Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପହଞ୍ଚିବ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ମରଶରୀର, ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||

କମର୍ସିଆଲ ଗାଡ଼ି ବିକ୍ରିରେ ଟାଟା ମୋଟର୍ସକୁ ପଛରେ ପକାଇଲା ମହିନ୍ଦ୍ରା

12/09/2020 at 2:54 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨/୦୯: ଅଗଷ୍ଟରେ ଦେଶରେ ପାସେଞ୍ଜର ଗାଡି ବିକ୍ରି ଭଲ ଥିଲା। ଏବେ କିନ୍ତୁ ​କମର୍ସିଆଲ ଗାଡ଼ି ବିକ୍ରି ବଢ଼ୁଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି। ଗତବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ଚଳିତ ଅଗଷ୍ଟ ସୁଦ୍ଧା କମର୍ସିଆଲ ଗାଡ଼ି ବିକ୍ରି ୫୭.୩୯ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୨​‌୦ରେ ଦେଶରେ ୨୬,୫୩୬ ୟୁନିଟ୍ ବିକ୍ରି ହୋଇଛି। ତେବେ ଗତବର୍ଷ ଅଗଷ୍ଟରେ ୬୨,୨୭୦ ୟୁନିଟ୍ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିଲା। ଯଦିଓ ଗତବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ଭଲ ବିକ୍ରି ହୋଇ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଚଳିତ ଜୁଲାଇ ତୁଳନାରେ ଭଲ ବିକ୍ରି ହୋଇଛି। ଅବଶ୍ୟ ସବୁ ପ୍ରକାର କମ୍ପାନି ବିକ୍ରି ହ୍ରାସ ପାଇଛି।

ମହିନ୍ଦ୍ରା ଅଗଷ୍ଟରେ ୧୦,୭୯୫ ୟୁନିଟ୍ ଗାଡ଼ି ବିକ୍ରି କରିଛି। ଗତବର୍ଷ କମ୍ପାନି ୧୪,୬୮୪ ୟୁନିଟ୍ ବିକ୍ରି କରିଥିଲା। କମ୍ପାନିର ମାର୍କେଟ ସେୟାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୨୩ ପ୍ରତିଶତରୁ ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ହୋଇଛି। ତେବେ ଟାଟା ମୋଟର୍ସ କମ୍ପାନିର ବିକ୍ରି ବହୁତ କମିଛି। କମ୍ପାନି ୭୧୧୫ ୟୁନିଟ୍ ବିକ୍ରି କରି ଅଗଷ୍ଟରେ ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଗତବର୍ଷ ଅଗଷ୍ଟରେ କମ୍ପାନି ୨୬,୫୮୬ ୟୁନିଟ୍ ବିକ୍ରି କରିଥିଲା। ଯାହା ଗତବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ରହିଛି ୭୩.୨୪ ପ୍ରତିଶତ କମ୍।

ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଗତବର୍ଷ ଅର୍ଥାତ୍ ୨୦୧୯ରେ ଥିଲା ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ। କମର୍ସିଆଲ ଗାଡିରେ ଭାରତୀୟ କମ୍ପାନି ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଓ ମହିନ୍ଦ୍ରା ରାଜ କରେ। ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଏମାନଙ୍କ ମାର୍କେଟ ସେୟାର ୬୭ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ। ବିକ୍ରିର ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ଅଶୋକ ଲିଲ୍ୟାଣ୍ଡ। କମ୍ପାନିର ସମୁଦାୟ ୨୮୩୪ ୟୁନିଟ୍ ବିକ୍ରି ହୋଇଛି।

   Related Posts