Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଜାରି, ୮ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ପିପିଲି ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀ – ଏହି କାରଣ ପାଇଁ ବିରୋଧୀ କରିଛନ୍ତି ଟାର୍ଗେଟ

25/11/2019 at 8:41 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର  ୨୫।୧୧ –  ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ପିପିଲି ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀ । ତେବେ, ଏଥର କୌଣସି ରାଜନୈତିକ ବୟାନବାଜି ପାଇଁ ନୁହେଁ । ବରଂ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଜମି ଦୁର୍ନୀତି ସମାଲୋଚନାର ଟାର୍ଗେଟ ହୋଇଛନ୍ତି ମହାରଥୀ  । ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଖାଲି ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନୁହେଁ, ପୂର୍ବତନ ପିପିଲି ବିଧାୟକ ଯୁଧିଷ୍ଟିର ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମଧ୍ୟ ଆଣିଛି ବିଜେପି ।

ବିଜେପି ଟାର୍ଗେଟରେ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀ । ପିପିଲି ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀ  ପ୍ରାୟ ୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସରକାରୀ ଜମିକୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ଦଖଲ କରିଥିବା ବିଜେପି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି । ମହାରଥୀ  ନିଜ ହୁଙ୍କେଇପୁର ଫାର୍ମ ହାଉସ୍‌ ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ମୌଜା ପୋଢ଼ାଗୁଣ ଓ ପାଣିଦୋଳର ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ପ୍ଲଟ୍‌କୁ ତାଙ୍କ ଫାର୍ମ ହାଉସ୍‌ରେ ମିଶାଇ ଦେଇ ଭୋଗ ଦଖଲ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଏମିତି କିଛି ଖୁଲାସା କରିଛି। ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ପିପିଲି ବିଧାୟକ ଯୁଧିଷ୍ଠର ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମଧ୍ୟ ଜମି ଜବରଦଖଲ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛି ବିଜେପି ।

ଯୁଧିଷ୍ଠର, ପିପିଲି ତହସିଲରେ ୫୬ ଏକରରୁ ଅଧିକ ଗୋଚର ଜମି, ଯାହାର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୩୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ହେବ ତାହାକୁ ତତ୍କାଳୀନ ତହସିଲଦାର ଓ ଜିଲ୍ଲାପାଳମାନଙ୍କ ସହାୟତାରେ ହଡ଼ପ କରି ନେଇଛନ୍ତି। ବିଜେପି କହିବା ଅନୁଯାୟୀ  ମହାରଥୀଙ୍କ ଜମି ହଡପ ବିରୋଧରେ ୨୦୧୫ରେ ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟରେ ନିଜେ ଯୁଧିଷ୍ଠିର ମାମଲା ଦାଏର କରିଥିଲେ ।

୨୦୧୬ରେ କୋର୍ଟଙ୍କ  ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଥିଲା ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଦୁଇ ମାସ ଭିତରେ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ। ହେଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ନାହାନ୍ତି ।

ଦିନ କେଇଟା ଯାଇନି ମହାରଥୀଙ୍କ ଗର୍ଜନ ବିଧାନସଭାରେ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା, ଆଉ ଏହି ସମୟର  ତାଳିମାରୁଥିଲେ ବିରୋଧୀ। ଏବେମହାରଥୀଙ୍କୁ ସିଧା ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ବିଜେପି ଯାହା ଅଭିଯୋଗ ଆଣୁଛି ସେସବୁ ନେଇ ସେ ଆଦୌ ବିଚଳିତ ନୁହନ୍ତି, ପ୍ରଦୀପ କହିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ଏନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇନାହିଁ ବୋଲି ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରଣ୍ଡି  କହିଛନ୍ତି।  

ଫାଭିଓ  ବିଜେପି ତ ବଡ଼ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛି, ତେବେ  ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ପ୍ରମାଣ କରିବ ନା  ବିଧିବଦ୍ଧ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛି ତାହା ଏବେ ବିଜେପି ପାଇଁ ଏସିଡ ଟେଷ୍ଟ।

   Related Posts