Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ସତ୍ତାର ଚକ୍ରବ୍ୟୁହରେ ଶିବସେନା ! ସୋନିଆଙ୍କୁ ଭେଟିବେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା

2/11/2019 at 7:45 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୨।୧୧: ବିଜେପି-ଶିବସେନା ମିଳିତ ଭାବେ ଚଳିତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିଥିଲେ । ଦୁଇ ଦଳ ସରକାର ଗଢିବାକୁ ନିର୍ବାଚନରେ ଦାବି ମଧ୍ୟ କରୁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଫଳାଫଳ ଆସିବାର ସପ୍ତାହେ ବିତି ଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଭୟ ବିଜେପି ଓ ଶିବସେନା ମଧ୍ୟରୁ କୌଣସି ଦଳ ସରକାର ଗଢିବା ନେଇ ଅନିଶ୍ଚିତତା ଦେଖାଦେଇଛି ।

ଶିବସେନା ପ୍ରମୁଖ ଉଦ୍ଦବ ଠାକ୍‌ରେ ନିଜ ପୁଅ ଆଦିତ୍ୟ ଠାକରେଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବାର ଆଶା ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ୫ନଭେମ୍ବରକୁ ନୂଆ ସରକାରର ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବ ଲାଗି  ବିଜେପି ଏକ ଗୋଷ୍ଠୀ  ଜୋରସୋର ପ୍ରତ୍ସୁତି ଆରମ୍ଭ କରିସାରିଛି ବୋଲି ସୂଚନା ରହିଛି ।

ଶିବସେନା ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ୫୦-୫୦ ଫର୍ମୁଲା ଲାଗୁ ନେଇ ବିଜେପି ଉପରେ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ଏନସିପିର ନିକଟତର ହେଉଥିଲା ଶିବସେନା । କିନ୍ତୁ ଶିବସେନା- ଏନସିପି ଗଠବନ୍ଧନରେ ସରକାର ଗଢିବା ଏତେ ସହଜ ନୁହେଁ । କାରଣ  ସରକାର ଗଠନ କରିବାକୁ ହେଲେ ଶିବସେନାକୁ ଏନସିପି ସହିତ କଂଗ୍ରେସର ମଧ୍ୟ ସମର୍ଥନ ଦରକାର ପଡିବା।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସରକାର ଗଢିବାର ଆଶା ନେଇ ଚାଲୁଥିବା ଶିବସେନାକୁ ଲାଗିଛି ଜୋରଦାର ଝଟକା । ଏନସିପି ପ୍ରମୁଖ ଶରଦ ପାଓ୍ବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜନତାଙ୍କ ଜନାଦେଶ ଆମ ପାଇଁ ବିପକ୍ଷରେ ବସିବାକୁ , ସରକାର ଗଢିବାକୁ ଜନତା ଆମକୁ ଜନାଦେଶ ଦେଇନାହାନ୍ତି । ତେଣୁ ଆମେ ବିପକ୍ଷରେ ବସିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବୁ ବୋଲି ଶରଦ ପାଓ୍ବାର କହିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଶିବସେନାକୁ ସମର୍ଥନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କଂଗ୍ରେସରେ ଦୁଇ ଭାଗ ଦେଖାଦେଇଛି । କଂଗ୍ରେସର କିଛି ନେତା ଶିବସେନାକୁ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ରାଜି ଥିବାବେଳେ କିଛି ନେତା ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସହମତି ପ୍ରକାଶ କରୁନାହାନ୍ତି ।  ଶୁକ୍ରବାର ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କଂଗ୍ରେସର କିଛି ନେତା କଂଗ୍ରେସର ଅନ୍ତରୀଣ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀକୁ ଭେଟିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ ଚିତ୍ର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିନାହିଁ । ଆଜି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ପାର୍ଟିର ନେତା ମାନଙ୍କ ସହ ଏକ ବୈଠକ ଡାକିଛନ୍ତି ଏବଂ ବୈଠକରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଶିବସେନାକୁ ସମର୍ଥନ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇପାରେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

   Related Posts