Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପହଞ୍ଚିବ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ମରଶରୀର, ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||

ଜାନୁଆରୀ ୨୬ରେ ​‌ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ

16/01/2020 at 9:29 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୬/୧: ଜାନୁଆରୀ ୨୬ରେ ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ । ଜାନୁଆରୀ ୨୬ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ଆତଙ୍କବାଦୀ ହମ୍ ଲା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଭିତ୍ତିକ ଜୈଶ ଇ ମହମ୍ମଦର ଯୋଜନାକୁ ପଣ୍ଡ କରିଛି ଶ୍ରୀନଗର ପୁଲିସ୍ । କୁଖ୍ୟାତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମାସୁଦ୍  ଆଝାରର ନେତୃତ୍ୱରେ ଥିବା ଜୈଶ୍  ଏପରି ଏକ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ରଚନା କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପୁଲିସ ୫ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି।

ପୂର୍ବରୁ ମାସୁଦ୍ କୁ ଜାତିସଂଘ କଳା ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରିସାରିଛି। ତା’ର ସଂଗଠନ ଜୈଶ୍  ଭାରତରେ ପୁଲ୍ ୱାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ହମ୍ ଲା ପରି ବହୁଥର ଆକ୍ରମଣ କରି ଭାରତରେ ଅସ୍ଥିରତା ସୃଷ୍ଟି କରିବାର ପ୍ରୟାସ କରିଛି। ଫେବୃଆରୀ ୧୪ରେ ସଂଘଟିତ ପୁଲ୍ ୱାମା ଆତ୍ମଘାତୀ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଭାରତ ୪୦ ଜଣ ସିଆରପିଏଫ୍  ଯବାନଙ୍କୁ ହରାଇଥିଲା। ତେବେ ଆଜି ଶ୍ରୀନଗର ପୁଲିସ୍  ଏହି ଜୈଶ୍  ଯୋଜନା ବାବଦରେ ଜାଣିବା ପରେ ଚଢ଼ଉ କରିବା ସହ ବ୍ୟାପକ ପରିମାଣର ବିସ୍ପୋରକ ଜବତ କରିଛି। ଶ୍ରୀନଗର ପୁଲିସ୍  ଐଜାଜ୍  ଅହମ୍ମଦ ଶେଖ୍ , ଉମର ହମିଦ୍  ଶେଖ୍ , ଇମତିୟାଜ୍  ଅହମ୍ମଦ ଚିକଲା, ସାହିଲ ଫାରୁକ୍  ଗୋଜରି ଏବଂ ନସୀର ଅହମ୍ମଦ ମୀର ଆଦିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

   Related Posts