Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଜନତାଙ୍କୁ ଚେତାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ, କହିଲେ- ସୁନାମୀ ପରି ହେବ କରୋନାର ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହରି

22/11/2020 at 11:01 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୨।୧୧: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସମେତ ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ପାର୍ବଣ ପରେ ପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ପୁଣି ଥରେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ପରେ କରୋନାର ଭୟାବହ ରୂପ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ଏହି ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସତର୍କ କରାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ର ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହଡି ସୁନାମୀ ପରି ହେବ। ଏହା ଏକ ଗମ୍ଭୀର ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ଆମ ପାଖରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସୁବିଧା ରହିଛି। ମାତ୍ର ଯେଉଁ ଲୋକ ଦୀର୍ଘ ଆଠ ମାସ ଧରି ଏହି କାମରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଉପରୁ ମଧ୍ୟ ଚାପ କମ କରିବା ଉଚିତ୍। ଭ୍ୟାକସିନ ଏବେ ଆମ ହାତରେ ନାହିଁ। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଜନସଂଖ୍ୟା ୧୨ କୋଟି। ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ଦୁଇ ଡୋଜ୍ ଦରକାର ଅର୍ଥାତ ୨୪ କୋଟି ଡୋଜ୍। ଭ୍ୟାକସିନ ଲୋକଙ୍କ ପାଖକୁ ପହଞ୍ଚାଇବାରେ କେତେ ସମୟ ଲାଗି ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଏହାର ସମାଧାନ ହେଉଛି ସାମାଜିକ ଦୂରତ୍ଵ ବଜାୟ ରଖିବା ଓ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ସଂପ୍ରତି ବହୁତ ଲୋକ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧୁ ନାହାନ୍ତି ଯାହା ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ।

କରାନା ସଙ୍କଟ ବେଳେ ରାଜନୀତି ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଯେଉଁମାନେ କହୁଛନ୍ତି ଏହା ଖୋଲାଯାଉ, ତାହା ଖୋଲାଯାଉ, କଣ ସେମାନେ ଦାୟିତ୍ଵ ନେବେ ? କିଛି ଲୋକ ମୋତେ ରାତ୍ର କର୍ଫ୍ୟୁର ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଉଛନ୍ତି, ମାତ୍ର ମୋତେ ଲାଗୁଛି କିଛି ଜିନିଷ ପାଇଁ ଆଦେଶର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ଯଦି ଆବଶ୍ୟକ ପଡୁନି ତେବେ ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏଥିପାଇଁ ମୁଁ ଅପିଲ୍ କରୁଛି  ଭିଡରୁ ନିବୃତ୍ତ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ଜରୁରୀ ସମୟରେ  ହିଁ ବାହାରକୁ  ଯାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ମାସ୍କ ନିଶ୍ଚୟ ଲଗାନ୍ତୁ।

   Related Posts