Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବର ମାସର ପାର୍ବଣ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌, ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ରହିବେ ଏତିକି ଲୋକ, ହବିଷ୍ୟାଳୀଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ମନା
  • ||
  • ଘଟଗାଁରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ଘଉଡାଇବାକୁ ବନ ବିଭାଗର କସରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୬୪ ମୃତ
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ ବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବ : ମଙ୍ଗଳବାର ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୫୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ନୀଳଗିରିରେ ଭାଲୁ ଆତଙ୍କ, ସାଇକେଲରୁ ଟାଣିନେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଘାଇଲା କଲେ
  • ||
  • ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଅଟକ
  • ||

ଶୀର୍ଷ ସେନା ପଦପଦବୀରେ ବଡ଼ଧରଣର ପରିବର୍ତ୍ତନ , ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କଲେ ନୂଆ ଅଧିକାରୀ

1/06/2021 at 10:35 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧।୬: ସେନା ପଦପଦବୀରେ ବଡ ଧରଣର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଆଣ୍ଡାମାନ ନିକୋବର କମାଣ୍ଡ ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ସମେତ ଇଷ୍ଟର୍ଣ୍ଣ କମାଣ୍ଡ, ନୌସେନା ଉପମୁଖ୍ୟ ଓ ଆସାମ ରାଇଫଲସ୍‌ ଡିଜି ଆଦି  ବଦଳି ଯାଇଛନ୍ତି। ଭାଇସ୍‌ ଆଡମିରାଲ ରବନୀତ ସିଂହଙ୍କୁ ନୌସେନା ଉପମୁଖ୍ୟ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ସେ ତାଙ୍କର ଦାୟିତ୍ୱଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଭାଇସ ଆଡମିରାଲ ଏମ.ଏସ୍.ପାୱାରଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ପାୱାର ମେ ୩୧ରେ ତାଙ୍କ ପଦବୀରୁ ଅବସର ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

ସେହିପରି ନୌସେନା ଭାଇସ ଆଡମିରାଲ ଦୀନେଶ ତ୍ରିପାଠୀ ପର୍ସନେଲ ହେଡ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବେଳେ ଭାଇସ ଆଡମିରାଲ ସନ୍ଦୀପ ନୈଥାନୀ ଚିଫ୍ ଅଫ ମେଟେରିଆଲ ଅବସ୍ଥାପିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଭାଇସ ଆଡମିରାଲ କିରଣ ଦେଶମୁଖ କଣ୍ଟ୍ରୋଲର ୱାରସିପ୍‌ ପ୍ରଡକ୍ସନ ଆକ୍ୟୁଜିସନ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ ମନୋଜ ପାଣ୍ଡେ କୋଲକାତାସ୍ଥିତ  ଭାରତୀୟ ନୌସେନାର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଇଷ୍ଟର୍ଣ୍ଣ କମାଣ୍ଡ ଦାୟିତ୍ୱ ନ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇଛି।

ସେହିପରି ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ ଅଜୟ ସିଂହ ଆଣ୍ଡାମାନ ନିକୋବରର କମାଣ୍ଡର ଇନ ଚିଫ୍ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେପଟେ ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ ପ୍ରଦୀପ ଚନ୍ଦ୍ର ନାୟର ଆସାମ ରାଇଫଲସ୍‌ର ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେ ତାଙ୍କର ନୂଆ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଆସାମ ରାଇଫଲରେ ଏକଦା କମ୍ପାନୀ କମାଣ୍ଡର ନିଯୁକ୍ତ ନାୟର ପରେ ଆଇଜି ପଦବୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉନ୍ନିତ ହୋଇଥିଲେ। ପୂର୍ବୋତ୍ତର କ୍ଷେତ୍ରରେ ତାଙ୍କର ଦୀର୍ଘ ଅଭିଜ୍ଞତା ରହିଛି।   

   Related Posts