Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

କିପରି ଚାଲିବ ଉଦ୍ଧବଙ୍କ ସରକାର! ଫଡନାଭିସ ସିନା ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ହେଲେ ମହା ପଲିଟିକ୍ସ ଶେଷ ହେଲା କି ?

26/11/2019 at 6:16 PM

ମୁମ୍ବଇ ୨୬।୧୧ –  ଫଡନାଭିସ ସିନା ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ହେଲେ ମହାପଲିଟିକ୍ସ ଶେଷ ହେଲା କି। ଶିବସେନା ନେତୃତ୍ବରେ ମେଣ୍ଟ ସରକାର ଏଥର ଠିକଠାକ୍‌ ଚାଲିବ କି। ଏମିତି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିବା ସ୍ଭାଭାବିକ। 

ଗୋଟିଏ ଝଟକାରେ ବଦଳିଗଲା ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବାଜି । ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ପଲଟିଥିଲା ବାଜି ଶନିବାର ସକାଳେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଇଥିବା ବିଜେପିର ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନଭିସ ୭୮ ଘଣ୍ଟାରେ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ । ଫଡନଭିସ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ଏବେ କଣ ହେବ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପଲିଟିକ୍ସ ।

ଫଡନଭିସ୍‌ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବାରୁ  ଏବେ ଆଉ ଫ୍ଲୋର ଟେଷ୍ଟର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ । ଶିବସେନା, ଏନ୍‌ସିପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ମିଳିତ ଭାବେ ସରକାର ଗଠନ କରିବେ । ଗତକାଲି ହୋଟେଲ୍‌ରେ ୧୬୨ ବିଧାୟକ ସମର୍ଥନ ନେଇ ନିଜ ନେତାଙ୍କ ସହ ପାୱାର ସୋ ଦେଖାଇଥିଲେ ଏହି ୩ ଦଳ । ଏବେ ବିଧାନସଭାରେ ଦେଖାଇବାକୁ ପଡ଼ିବ ସଂଖ୍ୟା।

 ୩ ଦଳର ପୂର୍ବ ଘୋଷଣା ଅନୁସାରେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ହିଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ । ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟି ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେବେ । ତେବେ ଡେପୁଟି ସିଏମ୍‌ ପଦକୁ ନେଇ ଲାଗି ରହିଛି ବିଭିନ୍ନ ଆକଳନ । କଂଗ୍ରେସର ବାଲାସାହେବ ଥୋରାଟ୍‌ ଏବଂ ଏନ୍‌ସିପିର ଜିତେନ୍ଦ୍ର ଆହ୍ବାଡା ଏହି ରେସ୍‌ରେ ଅଛନ୍ତି । ଶିବସେନାର ସଂଜୟ ରାଉତ କହିଛନ୍ତି ଉଦ୍ଧବ ହି ୫ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରହିବେ ।

ଆଜି ୩ ଦଳର ନେତା ରାଜ୍ୟାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ କେଉଁଦିନ, କେଉଁ ସମୟରେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ ଶପଥ ନେବେ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ । ସେପଟେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି ତିନି ଦଳକୁ କମନ୍‌ ମିନିମମ୍‌ ପୋଗ୍ରାମ ଉପରେ ନିଜ ସହମତି ଦେଇଛନ୍ତି । ଯାହା ୩ ଦଳର ମିଳିତ ବୈଠକ ପରେ ଜାରି କରାଯିବ । …

   Related Posts