Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଇଆଇଟି ଜମ୍ମୁର ନୂତନ ଗୃହ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ, ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୫୬୧ ମୃତ
  • ||
  • ଚିଲିକାକୁ ଆସିଲେଣି ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ହିଂସାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • କମୁଛି ତାପମାତ୍ରା, ଦାରିଙ୍ଗିବାଡିରେ ୧୧ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ସୁପର ମୁକାବିଲା : ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ଫାଇଟ୍
  • ||

ଭଡା ପାଇଁ ବିମାନ ଜବତ, ଜବରଦସ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଓହ୍ଲାଇ ଦିଆଗଲା : ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ବନ୍ଧୁ ମାଲେସିଆ ନେଲା ଏମିତି ଆକ୍ସନ

15/01/2021 at 2:32 PM

ଇସଲାମାବାଦ,୧୫/୦୧: କିଛି ଘର ମାଲିକଙ୍କୁ ଭଡା ନମିଳିଲେ ସେମାନେ ଭଡାଟିଆଙ୍କୁ ଘରୁ ବାହାର କରିଦିଅନ୍ତି । କୌଣସି ଜିନିଷ ଧାରରେ ନେଇଥିଲେ କିଛି କିଛି ସ୍ଥାନରେ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡେ । ଯଦି ଦୋକାନ କିମ୍ବା ଜମି ଲିଜରେ ନିଆଯାଏ ଏଥିପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ହୋଇଥାଏ । ଯଦି ଅର୍ଥ ପଇଠରେ କେହି ଖିଲାପ କରନ୍ତି ତାହେଲେ ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି । କିଛି ସ୍ଥାନରେ ଦେଇଥିବା ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ଜବତ ମଧ୍ୟ କରିବାର ନଜିର ରହିଛି । ଏପରି ସମାନ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ପାକିସ୍ତାନ ଓ ମାଲେସିଆ ମଧ୍ୟରେ । ମାଲେସିଆ ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ବିମାନକୁ ଅର୍ଥ ପଇଠ ନକରିଥିବାରୁ ଜବତ କରିନେଇଛି ।

ପାକିସ୍ତାନ ଏବେ ଘୋର୍ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି । ଏବେ ପାକ୍‌କୁ ମିତ୍ର ଦେଶ ମାଲେସିଆ ଏକ ବଡ ଝଟକା ଦେଇଛି । ପାକିସ୍ତାନୀ ସରକାରୀ ବିମାନ କମ୍ପାନୀ ପାକ୍ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ୍ ଏୟାରଲାଇନ୍ସର ବୋଇଂ ୭୭୭ ଯାତ୍ରୀ ବିମାନକୁ ମାଲେସିଆ ଜବତ କରିଛି ।

ପାକ୍ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଏହି ବିମାନକୁ ଲିଜରେ ନିଆଯାଇଥିଲା । ପାକ୍ କିନ୍ତୁ ଅର୍ଥ ଦେଉନଥିଲା । ତେଣୁ କ୍ୱାଲାଲମପୁର ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଏହାକୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଏହି ସମୟରେ ଯାଚ୍ରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଓହ୍ଲାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ଡେଲି ଟାଇମ୍ସର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ପିଆଇଏର ମୋଟ୍ ୧୨ଟି ବୋଇଂ ୭୭୭ ବିମାନ ରହିଛି । ଏହାକୁ ବିଭିନ୍ନ କମ୍ପାନୀଠାରୁ ଲିଜରେ ନିଆଯାଇଛି । ମାଲେସିଆ ଯେଉଁ ବିମାନ ଜବତ କରିଛି ତାହା ମଧ୍ୟ ଲିଜରେ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନ ଅର୍ଥ ପଇଠ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା । ଏହାପୂର୍ବରୁ ସାଉଦି ଆରବ ପାକିସ୍ତାନଠୁ ୩ ଆରବ ଡଲାର ଫେରସ୍ତ ମାଗିଥିଲା । ଇମରାନ ଖାନ ସରକାର ଚୀନରୁ ଲୋନ୍ ଆଣି ସାଉଦିର ଋଣ ଭରଣା କରିଥିଲେ ।

ପାକିସ୍ତାନର ବିମାନକୁ ନେଇ ଅନେକ ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ଗତବର୍ଷ ପିଆଇଏର ଏକ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ପିଆଇଏର ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ପାଇଲଟ୍ ନକଲି ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା । ପିଆଇଏ କର୍ମଚାରୀ ଅନେକ ତସ୍କରୀରେ ଧରା ମଧ୍ୟ ପଡିଛନ୍ତି ।

ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା ଯେ, ପାକିସ୍ତାନର ୮୬୦ ପାଇଲଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨୬୨ ଜଣ ପାଇଲଟ ପରୀକ୍ଷାରେ କପି କରିଥିଲେ । ଏହାସହ ଏମାନଙ୍କ ପାଖରେ ନକଲି ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଏହାପରେ ଅନେକ ଦେଶ ପାକିସ୍ତାନ ବିମାନ ଉପରେ ରୋକ୍ ଲଗାଇଥିଲେ ।

   Related Posts