Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଆଜିଠାରୁ ୧୫ ଦିନ ସମ୍ବଲପୁର ବାର୍ ବନ୍ଦ, କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ସୋର : ସରିଥିଲା ନିର୍ବନ୍ଧ, ହେଲେ ପଡିପାରିଲାନି ହାତଗଣ୍ଠି, ଶେଷରେ କାହିଁକି ଝୁଲିପଡିଲେ ଯୁବତୀ ?
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରୁ ଇନ୍ଦୋର ଯାଉଛନ୍ତି ୧୩ ଜୀବଜନ୍ତୁ, ଧଳା ବାଘୁଣୀ ଓ କଳା ବାଘ ସାମିଲ
  • ||
  • ସୋର : ରୂପା ରାଧାକୃଷ୍ଣ ମୂର୍ତ୍ତି ନେଇଗଲେ ଚୋର, ସୁନା-ରୂପା ଅଳଙ୍କାର ବି ଲୁଟ୍
  • ||
  • କଟକ : କୁମ୍ଭମେଳା ଫେରନ୍ତା ୧୩ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ରେଳ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଯାଞ୍ଚ କଡାକଡି
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପ୍ରତିବାଦ, ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ବଳ୍ପ ସଂଖ୍ୟକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନେଇ ହେବ ପୁରୀର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସାହିଯାତ, କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଉପରେ ରହିବ ନଜର
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ପୋଲିସ-ନକ୍ସଲ ଗୁଳିବିନମୟ : ଜଣେ ନିହତ, ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମହୁଲ ବୋଝେଇ ମିନିଟ୍ରକ୍ ଜବତ, ଜଣେ ଅଟକ
  • ||
  • ସ୍ବଳ୍ପ ସଂଖ୍ୟକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନେଇ ହେବ ପୁରୀର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସାହିଯାତ, କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଉପରେ ରହିବ ନଜର
  • ||

ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ୍ ନେବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଲୋକଙ୍କୁ ଘାରିଲାଣି ଭୟ

6/03/2021 at 8:18 AM

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ୦୬/୦୩: ସାରା ଦେଶରେ ଏବେ ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ର ଅଭିଯାନ ଚାଲିଛି । ଭାରତରେ ୧୬ ଜାନୁଆରୀରେ ଭ୍ୟାକ୍ସୀନେସନ୍ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ୧ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଏହାର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟିକାକରଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ନିକଟରେ ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ କୁ ନେଇ ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ଯାହା ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ।

PunjabKesari

ବାସ୍ତବରେ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଭିବଣ୍ଡୀରେ ଏକ ଏମିତି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାହାଦ୍ୱାରା ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ପ୍ରତି ଭୟ ଏବଂ ଅବିଶ୍ୱାସ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ୪୫ ବର୍ଷର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ନେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ନେବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ତଥାପି ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଜଣା ପଡି ନାହିଁ ।

PunjabKesari

ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ଜଣେ ନେତ୍ର ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭର ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ନେବାପରେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ଅବଜରଭେସନ୍ ରୁମ୍ ରେ ରଖାଯାଇଥିଲା ମାତ୍ର ୧୫ ମିନିଟ୍ ରେ ସେ ବେହୋସ୍ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ହସ୍ପିଟାଲ୍ ନିଆଯାଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ କରୋନା ବ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ର ପ୍ରଥମ ଡୋଜ୍ ୨୮ ଜାନୁଆରୀ ରେ ନେଇଥିଲେ ।

PunjabKesari

ଡାକ୍ତର କହିଛନ୍ତି, ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ  । ଏକ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ସେ ପ୍ରଥମ ଡୋଜ୍ ନେଇଥିଲେ । ସେ ସମୟରେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହୋଇନଥିଲା । ଏହା ପରେ, ଦ୍ୱିତୀୟ ଟିକା ନେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶରୀର ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା । ସେଥିରୁ ଜଣାଯାଇଥିଲା ଯେ ତାଙ୍କର ରକ୍ତଚାପ ଏବଂ ଗୋଡ ଫୁଲିବା ଭଳି ସମସ୍ୟା ରହିଛି ।  କିନ୍ତୁ ଟିକା ନେବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କର ଚେକ୍ ଅପ୍ କରାଯାଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଏବଂ ବିପି ଲେବଲ୍ ଠିକି ରହିଥିଲା । ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ଯେତେବେଳେ ସେ ଟିକା ନେବାକୁ ଘରୁ ବାହାରିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ଥିଲେ ।

People over 60 years of age will get corona vaccine from first march in  chhattisgarh

କରୋନା ଟୀକାକରଣ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହେବା ଦିନଠାରୁ, ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ସାଇଡ୍ ଇଫେକ୍ଟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ମୁଣ୍ଡ ବୁଲାଇବା, ସାମାନ୍ୟ ଜ୍ୱର, ଥକାପଣ, ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା, ଗଣ୍ଠି ଏବଂ ମାଂସପେଶୀ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭଳି ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଉଛି । ଯଦିଓ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି, ଏହି ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯିବା ସ୍ୱାଭାବିକ, କିନ୍ତୁ ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ଦ୍ୱାରା ହେଉଥିବା ମୃତ୍ୟୁ ଲୋକମାନଙ୍କ ମନରେ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି ।

   Related Posts