Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପିରେ ବଡ ଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣା, ଖେରୀ ଘାଘରା ନଦୀରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦୦ ଭାସିଗଲେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

ଶ୍ରୀରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ତୀର୍ଥକ୍ଷେତ୍ର ଟ୍ରଷ୍ଟର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମହନ୍ତ ନୃତ୍ୟ ଗୋପାଳ ଦାସ ଅସୁସ୍ଥ

3/10/2021 at 2:43 PM

ଅଯୋଧ୍ୟା ୦୩/୧୦ : ଅଯୋଧ୍ୟା ଆନ୍ଦୋଳନରେ ଗୁରୁତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଓ ଶ୍ରୀରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ତୀର୍ଥ କ୍ଷେତ୍ର ଟ୍ରଷ୍ଟର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମହନ୍ତ ନୃତ୍ୟ ଗୋପାଳ ଦାସଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଛି। ଜିଲ୍ଲା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଟିମ ତାଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିଛି। ସୋମବାର ଦିନ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ମେଦାନ୍ତା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଟିମ ମହନ୍ତଙ୍କ ମେଡିକାଲ ଚେକଅପ କରିବ। ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ ତାଙ୍କୁ ମେଦାନ୍ତା ହସ୍ପିଟାଲ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇପାରେ। ତାଙ୍କୁ ଅତ୍ୟଧିକ କାଶ ଓ ଅତ୍ୟଧିକ ୟୁରିନ ଡିସଚାର୍ଜ ସମସ୍ୟା ହୋଇଛି। ତାଙ୍କର ଅକ୍ସିଜେନ ସ୍ଥର ମଧ୍ୟ ତଳ ଉପର ହେଉଛି।

ମହନ୍ତ ନୃତ୍ୟ ଗୋପାଳ ଦାସଙ୍କ ଉତ୍ତରାଧିକାର ମହନ୍ତ କମଳ ଦାସ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମହନ୍ତ ଜୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ଅଛି। ଠାରେ ତାଙ୍କର ଚେକଅପ କରାଇନେବା ଆବଶ୍ୟକ। ବର୍ଷେ ହେଲାଣି ତାଙ୍କର ଚେକପି ହୋଇନି। ସୋମବାର ଦିନ ମେଦାନ୍ତା ହସ୍ପିଟାଲର ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଟିମ ଅଯୋଧ୍ୟା ଆସିବେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯଦି ଆବଶ୍ୟକ ପଡେ ତାହେଲେ ଡାକ୍ତର ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ। ମେଦାନ୍ତା ହସ୍ପିଟାଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡ. ରାକେଶ କପୁର ନିଜ ଟିମ ସହ ସୋମବାର ସକାଳ ୭ଟା ରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ପହଞ୍ଚିବେ। କରଣର ମହନ୍ତଙ୍କ ଅକ୍ସିଜେନ ସ୍ଥର ଏପଟ ସେପଟ ହେଉଛି।

ମହନ୍ତ ନୃତ୍ୟ ଗୋପାଳ ଦାସ ଛୋଟି ଛାବନିର। ତାଙ୍କ ଶିଷ୍ୟ ସାରା ଦେଶ ଓ ବିଶ୍ୱରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ କେବଳ ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ନ୍ୟାସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନୁହେଁ ବରଂ କୃଷ୍ଣ ଜନ୍ମଭୂମି ନ୍ୟାସର ମଧ୍ୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ। ମଥୁରାରେ କୃଷ୍ଣ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ ଅବସରରେ ସେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ହୁଅନ୍ତି।

   Related Posts