Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଧାନପରିଷଦ ଉପ ସଭାପତି ନିର୍ବାଚନ ମଙ୍ଗଳବାର, ବିଜେପିର ବିରୋଧ, ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ଅବାଧରେ ହେଉ

7/09/2020 at 5:17 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୭।୯:  ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଧାନପରିଷଦ ଉପସଭାପତି ପଦବୀ ନିମନ୍ତେ ମଙ୍ଗଳବାର ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିଲାଗି ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ ହୋଇଛି। ତେବେ କରୋନା ମହାମାରୀ ଜନିତ ପରିସ୍ଥିତି ଲାଗି ନିର୍ବାଚନ ଏବେ ସ୍ଥଗିତ କରିବା ଲାଗି ବିଜେପି ଦାବି କରୁଥିଲା। ହେଲେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦବୀ ରିକ୍ତ ଥିବାରୁ ନିର୍ବାଚନ ଜରୁରି ବୋଲି ବିଧାନପରିଷଦ ସଭାପତି କହିଛନ୍ତି।

ମଙ୍ଗଳବାର ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ବିଧାନପରିଷଦ ସଭାପତି ରାମରାଜେ ନାଇକ ନିମ୍ବାଲକର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ହେଲେ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଜନିତ ପରିସ୍ଥିତି ଯୋଗୁ ସମସ୍ତ ନିର୍ବାଚନ ବାଧିତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ବିଧାନପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ କାହିଁକି ନ ଅଟକିବ ବୋଲି ବିଜେପି ସଦସ୍ୟ ପ୍ରବୀଣ ଦାରେକର କହିଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ କରୋନା ଯୋଗୁ ଉପୁଜିଥିବା ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅନେକ ସଦସ୍ୟ ବିଧାନସଭାରେ ନାହାନ୍ତି। ଏଥିରେ ଯଦି ନିର୍ବାଚନ କରାଯାଏ ତେବେ ଅନେକ ସଦସ୍ୟ ମତଦାନ ଅଧିକାରରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ତେବେ ଉମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଜିତ ପାୱାର ନିର୍ବାଚନ ନିର୍ବିରୋଧ ହେଉ ବୋଲି ଗୃହରେ ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ସମସ୍ତେ ମିଳିତ ଭାବେ ଉପସଭାପତି ପଦବୀ ନିମନ୍ତେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମନୋନୟନ ଲାଗି ପାୱାର ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିବା ବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀତା ଚାହେଁ ବୋଲି କହିଛି। ତେବେ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ ପରେ ଯାଞ୍ଚ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

   Related Posts