Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ: ଜାନୁଆରୀ ୩୧ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ, ଫେବୃଆରୀ ୧ରେ ଉପସ୍ଥାପନ ହେବ ବଜେଟ୍
  • ||
  • IPL 2022: ନିଜ ଟିମ୍‌ର ନାମ ଘୋଷଣା କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି, ରଖିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟ୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୩୦୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୧୫ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

କ୍ରିକେଟ୍‌ରୁ ସନ୍ୟାସ ନେବା ପରେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀ !

12/07/2019 at 10:50 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨|୭: ଚଳିତ ବିଶ୍ବକପ୍ ପ୍ରଥମ ସେମିଫାଇନାଲରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡଠାରୁ ୧୮ରନ୍ ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇ ବିଶ୍ବକପ୍ ରୁ ବାହାରିଯାଇଛି ଭାରତୀୟ ଦଳ । ବିଶ୍ବକପ୍ ରୁ ଭାରତ ବାହାରି ଯିବା ପରେ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରେମୀ ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମିଫାଇନାଲରେ ଯେତେବେଳେ ଭାରତ ମାତ୍ର ୭୫ ରନ୍ ରେ ୫ ଓ୍ବିକେଟ୍ ହରାଇସାରିଥିଲା ସେତେବେଳେ ଦେଶର ଅର୍ଦ୍ଧାଧିକ ଲୋକ ନିଜ ଘରେ ଟିଭି ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ ।

ମାତ୍ର ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏବଂ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ମ୍ୟାଚ୍ କୁ ଶେଷ ଓଭର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନେବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥିଲେ । ମାତ୍ର ଧୋନୀ ରନ୍‌ ଆଉଟ୍ ହେବା ପରେ ଭାରତୀୟମାନଙ୍କର ସବୁ ଆଶା ମଉଳିଯାଇଥିଲା । ରନ୍ ହୋଇ ଯେତେବେଳେ ଧୋନୀ ପାଭେଲିୟନ ଫେରୁଥିଲେ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ମୁହଁରେ ନିରାଶ, ରାଗ ଏବଂ ହତାଶ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ଧୋନୀଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍ ଙ୍କୁ ଲାଗିଥିଲା ସେମାନେ ଆଉ କେବେ ଧୋନୀଙ୍କୁ ଭାରତର ନୀଳ ଜର୍ସିରେ ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେନାହିଁ । ଏହିସବୁ ଭିତରେ ଏନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି ଯେ ବିଶ୍ବକପ୍ ପରେ ଧୋନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ରୁ ସନ୍ୟାସ ନେଇ ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ କ୍ରିକେଟ୍ ରୁ ସନ୍ୟାନ ନେବା ପରେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେଇ ନିଜର ରାଜନୈତିକ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିବା ନେଇ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ବିହାର ବିଜେପିର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଏବଂ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ସଞ୍ଜୟ ପାଶଓ୍ବାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ବିଜେପିର ସଦସ୍ୟତା ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ । ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ସହ କେତେଥର ଆଲୋଚନା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇସାରିଛି । ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଔପଚାରିକ ଭାବେ ଏ ନେଇ ଘୋଷଣା ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବିଜେପିର ଜନସଂପର୍କ ଅଭିଯାନ ସମୟରେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେପି ନେତା ଅମିତ ଶାହା ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ । ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ସଞ୍ଜୟ ପାଶଓ୍ବାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦେଶର ଯେକୌଣସି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଯେଉଁ ମାନେ ରୋଲ୍ ମଡେଲ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ କରାଯିବା ନେଇ ପ୍ରୟାସ କରାଯାଉଛି । ଧୋନୀ କେବଳ ଦେଶ ନୁହେଁ ବରଂ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବର ଜଣେ ଲୋକପ୍ରିୟ କ୍ରିକେଟର । ଯଦି ସେ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଉଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଦଳ ପାଇଁ ଗୌରବର ବିଷୟ । ଏହାକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଛି । ମାତ୍ର ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଏନେଇ କଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଛନ୍ତି ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିନାହାନ୍ତି  ।

   Related Posts