Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରାଳୟ ମିଡିଆ ୱିଙ୍ଗରେ ବ୍ୟାପକ ଅଦଳବଦଳ, ନୀତିନ ବାକଣକର ହେଲେ ନୂଆ ମୁଖପାତ୍ର

5/06/2020 at 7:23 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୫।୬: କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରାଳୟ ମିଡିଆ ୱିଙ୍ଗରେ ଶୁକ୍ରବାର ବଡଧରଣର ଅଦଳବଦଳ ହୋଇଛି। ଫଳରେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରାଳୟଙ୍କ ମିଡିଆ ସମ୍ପର୍କିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ପୁରା ଟିମ୍‌ ବଦଳି ଯାଇଛି। ଭାରତୀୟ ସୂଚନା ସେବା (ଆଇଆଇଏସ୍) ଅଧିକାରୀ ନୀତିନ ବାକଣକରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ନୂଆ ଟିମ୍‌କୁ ଏହି ଦାୟିତ୍ୱ ନ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇଛି। ଏଠାରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ବସୁଧା ଗୁପ୍ତା ପିଆଇବିଙ୍କ ଫ୍ୟାକ୍ଟ ଚେକ୍ ୟୁନିଟ୍‌ରେ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅବସ୍ଥାପିତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ବାକଣକର ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସ୍ତରର ଅଧିକାରୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ପିଆଇବିର ବ୍ୟୁରୋ ଅଫ ଆଉଟ୍ ରିଚ୍ ଏଣ୍ଡ କମ୍ୟୁନିକେସନରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ଥିଲେ। ତେବେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରାଳୟଙ୍କ ମିଡିଆ ୱିଙ୍ଗରେ ଏଭଳି ପରିବର୍ତ୍ତନର କାରଣ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାପଡି ନାହିଁ। ବାକଣକର ୧୯୮୯ ବ୍ୟାଚ୍‌ର ଆଇଆଇଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ଓ ପୂର୍ବରୁ ସିବିଆଇ ମୁଖପାତ୍ର ଭାବେ ମଧ୍ୟ ଅବସ୍ଥାପିତ ଥିଲେ। ଏତଦବ୍ୟତୀତ ଡା.ଏ.ପି.ଜେ. ଅବ୍ଦୁଲ କାଲାମ ଓ ପ୍ରତିଭା ପାଟିଲ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଥିବା ବେଳେ ବାକଣକର ପ୍ରେସ ସଚିବ ଭାବେ ମଧ୍ୟ ଦକ୍ଷତାର ସହ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

ପୂର୍ବରୁ ସେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରାଳୟରେ ମଧ୍ୟ ସେବା ଦେଇସାରିଛନ୍ତି। ପିଆଇବିଙ୍କ ଅନ୍ୟ ଏକ ଆଦେଶ ଅନୁସାରେ ଆଇଆଇଏସ୍ ରାଜ କୁମାରଙ୍କୁ ଗୃହମନ୍ତ୍ରାଳୟ ମିଡିଆ ୱିଙ୍ଗରେ ଅତିରିକ୍ତ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ପ୍ରବୀଣ କବିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗୃହମନ୍ତ୍ରାଳୟ ମିଡିଆ ୱିଙ୍ଗରେ ଉପନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ସେ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ବିଭାଗରେ କାର୍ଯ୍ୟକରିସାରିଛନ୍ତି।

   Related Posts