Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ଆସିଲା ବଡ ଖବର: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମାଗଣା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବୀମା ଦେବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର

2/05/2020 at 3:05 PM

ମୁମ୍ବାଇ, ୦୨|୦୫: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜେଶ ଟୋପେ ସମସ୍ତ ନାଗରିକଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ନିଶୁଳ୍କ ଓ କ୍ୟାସଲେସ୍ ବୀମା ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଜାଲନାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଆୟୋଜିତ ମହରାଷ୍ଟ୍ର ଦିବସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରେ ଟୋପେ ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟର ୮୫ ପ୍ରତିଶତ ବାସିନ୍ଦା ମହାତ୍ମା ଜ୍ୟୋତିବା ଫୁଲେ ଜନ ଆରୋଗ୍ୟ ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ବାକିଥିବା ୧୫ ପ୍ରତିଶତଙ୍କୁ ଏଥିରେ ସାମିଲ କରାଯିବ । ସରକାରୀ, ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ ଓ ଉଜାଲା ରାସନ କାର୍ଡଧାରୀଙ୍କୁ  ଏଥିରେ ସାମିଲ କରାଯିବ । ଏହି ଯୋଜନାରେ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲ ରୋଗୀଙ୍କ ଠାରୁ ମନଇଛା ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଆଦାୟ କରିପାରିବ ନାହିଁ । ସରକାର ମୁମ୍ବାଇ ଓ ପୁଣେରେ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଜେନେରାଲ ଇନସ୍ୟୁରାନ୍ସ ପବ୍ଲିକ ସେକ୍ଟର ଆସୋସିଏସନ ସହ ଚୁକ୍ତି କରିଛନ୍ତି । ଏହିଭଳି ସମସ୍ତ ରୋଗପାଇଁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ପ୍ୟାକେଜ୍ ଘୋଷଣା କରାଯିବ । ଏବେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ହେଉଥିବା ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ଅଙ୍କୁଶ ଲାଗିବ ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରଥମେ ଏହି ଯୋଜନାର ଲାଭ ୪୯୬ଟି ହସ୍ପିଟାଲରେ ମିଳୁଥିଲା । ଏବେ ୧ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏହି ଲାଭ ମିଳିବ । ମହାମାରୀ ନିୟମାନୁସାରେ ସରକାର ଘରୋଇ ମେଡିକାଲରେ କୋଭିଡ-୧୯ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଶୁଳ୍କ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ।

   Related Posts