Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ନ୍ୟାୟାଳୟଙ୍କ ଆପତ୍ତି ପରେ ନିଜ ମୂଳ ନାମକୁ ଫେରିଲେ ମାଲେସିଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ଏବେ କରୁଛନ୍ତି ପୁରା ନାମ ସ୍ୱାକ୍ଷର

16/06/2021 at 8:20 PM

କୁଆଲଲମ୍ପୁର : ମାଲେସିଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏବେ ତାଙ୍କର ପୁରା ନାମ ସ୍ୱାକ୍ଷର କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ଦୀର୍ଘ ରାଜନୈତିକ ଜୀବନରେ ସେ କେବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନାମରେ କୌଣସି ଫାଇଲ ସ୍ୱାକ୍ଷର କରି ନାହାନ୍ତି। ହେଲେ କୋର୍ଟଙ୍କ ଏକ ଆଦେଶ ତାଙ୍କ ସ୍ୱଭାବ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିବା ବେଳେ ସିଭିଲ ସର୍ଭିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଲାଗି ସର୍କୁଲାର ଜାରି କରି ସବୁ କାଗଜ ପତ୍ରରେ ତାଙ୍କ ପୁର୍ଣ୍ଣ ନାମ ଉପଯୋଗ ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ମାଲେସିଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୁରା ନାମ ମହିୟାଦ୍ଦିନ ୟାସିନ୍‌। ହେଲେ ସେ କେବେ ନିଜର ପୁରା ନାମ ସ୍ୱାକ୍ଷର କରନ୍ତି ନାହିଁ। ସେ ସରକାରୀ କାଗଜପତ୍ରରେ ତାଙ୍କ ନାମର କେବଳ କିଛି ଶବ୍ଦ ମହିୟାଦ୍ଦିନ ସ୍ୱାକ୍ଷର କରିଛାଡି ଦେଇଥାନ୍ତି। ସେ ମହିୟାଦ୍ଦିନ ସହ କେବେ ୟାସିନ୍‌ ଶବ୍ଦ ଉପଯୋଗ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ତେବେ ଗତ ଏପ୍ରିଲମାସରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ଅଦାଲତୀ ଘଟଣା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିସ୍ଥିତି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଦେଇଛି।

ଜନୈକ ତସ୍କରକୁ କୋର୍ଟ ଏକ ସୁପାରିସ ପତ୍ର ଆଧାରରେ ଜାମିନ ଗ୍ରୁହୀତ କରିଦେଇଥିଲେ। ଏହି ପତ୍ରରେ ସ୍ୱାକ୍ଷକାରୀ ମହିୟାଦ୍ଦିନ ନିବେଦନକର୍ତ୍ତା ଥିଲେ। ଏଣୁ କୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ମାନରେ ତସ୍କରକୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ଘଟଣା ଜଣାପଡିବା ପରେ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସୂଚିତ କରାଯିବାରୁ ସେ ନିଜ ଅଭ୍ୟାସପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ସହ ସବୁ କାଗଜପତ୍ରରେଏଣିକି ତାଙ୍କ ପୁରାନାମ ସ୍ୱାକ୍ଷର ଥିଲେ ଗ୍ରହଣୀୟ ହେବ ବୋଲିସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts