Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ, ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ୧୦୦ ଟଙ୍କା ବଢିଲା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୬୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା: ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ଓଡ଼ିଶା, ୩ ରାତିରୁ ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ ଓ ପବନ ବୋହିବ
  • ||
  • ୨୦୧୭ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ଖୋଳତାଡ କରିବ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ, ୪ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ମିଚିଗାନ ସ୍କୁଲରେ ୧୫ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରର ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ, ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ ବରପଦା ନିକଟରେ ଦୁଇ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର
  • ||

ଭୋକିଲା ଥିବାର ମିଛ ବାହାନା କରି କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମକୁ ଫୋନ କଲେ ଯୁବକ, ଘରୁ ମିଳିଲା ୧୦ ଦିନର ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ

4/04/2020 at 10:55 AM

ଆଲ୍ଲିଗଡ, ୦୪|୦୪: କରୋନା ଭାଇରସକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସରକାର ଦେଶକୁ ୨୧ ଦିନନ ପାଇଁ ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ୧୩୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଘରେ ମଧ୍ୟରେ ହିଁ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ହି ସମୟରେ ସରକାର ଗରିବ ଓ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରୁଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ଘରେ ରାସନ, ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ପହଁଚାଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । କେହି ଯେପରି ଭୋକିଲା ନରୁହନ୍ତି ସେଦିଗ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ରଖାଯାଉଛି । କିଛି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଲ ଟୋଲ୍ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।

କିନ୍ତୁ ଏପରି କିଛି ମାମଲା ଆସିଛି ଯେଉଁଠି କିଛି ଲୋକ ପ୍ରଶାସନକୁ ଜାଣିଶୁଣି ହଇରାଣରେ ପକାଉଛନ୍ତି । କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମ ନମ୍ବରକୁ ଫୋନ କରି ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅକଳରେ ପକାଉଛନ୍ତି । ଏପରି ଏକ ମାମଲା ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଆଲ୍ଲିଗଡରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଏଠାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଘରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସାମଗ୍ରୀ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଫୋନ କରି ଭୋକିଲା ଥିବା କହିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଆଲ୍ଲିଗଡର ସିଟି ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଓ ପୋଲିସ ଏସପି ଯେତେବେଳେ ରାସନ ଓ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ନେଇ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଘରେ ପହଁଚିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଘରେ ସେମାନେ ପ୍ରାୟ ୧୦ ଦିନର ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଘରେ ପନିପରିବା, ଚାଉଳ, ଡାଲି, ଅଟା ସବୁକିଛି ଥିଲା । ଏହାପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ପ୍ରଶାସନକୁ ଫୋନ କରି ଭୋକିଲା ଥିବା କହିଥିଲା । ତେବେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ସଂପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇ ଛାଡିଦେଇଛନ୍ତି । ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏପରି ନକରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ତାଗିଦ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତିଜଣଙ୍କ କ୍ଷମା ମାଗିଥିଲେ ।

   Related Posts