Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରିଲାନି ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଜାମିନ୍‌ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି, ଆସନ୍ତାକାଲିକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

‘ଭବିଷ୍ୟତର ଷ୍ଟାର କ୍ରିକେଟର ହେଉଛନ୍ତି ଶୁଭମନ୍ ଗିଲ୍’, ଭାରତୀୟ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଏହି ମହାନ ଖେଳାଳି

30/01/2021 at 3:22 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୩୦/୦୧:  ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ମାଇକେଲ୍ ହସୀ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଯୁବ ଓପନର ଶୁଭମନ ଗିଲଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସାରେ ପୋତି ପକାଇଛନ୍ତି । ଗିଲ୍ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଜଣେ ବଡ ଷ୍ଟାର୍ ହେବେ ବୋଲି ହସୀ କହିଛନ୍ତି ।

ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟରେ ଗିଲ୍ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଫଳରେ ଭାରତ ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା । ଗିଲଙ୍କ ଇନିଂସ ହସୀଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି ।  ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟର ଦ୍ୱିତୀୟ ପାଳିରେ ଗିଲ୍ ଆକର୍ଷଣୀୟ ୯୧ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ସେ ତିନୋଟି ଟେଷ୍ଟ୍ ଖେଳି ୫୧.୮୦ ଆଭରେଜରେ ୨୫୯ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ଦୁଇଟି ଅର୍ଧଶତକ ସାମିଲ ଥିଲା ।

ହସୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତର କିଛି ଖେଳାଳି ଆକର୍ଷଣୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ଗିଲ୍ ଧୂଆଧାର ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ । ସେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଜଣେ ବଡ ଖେଳାଳି ହୋଇପାରିବେ । ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି ।

ହସୀ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପନ୍ତ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ପାଳି ଖେଳିଥିଲେ । ଆଡିଲେଡ୍ ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଭାରତର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ କମି ନଥିଲା । ଦଳ ଲଢେଇକୁ ଜୋରଦାର୍ କରିଥିଲା ।କୋହଲି ଭାରତ ଫେରିବା ପରେ ଦଳ ଆହୁରି ସମସ୍ୟାରେ ପଡିବ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା ରହିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଆଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଳ ଯେପରି ଖେଳିଲା ତାହା ପ୍ରଶଂସାଯୋଗ୍ୟ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମାଟିରେ କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍‌କୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା । ଭାରତ ୨-୧ରେ ସିରିଜ୍ ହାତେଇବା ସହ ବର୍ଡର ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫିକୁ ହାତେଇଥିଲା ।

   Related Posts