Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୦୪କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରେ BSF ଜବାନଙ୍କ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ, ଟିଫିନ୍ ବୋମା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ଷ୍ଟାଡିୟମ ନିକଟରେ ଉଚ୍ଛେଦ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ, ୨ ଫ୍ଲାଟୁନ ଫୋର୍ସ ମୃତୟନ
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ-୨ ସହକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ପୋଲିସ କବ୍‌ଜାରେ ୪ ଆନ୍ତଃ ଜିଲ୍ଲା ଡକାୟତ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏଜେଣ୍ଟ ଭାବେ କାମ କରୁଛନ୍ତି ଓଓ୍ବେସୀ- ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରି

18/11/2019 at 4:54 PM

ଅଯୋଧ୍ୟା୧୮/୧୧: ଅଯୋଧ୍ୟା ବିବାଦରେ ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ବିରୋଧରେ ଅଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପର୍ସନାଲ ଲ ବୋର୍ଡ ପୁର୍ନବିଚାର ପାଇଁ ପିଟିସନ ଦାୟର କରିବେ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ନିର୍ମୋହୀ ଆଖଡ଼ାର ସଭାପତି ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଯେଉଁମାନେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ଦେଶଦ୍ରୋହୀ। ଏଭଳି ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ମକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ ହେବା ଉଚିତ୍। ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ବୋଲି ନରେନ୍ଦ୍ର କହିଛନ୍ତି।

ଏପରିକି ଏଆଇଏମଆଇଏମର ମୁଖ୍ୟ ଅସ୍‌ଉଦ୍ଦୀନ ଓଓ୍ବେସୀଙ୍କୁ ଗିରି ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଗିରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ଏଜେଣ୍ଟ ଭାବେ ଓଓ୍ବେସୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ମୁସଲିମ୍ ପର୍ସନାଲ ଲ ବୋର୍ଡ ଓ ଓଓ୍ବେସୀଙ୍କ ଗତିବିଧି ଉପରେ ତୀକ୍ଷଣ୍ ନଜର ରଖିବା ପାଇଁ ଗିରି ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ଗିରି ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯାଞ୍ଚ ପରେ ଜଣାପଡ଼ିବ ଯେ ଏମାନେ କାହା ଇଶାରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି। ଭାରତ ଏକ ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟ ଦେଶ ଏଠାରେ ଏଭଳି ଅଶାନ୍ତି ଖେଳାଇବାରେ କାହା ହାତ ରହିଛି ବୋଲି ଗିରି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ। ଏଥିସହ ସୁନ୍ନୀ ଓ୍ବାକଫ ବୋର୍ଡର ଓକିଲ ଇକ୍‌ବାଲ ଅଂନସାରୀ ଓ ଚେୟାରମ୍ୟାନ ଫାରୁ୍କୀଙ୍କ ବୟାନକୁ ଗିରି ସ୍ବାଗତ ଜଣାଇଥିଲେ।

   Related Posts