Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୦୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମେ’ ରେ ହେବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ, ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ ପରେ ବଡ ଘୋଷଣା କଲା ଦଳ
  • ||
  • ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢୁଛି ତୈଳଦର, ମୁମ୍ବାଇରେ ୯୧ ଟଙ୍କା ଉପରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ନିଆଁ ପୁଇଁବା ହେଲା କାଳ, ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଝଲସିବ ଅର୍କ କ୍ଷେତ୍ର : ନୂଆ ରୂପ ପାଇବ କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଆଜି ବସୁଛି କଂଗ୍ରେସର ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା !
  • ||
  • ଏଥର ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ଉତ୍ତର
  • ||
  • ଶୀତ ଖେଳୁଛି ଲୁଚକାଳି : ଆଜି ବଢିବ ଥଣ୍ଡା, କିନ୍ତୁ କାଲି କମିଯିବ
  • ||
  • ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି: ମିନିବସରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||

ନିର୍ଭୟା ମାମଲାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନିଜକୁ ନିଜେ ଦେଇଥିଲା ସଜା: ତା ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଏବେ ଉଠୁଛି ପ୍ରଶ୍ନ…

4/02/2020 at 3:59 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୪/୨: ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀଙ୍କୁ କେବେ ଦିଆଯିବ ଫାଶୀ? ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ସମସ୍ତ ମନରେ ଉଙ୍କି ମାରୁଛି। ମାତ୍ର ଫେବୃଆରୀ ୧ ନିର୍ଭୟା ୪ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଫାଶୀ ମିଳି ବୋଲି ତାରିଖ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା। ହେଲେ ନିର୍ଭୟା  ଦୋଷୀଙ୍କ ଫାଶୀ  ତାରିଖ ଟଳି ଯାଇଛି। ୨୦୧୨ ମସିହା ଡିସେମ୍ବର ୧୨ ତାରିଖରେ ଚଳନ୍ତା ବସରେ ପାରାମେଡିକାଲର ୨୩ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ୬ ଜଣ ରାକ୍ଷସ ମିଶି ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିବା ପରେ ନିର୍ମମ ଭାବେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ  ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀଙ୍କୁ କେବେ ଫାଶୀ  ମିଳିବ? ଏହାକୁ ନେଇ ସାତବର୍ଷ ହେଲା ଦେଶବାସୀ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି।

ନିର୍ଭୟା ୬ ଦୋଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ରାମ ସିଂହ ଥିଲା ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ।ଏହି ଘଟଣାପରେ ରାମ ସିଂହ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ପୋଲିସ୍‌ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଜେଲରେ କିଛି ମାସ ରହିବା ପରେ ରାମ ସିଂହ ଫାଶୀ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲା। ରାମ ସିଂହର ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ତା ଓକିଲା ଓ ତା ପରିବାର ଲୋକେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ। ୨୦୧୩ ମସିହା ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ତିହାର ଜେଲ୍‌ରୁ ରାମ ସିଂହର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା। ପୋଲିସ୍‌ର କହିବା ମୁତାବକ ଜେଲ୍‌ରେ ରାମ ସିଂହ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ରାମ ସିଂହର ପରିବାର ଲୋକ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ ତାକୁ ଜେଲ୍‌ରେ ଭିତରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା।

ବୃର୍ତ୍ତିରେ ରାମ ସିଂହ ବସ୍‌ ଡ୍ରାଇଭର ଥିଲା। ଘଟଣା ଦିନ ଯେଉଁ ବସରେ ନିର୍ଭୟାଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଥିଲା। ସେହି ବସ୍‌କୁ ରାମ ସିଂହ ଚଳାଉଥିଲା। ଦକ୍ଷିଣ ଦିଲ୍ଳୀରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରାମ ସିଂହର ଘର। ନିର୍ଭୟା ଘଟଣା ପରେ ରାମ ସିଂହ ସଂପର୍କରେ କିଛି ଅଜଣା ତଥା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା। ପ୍ରତିଦିନ ନିଶାସକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଝଗଡ଼ା ଓ ମାରପିଟ୍‌ କରିବା ତାର ନିତିଦିନିଆ କାମ ଥିଲା। ୨୦ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ତା ପରିବାର ରାଜସ୍ଥାନରୁ ଆସି ଦିଲ୍ଳୀରେ ରହୁଥିଲେ। ପାଞ୍ଚ ଭାଇଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ରାମ ସିଂହ ତିନି ନମ୍ବର ଭାଇ ଥିଲା। ତାର ଏହି ଭଳି ବଦଗୁଣ ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଚାରି ଭାଇ ତାକୁ ଭଲ ପାଉ ନଥିଲେ। ଅଧାରୁ ସ୍କୁଲରୁ ପାଠ ଛାଡ଼ି ବସ୍‌ ଚଳାଉଥିଲା ରାମ ସିଂହ।

ତିହାର ଜେଲ୍‌ର ପୂର୍ବତନ ଅଧିକାରୀ ସୁନୀଲ ଗୁପ୍ତା ନିଜ ପୁସ୍ତକ ବ୍ଳାକ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ ରେ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ରାମ ସଂହର  ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟକୁ ଭଲ କରି  ଦେଖାଯାଇଛି।ତା ଶରୀରରୁ ଆଲକହଲ ଭାଗ ମିଳିଥିଲା।କିନ୍ତୁ ତା ପରିବାର ଲୋକ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ ଯେ ଏତେ ଛୋଟ ସେଲ୍‌ରେ ତାକୁ ମଦ ପିଇବାକୁ କିଏ ଦେଲା ? ଜେଲ୍‌ ଭିତରକୁ ମଦ କେମିତି ଗଲା?  ଅନ୍ୟ କଏଦୀ ମିଶି ତାକୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ରାମ ସିଂହ ପରିବାର ଲୋକ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

   Related Posts