Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସିରିଜ୍ ଅଧାରୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦ୍ବିତୀୟ ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଟ୍ବେଣ୍ଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍, ୪୧୫ ମୃତ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ୬୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୬୨୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ : ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଖସିଗଲା ଗୋଡ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ
  • ||

ନିର୍ବାଚନ ଆସିଲେ କିଛି ଲୋକ ମହାନଦୀ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାନ୍ତି:ରମଣ ସିଂହ

29/05/2018 at 10:45 AM

ମହାନଦୀ ଜଳ ବିବାଦକୁ ନେଇ ପୁଣି ତେଜିଦେଲେ ଛତିଶଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରମଣ ସିଂହ । ରାୟଗଡରେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ମହାନଦୀ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପୁଣି ଥରେ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି ଛତିଶଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । କହିଛନ୍ତି ମହାନଦୀ ପାଣି ଉପରେ ଛତିଶଗଡ଼ର ଅଧିକାର ରହିଛି । ମହାନଦୀ ପାଣିରୁ ଛତିଶଗଡ଼କୁ କେହି ବଞ୍ଚିତ କରିପାରିବେ ନାହିଁ । କେଉଁ ରାଜ୍ୟର ନାଁ ନନେଇ ରମଣ କହିଛନ୍ତି, ମହାନଦୀର ପାଣି ନେବାରେ ଛତିଶଗଡ଼କୁ କେହି ରୋକି ପାରିବେନି । ଏହାସହ ମହନଦୀ ଜଳ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିରୋଧିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆକ୍ଷେପ କରିଛନ୍ତି ରମଣ । କହିଛନ୍ତି, ନିର୍ବାଚନ ଆସିଲେ କିଛି ଲୋକ ମହାନଦୀ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାନ୍ତି । ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଏବେ ରାଜ୍ୟରେ ବିକାଶ ଯାତ୍ରାରେ ବାହାରିଥିବା ରମଣ ବିରୋଧିଙ୍କୁ କଟାକ୍ଷ କରି ମହାନଦୀ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଏପରି ମତ ରଖିଛନ୍ତି । ଏପଟେ ଛତିଶଗଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏପରି ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ ସହ ସମାଲୋଚନା କରିଛି ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ । ମହାନଦୀ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ରମଣ ସିଂଙ୍କ ଏପରି ଦାଦାଗିରି ଚଳିବନି ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କହିଛି ବିଜେଡି । ଛତିଶଗଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବୟାନ ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖି ବିଜେଡି ସାଂସଦ ପ୍ରସନ୍ନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଏହା କହିବା ବେଳେ, ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ନିଜ ରାଜ୍ୟର ଲୋକଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବାକୁ ରମଣ ସିଂହ ଏଭଳି କହୁଛନ୍ତି । ଏପରି ମନମୁଖୀ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଶ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ । ଏହା ସହ ମହାନଦୀ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନ୍ୟାୟ ପାଇବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରଖିବ ବୋଲି ଦୃଢଭାବେ କହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ପ୍ରସନ୍ନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ।

Leave a Reply

   Related Posts