Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରଞ୍ଜିଆ : ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||
  • ସୋର : ଭଙ୍ଗା ଘରୁ ମିଳିଲା ପୁଳା ପୁଳା ରାସନ କାର୍ଡ, ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆନଯାଇ ଲୁଚାଇ ରଖାଯାଇଥିଲା କାହିଁକି ?
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ଭୁଲ୍, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଗୋଡ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ବସ୍
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ବାଇକ୍ ଚୋରି ରାକେଟ୍ ଠାବ : ୮ ବାଇକ୍ ସହ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : କାଞ୍ଜିପାଣି ଘାଟିରେ ଭାରସ୍ୟାମ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୫ବର୍ଷର ଶିଶୁ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ୍ : ଦୀର୍ଘ ୧୨ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଲା ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀ ପୀଠ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଏବଂ ୧୫ରୁ ପିଜି ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ କ୍ଲାସ୍ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ୩ ଦିନ ହେବ ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଥିଲା ଡଙ୍ଗା, ୨ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ସହ ୧୦ବର୍ଷର ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ନୀରବତାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି : କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : DRDO ତଥ୍ୟ ଲିକ୍ ମାମଲାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ହାତରେ ନୂଆ ତଥ୍ୟ, ଦୁବାଇ ଲୁଲୁ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ୍ ଏଜେନ୍ସିରୁ ଆସିଥିଲା ଟଙ୍କା
  • ||

ଜନତାଙ୍କ ମଙ୍ଗଳ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ, କିନ୍ତୁ ମୋତେ ଛୋଟ ଦେଖାଇବାକୁ ବୈଠକକୁ ଡକା ଯାଇଥିଲା: ମମତା

29/05/2021 at 7:41 PM

କୋଲକାତା ୨୯।୦୫: ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ସରିବାର ଏକ ମାସ ବିତି ଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଓ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସରକାର ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ଥମିବାର ନାଁ ନେଉନାହିଁ। ଏବେ ବୈଠକକୁ ବିଳମ୍ବ ପହଞ୍ଚିବା ନେଇ ବିଜେପି ଓ ଟିଏମସି ମଧ୍ୟରେ ଆରୋପ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ ଜାରି ରହିଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଶନିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାତ୍ୟା ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ବିଳମ୍ବରେ ପହଞ୍ଚିବା ନେଇ ସଫେଇ ଦେଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ନିଜ ସଫେଇରେ ମମତା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କୁ  ବୈଠକରେ ଛୋଟ ଦେଖାଇବାକୁ ଯୋଜନା ଥିଲା। ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରାଇ ନାହାନ୍ତି ବରଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ତାଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା।

ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ଜନତାଙ୍କ ମଙ୍ଗଳ ପାଇଁ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ। ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ଅଲପନ ବନ୍ଦୋପାଧ୍ୟାୟଙ୍କ ଦିଲ୍ଲୀ ବଦଳିକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ମମତା କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି, ଏମିତି କରିବା ଦେଶର ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଅପମାନ।

ବୈଠକକୁ ବିଳମ୍ବରେ ପହଞ୍ଚିବା ନେଇ ମମତା କହିଥିଲେ, ଯେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ପହଞ୍ଚିଲୁ, ଆମକୁ କୁହାଗଲା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ପହଞ୍ଚି ସାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବୈଠକ ଚାଲିଛି। ଏମିତି କହି ଆମକୁ ବାହାରେ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ କୁହାଗଲା। କିଛି ସମୟ ଅପେକ୍ଷା ପରେ ଯେବେ ଆମେ ଭିତରକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ମାଗିଲୁ, ପୁଣି କୁହାଗଲା ଏକ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେହି ଭିତରକୁ ଯାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ।

ମମତା କହିଛନ୍ତି, ପୁଣି ଆମକୁ କୁହାଗଲା ଯେ, ମିଟିଂ କନଫରେନ୍ସ ହଲ୍‌କୁ ସିଫ୍ଟ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଯେବେ ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ଏବଂ ମୁଁ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଲୁ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ରାଜ୍ୟପାଳ, କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତାଙ୍କ ସହ ବୈଠକ କରୁଥିଲେ। ଏହି ବୈଠକ କେବଳ ରାଜନୈତିକ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ପାଇଁ ଡକା ଯାଇଥିଲା। ଓଡିଶା ଓ ଗୁଜରାଟରେ ହୋଇଥିବା ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ତ ରାଜ୍ୟପାଳ ଓ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତାଙ୍କୁ ଡକା ଯାଇନଥିଲା।

ମମତା କହିଛନ୍ତି, ଆମକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ, ବୈଠକ କେବଳ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଅଛି। ଏଥିପାଇଁ ଆମେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲୁ। ତାଙ୍କ ଅନୁମତି ନେଇ ବୈଠକରୁ ବାହାରିଥିଲୁ। ମୁଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କଠୁ ତିନି ଥର ଅନୁମତି ମାଗିଥିଲି।

   Related Posts