Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ଡ୍ରାଗନ ବିରୋଧରେ ଆମେ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଦୃଢ ଭାବେ ଅଛୁ, ଯାହା ପଛେ ହେଇ ଯାଉ ଦେଶରେ ଚୀନକୁ ପଶିବାକୁ ଦିଆନଯାଉ: ମମତା

19/06/2020 at 8:31 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯।୦୬: ଲଦାଖର ଗଲଓ୍ଵାନ ଘାଟିରେ ଚୀନ ସେନା ସହିତ ଭାରତୀୟ ସୈନିକଙ୍କ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ ପରେ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଉପୁଜିଥିବା ଥିବା ଉତ୍ତେଜନାପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଦ୍ଵାରା ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଛି। ବୈଠକରେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ସଭାପତି ତଥା ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି, ଏହା ଦେଶ ପାଇଁ ଭଲ ସନ୍ଦେଶ ଯେ ଦେଶର ଯବାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଏକଜୁଟ୍ ଅଛନ୍ତି।

ବୈଠକରେ ମମତା ଏହା ଉପରେ ଜୋର ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ଆମର କିଛିଟା କ୍ଷତି ହେଲେ ବି କୌଣସି ଉଦ୍ୟୋଗରେ ଭାରତରେ ଚୀନର ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଉ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଚୀନକୁ କୌଣସି ବି ସ୍ଥିତିରେ ସୁରଟରେ ଭାରତର ଦୂରସଞ୍ଚାର, ରେଲଓ୍ଵେ ଓ  ବେସାମରିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରବେଶ ଲାଗି ଅନୁମତି ମିଳିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏଥିରେ ଆମକୁ କିଛିଟା ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ କିନ୍ତୁ ଆମେ ଚୀନକୁ ଆଉ ଦେଶରେ ପଶିବାକୁ ଦେବା ନାହିଁ।

ମମତା କହିଛନ୍ତି, ଚୀନରେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ନାହିଁ। ସେଠାରେ ଏକଛତ୍ରବାଦ ଶାସନ ଚାଲିଛି। ସେଠାକାର ସରକାର ତାହା କରନ୍ତି ଯାହା ନିଜେ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ ଆମକୁ ଏକ ସଙ୍ଗେ କାମ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏମିତି ହେଲେ ଭାରତ ଜିତିବ ଏବଂ ଚୀନ ହାରିବ। ଏକତାର ସହିତ କଥା ହେବା ଏବଂ ଏକତାର ସହ ଚିନ୍ତା କରିବା। ଏକତାର ସହ କାମ କରିବା। ଆମେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ସହ ରହିଛୁ ବୋଲି ମମତା କହିଛନ୍ତି।

ଅନ୍ୟପଟେ ଜେଡିୟୁ ମୁଖ୍ୟ ତଥା ବିହାରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଚୀନ ବିରୋଧରେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଆକ୍ରୋଶର ମାହୋଲ ରହିଛି। ଆମ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ମତଭେଦ ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ୭-ଲୋକ କଲ୍ୟାଣ ମାର୍ଗରେ ଭାରତ-ଚୀନ ସୀମା ସ୍ଥିତି ଉପରେ ଆୟୋଜିତ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ୨୦ ପାର୍ଟି ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

   Related Posts