Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

କାବୁଲରେ ହୋଇଥିବା ବମ୍ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬୦କୁ ଛୁଇଁଲା, ୧୮୦ ଗୁରୁତର ଆଘାତ

18/08/2019 at 1:43 PM

କାବୁଲ୧୮|୮:  ଆଫଗାନିସ୍ତାନର କାବୁଲରେ ବଡ ଧରଣର ବମ୍ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ମୃତକ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିଲା। ସୂଚନା ଅନୁସା​ରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ମୃତକ ସଂଖ୍ୟା ୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ୧୮୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଗୁରୁତର ଆଘାତ ହୋଇଛନ୍ତି।ଏହି ଘଟଣାରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଆଶ୍ରାଫ ଗାନି ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏକ ବିବାହଘର ଉତ୍ସବରେ ବମ୍‌ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା। ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ପ୍ରବକ୍ତା ନୁସରତ ରହିମୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଗୁରୁତରଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ବିସ୍ଫୋରଣରେ ମରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଠିକ୍‌ ଭାବରେ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ଏହି ବସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା। ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ୧ ହଜାରୁ ଅଧିକ ଅତିଥି ଲୋକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା, ଅନୁସାରେ ଶନିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୦.୪୦ ରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଘଟଣା ସତ୍ୟସତ ସାମ୍ନାକୁ ଆସି ନାହିଁ। କିଏ ଓ କାହିଁକି ଏହିଭଳି କଲା ତାର ମଧ୍ୟ ସଠିକ୍ ଖବର ମିଳି ପାରିନାହିଁ। ବମ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ ଯେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ହୋଇଥିଲା ସେହି ସ୍ଥାନରେ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ଶିୟା ହଜାରା କମ୍ୟୁନିଟିର ଲୋକ ବାସ କରୁଥିଲେ। ବିବାହ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ଷ୍ଟେଜ୍ ପାଖର ଏହି ବମ୍‌ ବିସ୍ପୋରଣ ହୋଇଥିଲା।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଅଗଷ୍ଟ ୮ ତାରିଖରେ ମଧ୍ୟ ଆଫଗାନିସ୍ତାରେ ଏକ ବଡ ଧରଣର ବମ୍‌ ବିସ୍ପୋରଣ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ବମ୍‌ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଛୋଟ ପିଲା ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ। ଏଥିରେ ୧୪ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୪୫ ଜଣ ଲୋକ ଗୁରୁତର ଆଘାତ ହୋଇଥିଲେ। ଆସନ୍ତା ସେପ୍ଟମ୍ବର ୨୮ ତାରିଖ​‌ରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ନିର୍ବାଚନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ଏହିଭଳି କରାଯାଇଥାଏ ପାରେ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି।

   Related Posts