Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ-୨ ସହକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ପୋଲିସ କବ୍‌ଜାରେ ୪ ଆନ୍ତଃ ଜିଲ୍ଲା ଡକାୟତ
  • ||

ଲକଡାଉନ୍ ପାଇଁ ଜୀବନ ଜୀବିକା ଠପ୍: ରାସ୍ତାରେ ବୁଲା କୁକୁରଙ୍କ ସହ ମିଶି କ୍ଷୀର ପିଇଲେ ଯୁବକ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

14/04/2020 at 2:50 PM

ଆଗ୍ରା, ୧୪|୦୪:  କରୋନା ଭାଇରସ ପାଇଁ ସାଧାରଣ ଜୀବନଯାପନ ଏକ ପ୍ରକାର ଠପ୍ ହୋଇଯାଇଛି । ଶ୍ରମିକ ଓ ଗରିବମାନେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଲକଡାଉନ ପାଇଁ ସେମାନେ କୌଣସି କାମଧନ୍ଦା ନପାଇ ବେରୋଜଗାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଆଗ୍ରାରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଜଣେ ଯୁବକ ଓ କିଛି ବୁଲା କୁକୁର ରାସ୍ତାରେ ଢଳାଯାଇଥିବା କ୍ଷୀର ପିଉଛନ୍ତି । ଯାହା ଦାରିଦ୍ର୍ୟର ଏକ ନିଚ୍ଛକ ଛବି ବୟାନ କରୁଛି ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଆଗ୍ରାର ରାମବାଗରେ ଏକ କ୍ଷୀର ଭର୍ତ୍ତି କଣ୍ଟେନନରରୁ କ୍ଷୀର ପଡିଯାଇଥିଲା । ଏହା ଏକ ଧାର ଭଳି ବୋହିଥିଲା । ଏହି କ୍ଷୀରକୁ କିଛି ବୁଲା କୁକୁର ଓ ଜଣେ ଯୁବକ ରାସ୍ତାରେ ପିଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । 

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ଲକଡାଉନ୍ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟରେ ଅନେକ ଗରିବଶ୍ରେଣୀର ଲୋକ ଖାଇବାକୁ ପାଉ ନାହାଁନ୍ତି । ଲକଡାଉନର ଅବଦ୍ଧି ଏପ୍ରିଲ ୧୪ ତାରିଖରେ ଶେଷ ହେବାକୁ ଥିଲାବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କରୋନା ପ୍ରକୋପକୁ ଦେଖି ଏହାକୁ ମେ ୩ ଯାଏଁ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି କାରଣରୁ ସମସ୍ତ ଶିଳ୍ପାନୁଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ ପଡିଛି । ଫଳରେ ହଜାର ହଜାର ଶ୍ରମିକ ରୋଜଗାର ହରାଇ ଗତ ମାସରେ ଚାଲିଚାଲି ସେମାନଙ୍କ ଘରୁ ଫେରିଥିଲେ । ସରକାର ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରୁଥିବା ବେଳେ ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶଙ୍କୁ ସାମାନ୍ୟ ସୁବିଧା ମିଳିପାରି ନାହିଁ ।

   Related Posts