Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୃଷକଙ୍କ ପରି ଆମକୁ ମଧ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ ବଳିଦାନ, ତେବେ ଯାଇ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଲାଗୁ ହେବ ୩୭୦: ଫାରୁକ ଅବଦୁଲ୍ଲା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର କଥା ହେବେ ପୁଟିନ୍ ଓ ବାଇଡେନ୍, ୟୁକ୍ରେନ ହେବ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ମାଆର ସାହସ ଆଗରେ ହାରିଲା ବାଘ, ନିଜ ପୁଅକୁ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ଛଡାଇ ଆଣିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୭୯୬ ମୃତ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୮୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୨୪୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବ ଋଷ ! ପୁଟିନଙ୍କ ଦେଢ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୈନ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ-ଫେବୃଆରୀ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହର, ଓମିକ୍ରନ୍ ସାଜିବ ବାହକ : ଦାବି କଲେ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଚାଲିଥିଲା ଧାନ ଚୋରା ଚାଲାଣ, ୨୨୦ ବସ୍ତା ଜବତ କଲା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଜଓ୍ୱାଦ ଦୁର୍ବଳ, ଟଳିଲା ବଡ ବିପଦ : ପୁରୀଠୁ ୨୭୦ କିମି ଦୂରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ
  • ||

ଚନ୍ଦୌଲି ଜଳପ୍ରପାତରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଗଲେ ଯୁବକ: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ପରେ କୁଣ୍ଡରୁ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ

22/07/2021 at 4:10 PM

ଚନ୍ଦୌଲି ୨୨/୦୭ : ଚାନ୍ଦୁଲି ଜଳପ୍ରପାତରେ ଦୁର୍ଘଟଣା । ଗରମରେ ବିରକ୍ତ ହୋଇ ଲୋକେ ପର୍ବତ ଆଡକୁ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଚନ୍ଦୌଲି ଜିଲ୍ଲାର ନକ୍ସଲ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅବସ୍ଥିତ ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରାଜ ଦରି ଦେବ ଦରି ଜଳପ୍ରପାତରେ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳର ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଆସୁଛନ୍ତି। ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳ ଛଡା ବିହାରରୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଏଠାକୁ ଆସିଥାନ୍ତି। ଅନେକ ଥର ଲୋକେ ଜଳପ୍ରପାତକୁ ଉପଭୋଗ କରିବା ପାଇଁ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବିପଦରେ ପକାନ୍ତି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଲଗାତାର ଦୁର୍ଘଟଣା ମଧ୍ୟ ଘଟୁଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରାଜ ଦରି ଜଳପ୍ରପାତରେ ଗାଧୋଇବା ସମୟରେ ଜଣେ ଯୁବକ ହଠାତ୍ ଏକ ଗଭୀର କୁଣ୍ଡରେ ପଡି ଯାଇଥିଲେ, ଫଳରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।

ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଲୋକେ ଦୂରଦୂରାନ୍ତରୁ ଜଳପ୍ରପାତରେ ଜଳ ପ୍ରବାହ ଦେଖିବାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି। ବୁକ୍ସର ୧୦ ଜଣ ଯୁବକଙ୍କ ଏକ ଦଳ ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜଦରୀ ଜଳପ୍ରପାତ ଆସିଥିଲେ। ମନୋଜ ବର୍ମା ନାମକ ଯୁବକ ଗାଧୋଇବା ସମୟରେ ହଠାତ୍ ଜଳପ୍ରପାତର କୁଣ୍ଡରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ, ଫଳରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ପାଣିର ପ୍ରଖର ସ୍ରୋତରେ ସେ ଭାସି ଯାଉଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନେ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ପାଟି କରି ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଡାକିଥିଲେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିପାରି ନଥିଲେ।

ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବହୁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିନଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ମୃତକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଏହି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଜାଣିଲେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ରାଜ ଦରିରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ବହୁ ପରିଶ୍ରମ ଓ ଅନୁସନ୍ଧାନ ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରାଜ ଦରି ଜଳପ୍ରପାତର କୁଣ୍ଡରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ। ମୃତକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା। ସାଙ୍ଗମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ କାନ୍ଦିଥିଲେ। ପୋଲିସ ମୃତଦେହ ଜବତ କରି ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପାଇଁ ପଠାଇଛି।

ମୃତଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ବିଶାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ୧୦ ଜଣ ସାଙ୍ଗଙ୍କ ସହ ରାଜ ଦରି ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିଲେ। ଜଳପ୍ରପାତରେ ଗାଧୋଇବାବେଳେ ମନୋଜ ବର୍ମା ଖସିପଡି ଜଳର ପ୍ରଖର ସ୍ରୋତରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଜଳ ପ୍ରବାହ ଏତେ ଦ୍ରୁତ ଥିଲା ଯେ ସେ ଜଳ କୁଣ୍ଡରେ ପଡିଯାଇଥିଲେ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗକୁ ସୂଚନା ଦିଆଯିବାପରେ ବିଭାଗ କାଗଜପତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଚାଲିଗଲେ।

   Related Posts