Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରୁ ଡେଇଁ ଜଣେ ନିଖୋଜ, ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଅଛି ଗାଡି ଓ ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଯୁବକକୁ ଖୋଜି ଆଣିବା ଦାବିରେ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ, ରବିବାରଠୁ ଗାଈ ଚରେଇବାକୁ ଯାଇ ଅଛନ୍ତି ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଗଲେ ଦେଢ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଘଟଣାରେ ରାଜଧାନୀ ହୁଲସ୍ତୁଲ, ଡିସିପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ ବେଳେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଓ ପୋଲିସ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଗୁଣିଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା : ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଡୋଡା ଘାଟିରେ ଖସିପଡିଲା ମାଟାଡୋର, ୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଆହତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ନିକଟରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା ୩ୟ ଦିନରେ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ନଦେଲେ ତୀବ୍ର ହେବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ ମୁଖ୍ୟ କେନାଲରେ ଘାଇ, ଶହ ଶହ ହେକ୍ଟର ଧାନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶୌଚ ହୋଇ ଫେରିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ କଚାଡିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ମଲାପରେ ବି ଛାଡିଲେନି, ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣାଇଲେନି : ଶେଷରେ ବନ୍ଧାହେଲେ ମିଛ ବିଲ୍ ଦେଇ ଟଙ୍କା ଲୁଟିଥିବା ଡାକ୍ତର

9/07/2021 at 2:35 PM

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ୯/୭: ଯେଉଁଠି ରକ୍ଷକ ସାଜେ ଭକ୍ଷକ କହିବେ କାହାକୁ । କରୋନା କାଳରେ ୨ୟ ଭଗବାନ ସାଜିଥିବା ଡାକ୍ତର ଏବେ ଲୋକଙ୍କୁ ଲୁଟିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ଏପରିକି ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ହେବାର ୨ ଦିନ ପରେ ବି ପରିବାରକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣାଇଲେନି । ତେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର ବିଷୟ ହେଉଛି ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ପରିବାର ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଅସୁଲ କରିଥିଲେ ବିଲ୍ ।

ଫଳରେ ଏହି ଅଭିଯୋଗରେ ଡାକ୍ତର ଜଣଙ୍କ ଗିରଫ ବି ହୋଇଛନ୍ତି । ଏମିତି ଘଟଣା ଘଟିଛି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସାଙ୍ଗଲି ଜିଲ୍ଲାରେ । ସୂଚନା ଥାଉକି, ଜଣେ ୬୦ ବର୍ଷୀୟା ମହିଳାଙ୍କୁ ଫେବୃଆରୀରେ ଇସଲାମପୁରର ଆଧାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ପୋଲିସ କହିବା ମୁତାବକ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୮ରେ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଡାକ୍ତର ଯୋଗେଶ ୱାଟକର ତୁରନ୍ତ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଜଣାଇ ନଥିଲେ । ଏପରିକି ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ ଯାଏଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ରଖିଥିଲେ ।

ପରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ରେ ମହିଳାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ଦଶ ଦିନ ପରେ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ୍ ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ମୃତ୍ୟୁ ପ୍ରମାଣପତ୍ରରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୮ରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି । ଆଉ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ଏହା ସଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା । ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଜାଲିଆତି ହୋଇଥିବା ନେଇ ସବୁ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହିଳାଙ୍କ ପୁଅ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ସନ୍ତୋଷଜନକ ଉତ୍ତର ପାଇ ନ ଥିବାରୁ ସେ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ସେପଟେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଏହି ମାମଲାକୁ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାର ମେଡିକାଲ ବୋର୍ଡକୁ ପଠାଇଛୁ । ସେମାନଙ୍କ ଅନୁସନ୍ଧାନ ସମୟରେ ଅସଙ୍ଗତି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଏହା ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛୁ ଯେ ଡାକ୍ତରଖାନା ପ୍ରକୃତରେ ରୋଗୀଙକ୍ ପରିବାରଠାରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ ହୋଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇପିସିର ଧାରା ୪୦୬ (ଟ୍ରଷ୍ଟର ଉଲ୍ଲଂଘନ), ୪୨୦ (ପ୍ରତାରଣା) ଏବଂ ୪୬୫ (ଜାଲିଆତି) ଅନୁଯାୟୀ ଆମେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛୁ ।

   Related Posts