Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧: କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ ସାମ୍ନାରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ
  • ||
  • ଅଖାଡା ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରିଙ୍କ ନିଧନ, ଫାଶିରେ ଝୁଲୁଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଲା ମୃତଶରୀର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ଶିଶୁକନ୍ୟା ଓ ବାପାଙ୍କୁ ହାଣିବା ଅଭିଯୋଗରେ ୭ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ ହେଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଭାର୍ଗବୀ ନଦୀରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଯାଇ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୁରୀ : ୧୫ବର୍ଷ ପରେ ଚୂଡାନ୍ତ ରାୟ : ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ୨ ଭାଇଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡିର ମାରାଥନ୍ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ, ଶଙ୍ଖ ଧରିଲେ ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲାର ଅନେକ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି ନେତା
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ଦେବଦୂତ ସାଜିଲେ ୧୦୮ ଆମୁଲାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀ, ପାହାଡିଆ ରାସ୍ତାରେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ବୋହିଲେ ଷ୍ଟ୍ରେଚରରେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୁମର ଖୋଲିଲେ କି ବିଦ୍ୟାଭାରତୀ ? ଲାଏ ଡିଟେକ୍ସନ ଟେଷ୍ଟରେ ପ୍ରାୟ ୪ ଘଣ୍ଟାରେ ପଚରାଗଲା ୧୦୦ ପ୍ରଶ୍ନ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ଚାଲିଗଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ନିମାପଡା : ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନକୁ ମୁକ୍ତ ଓ ନିରପେକ୍ଷ କରିବା ନେଇ ବିଏସଏଫର ଫ୍ଲାଗ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ
  • ||

ଫୋନ ଟ୍ୟାପ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ମମତା : “ସମୟ ଆସିଲେ ପ୍ରମାଣ ଦେବି”

18/02/2019 at 6:00 PM

କୋଲକାତା ୧୮/୨ : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ପୁଲଓ୍ବାମା ହମଲା ପରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି | ସରକାର ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଗତ ୫ ବର୍ଷ ହେଲା କ’ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ମମତା | ଏବେ ନିର୍ବାଚନ ସମୟ ପାଖେଇ ଅସିଲାବେଳକୁ ଯୁଦ୍ଧ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଉଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମମତା | ମମତା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କ ଫୋନ ଟ୍ୟାପ କରାଯାଇଛି | ଏହାର ପ୍ରମାଣ ସେ ଠିକ ସମୟରେ ଦେବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି |


ବିଜେପି ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ କରି ମମତା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଜେପି ଏବଂ ଆରଏସଏସ କର୍ମୀ ରାତିରେ ଏଠାକୁ ଆସି ପତାକା ଧରି ବୁଲୁଛନ୍ତି | ଏମାନେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ନିର୍ବାଚନୀ ମାହୋଲ ଖରାପ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଆକ୍ଷେପ କରିଛନ୍ତି ମମତା | ହିନ୍ଦୁ ଏବଂ ମୁସଲମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୂରତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ଏମାନେ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି |


ମମତା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବଙ୍ଗଳା ଏକ ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟ ରାଜ୍ୟ | ଏଠାରେ ସବୁ ଧର୍ମ, ସବୁ ଜାତିର ଲୋକ ସୁଦ୍ଧା ଭାବନାର ସହ ବସବାସ କରୁଛନ୍ତି | ଏହି ସଂସ୍କୃତି ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ଚାଲି ଆସିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମମତା |


ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ୪୨ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଯିବ ଘଟଣା ରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖି ମମତା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କିଛି କହିନାହାନ୍ତି | ଏବେର ପରିସ୍ଥିତିରେ ସମସ୍ତ ବିରୋଧୀ ସରକାରଙ୍କ ସମକକ୍ଷ ଛିଡା ହୋଇଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଯବାନଙ୍କୁ କାହିଁକି ନିଆଯାଉଥିଲା ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ମମତା | ଯବାନଙ୍କୁ କାହିଁକି ଟ୍ରେନ କିମ୍ବା ଏୟାରଲିଫ୍ଟ ଜରିଆରେ ନିଆଗଲା ନାହିଁ ବୋଲି କ୍ରୋଧର ସହ କହିଛନ୍ତି ମମତା |


ମୋଦିଙ୍କ ପରେ ମମତା ପୁଣି ଅମିତ ଶାହଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଅମିତ ଶାହ ପ୍ରତିଦିନ ଭାଷଣ ଦେଉଛନ୍ତି ସତେ ଯେମିତି ସେ ଜଣେ ହିଁ ଦେଶପ୍ରେମୀ | ବିଜେପିକୁ ଆକ୍ଷେପ କରି ମମତା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ମଧ୍ୟ ଦଙ୍ଗା କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରାଯାଇଛି | ବିଜେପି ସରକାର ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଛି | ନିଅନ୍ତୁ କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମୀ ବୋଲି କହିବା ମାନେ କ’ଣ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ମମତା | ଦେଶର ଜନତା ଜାଣିଛନ୍ତି ଯବାନ କାହା ପାଇଁ ସହିଦ ହୋଇଛନ୍ତି | ଆତଙ୍କବାଦର କୌଣସି ଧର୍ମ ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ବିଜେପି ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ରଙ୍ଗ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି ଏବଂ ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ ଭାବେ ଭୁଲ ବୋଲି କହିଥିଲେ ମମତା |
ବଙ୍ଗଳାବାସୀଙ୍କୁ ମାମଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଜେପି କିମ୍ବା ଆରଏସଏସର କଥାରେ ନ ପଡନ୍ତୁ |

   Related Posts