Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକଣା କଡାକଡି କଲା ହଙ୍ଗକଙ୍ଗ, ବାହାର ଦେଶର ନାଗରିକଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ରୋକ୍
  • ||
  • ଟଳିଗଲା ମୃତ୍ୟୁ, ଅଳ୍ପକେ ମରଣ ମୁହଁରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ଓ ସ୍କୁଟି ଚାଳକ : ସିସିଟିଭିରେ ଛାତିଥରା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୨୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୯୧୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୦ ମୃତ
  • ||
  • ହଠାତ ହେଲା ବରଫ ଝଡ, ପବ୍‌ରେ ଫସିଗଲେ ୬୧ ଗ୍ରାହକ : ୩ ଦିନ ପରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ମା’ ସୁରେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ନେଇଗଲେ ଦେବୀଙ୍କ ରୁପା ମୁକୁଟ
  • ||
  • ବୁଧବାରଠୁ କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା, ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧି
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ୱାଦ’, ୪ ତାରିଖରେ କରିବ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ‘ସାଗର କବଚ ଓଡି-୨୧’, ସମରାଭ୍ୟାସରେ ସାମିଲ ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀ ଓ ମେରାଇନ୍ ପୋଲିସ
  • ||

ମମତାଙ୍କ ଆଡକୁ ମୁହାଁଇଲେଣି ଦଳ ଛାଡିଥିବା ନେତା, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଶାସନକୁ ବିରୋଧ କଲେ ରାଜୀବ ବାନାର୍ଜୀ, କହିଲେ-‘ଲୋକେ ଗ୍ରହଣ କରିବେନି’

9/06/2021 at 10:44 AM

କୋଲକାତା, ୦୯/୦୬:  ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନ ଶେଷ ହୋଇଛି । ଫଳାଫଳ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଟିଏମସି ବିପୁଳ ଆସନରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରି ସରକାର ଗଢିଛି । ବିଜେପିକୁ ମାତ୍ର ୭୭ଟି ଆସନରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ରହିବାକୁ ପଡିଛି ।ଏହାମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ନେତା ବିଜେପି ଛାଡି ଟିଏମସିରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଗୋଡ କାଢି ବସିଛନ୍ତି । ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ପୂର୍ବରୁ ଟିଏମସି ଛାଡି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ନେତା ଘର ବାହୁଡା ପାଇଁ ପାଗ ଭିଡିଲେଣି । ଏହାମଧ୍ୟରେ  ଟିଏମସି ଛାଡି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜୀବ ବାନାର୍ଜୀ ମଧ୍ୟ ଘର ବାହୁଡା କରିବାକୁ ସଙ୍କେତ ଦେଲେଣି ।

ନିକଟରେ ରାଜୀବ କହିଥିଲେ ଯେ, ଟିଏମସି ଲୋକଙ୍କ ଭୋଟରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି । ସରକାରକୁ ବିରୋଧ କରିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଧମକ ଓ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଶାସନ ଲାଗୁ କରିବାକୁ କୁହାଯାଉଛି ।ଏହାକୁ ସାଧାରଣ ଲୋକେ ପସନ୍ଦ କରିବେ ନାହିଁ । ହାଓ୍ୱଡା ଦୋମଜୁର ଆସନରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିବା ରାଜୀବ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମକୁ ରାଜନୀତିରୁ ଉପରକୁ ଉଠିବା ପାଇଁ ପଡିବ । ବଙ୍ଗବାସୀଙ୍କ ସହ ରହିବାକୁ ହେବ । ଲୋକମାନେ କୋଭିଡ୍ ଓ ୟସ୍ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ନିର୍ବାଚନ ପରବର୍ତ୍ତୀ ହିଂସାକୁ ବିଜେପି ବିରୋଧ କରି ଆସୁଛି । ଏହା ବିରୋଧରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଦୃଢ ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ଦାବି କରୁଛି । ତେବେ ମମତା ସରକାରରେ ପୂର୍ବରୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ରାଜୀବ ବିଜେପିଠୁ ଦୂରତା ଅବଲମ୍ବନ କରୁଛନ୍ତି । ଏପରିକି ସେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଜେପିର ବୈଠକରେ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ହୋଇନଥିଲେ ।

ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଦିଲ୍ଲୀପ ଘୋଷ ନିର୍ବାଚନ ପରବର୍ତ୍ତୀ ହିଂସାକୁ ନେଇ ବୈଠକ ଡାକିଥିଲେ । ମମତାଙ୍କ ସହ ସାମିଲ ଥିବା କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି ବିଜେପି ନେତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରୁଥିବା ସେ କହିଥିଲେ । ଏପରିକି ଘରୁ ତଡିଦେଉଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ସେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଶାସନ ରାଜ୍ୟରେ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଗତ କିଛି ଦିନ ଧରି ମମତାଙ୍କ ହାତ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ଅନେକ ନେତା ପୁଣି ଦିଦିଙ୍କ ଶିବିର ଆଡେ ଢଳିଲେଣି । ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ସୋନାଲି ଗୁହା ଓ ଦିପେନ୍ଦୁ ବିଶ୍ୱାସ ଦିଦିଙ୍କୁ ଚିଠି ମଧ୍ୟ ଲେଖିଥିଲେ । କିଛି ଅନ୍ୟ ନେତା ମଧ୍ୟ ଘର ବାହୁଡା ପାଇଁ ଗୋଡ ଟେକି ବସିଛନ୍ତି । ଏପରିକି ରାଜୀବ ନିଜେ ଟିଏମସି ନେତା ମୁକୁଲ ରୟଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବା ପରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଟିଏମସିକୁ ପୁଣି ଫେରିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର୍ ଧରିଛି ।

   Related Posts