Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ସ୍ଵୀକାର କଲେନି କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ, ନିଜ ସ୍ତରରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ନେତାଙ୍କୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2021: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ବିଜୟରେ ଲାଗିଲା ବ୍ରେକ୍, ପନ୍ତଙ୍କ ଟିମ୍‌କୁ ୩ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସରେ ମିଶିଲେ କହ୍ନେୟା କୁମାର ଓ ଜିଗ୍ନେଶ ମେଓ୍ଵାଣୀ, ରାହୁଲଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଗ୍ରହଣ କଲେ ସଦସ୍ୟତା
  • ||
  • ହରିୟାଣା ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଅଂଳେଇ ମନ୍ଦିରରୁ ଦାନବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ସୁନାବେଡ଼ା ଟିଟିଏସରେ ଛାତ୍ର ଅଶାନ୍ତି, ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଟଙ୍କା ନମିଳିବାରୁ ବିକ୍ଷୋଭ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ୪ ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୨ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଷିପୁରା ଥାନା ଦୀପପାଳ ଗାଁରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଘର ଭିତରୁ ମିଳିଲା ନବ ବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବାପଘର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଧରାକୋଟ ଥାନା ସୁଂଦୁରିଆପଲି ଗାଁ ନିକଟ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀରେ ବୁଡି ବୃଦ୍ଧା ମୃତ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବୁଡିଗଲେ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୭୯ ମୃତ
  • ||

ମହାନଦୀ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ନେଇ ନୂଆ ଆଶା ଉଜ୍ଜୀବିତ

13/12/2018 at 9:55 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୩|୧୨: ମହାନଦୀ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ନେଇ ନୂଆ ଆଶା ଉଜ୍ଜୀବିତ ହୋଇଛି। ଛିତିଶଗଡ ସରକାର ଆସିବା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଏବେ ସମାଧାନ ନେଇ ଓଡିଶାବାସୀଙ୍କୁ ଆଶ୍ବସନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏପଟେ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ଛତିଶଗଡ ନୂଆ ସରକାରଠାରୁ ସେହି ଆଶା କରିଛନ୍ତି । ହେଲେ ଛତିଶଗଡ ସରକାର ଗଢ଼ିବାକୁ ନବ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିବା କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଛତିଶଗଡକୁ ପ୍ରାଥମିକତା​‌ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛିନ୍ତି। ଯାହା ହେବେ ଓଡିଶା ନେତାଙ୍କ ଆଶା ପୂରଣ ହେବା ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛି ।

ରମଣ ସିଂହ ଗଲେ । କଣ ଏଥର ମହାନଦୀ ବାଦ ତୁଟିବ କି ? ସମାଧାନ ହେବ କି ମହାନଦୀ ସମସ୍ୟା।ବାହାରିବ କି ସମାଧାନର ସୂତ୍ର । ପିସିସି ସଭପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ କଂଗ୍ରେସ ବହୁମତ ପାଉପାଉ ମହାନଦୀ ସମସ୍ୟାର ସମଧାନ ହେବ ବୋଲି ଆଶ୍ବାସନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏପଟେ ବି​‌ଜେଡି ବି ଆଶା ରଖିଛି । ଛତିଶଗଡର ନୂଆ ସରକାର ଆଲୋଚନା​‌ ପାଇଁ ବାଟ ଫିଟାଇବ । ଯଦି କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ନଶୁଣନ୍ତି ତାହେଲେ ପୂର୍ବ ପରି ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବ ବିଜେଡି । କିନ୍ତୁ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ଓଲଟା କହିଛି ବଲ ତ ଓଡ଼ିଶା କୋର୍ଟରେ। ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ ଆନ୍ତରିକତା ନଥିବାରୁ ଛତିଶଗଡ଼ ସରକାର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଲେ ନହେଲେ କିଛି ଫରକ ପଡ଼ିବନି। 

ପିସିସି ସଭାପତିଙ୍କ ଆଶା ଧୂଳିସାତ ହେବା ଭଳି ଲାଗୁଛି । କାରଣ ନବନିର୍ବାଚିତ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ବୟାନ ନିରାଶ କରିଛି । ଛତିଶଗଡ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଟି ଏସ ସିଙ୍ଗଦେଓ କହିଛନ୍ତି । ମହାନଦୀ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ବେଳେ ପ୍ରଥମେ ଛତିଶଗଡ ସ୍ବାର୍ଥକୁ ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯିବ। ତାପରେ ଯାହା ହେବ । ତେଣୁ ଓଡିଶା ଶୁଖି କି ଧୋଇଯାଉ ଛିତିଶଗଡ ନେତାଙ୍କର  ଯାଏ ଆାସେ କିଛ ନାହିଁ। ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ବାରି ହୋଇପାଡୁଛି ସମାଧାନର ବାଟ କୁଆଡେ।

କଂଗ୍ରେସ ମୁଣ୍ଡିଆଳ ଛତିଶଗଡ ସରକାରଙ୍କ ଶପଥ ପାଠ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେଇ ମହାନଦୀ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନର ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେବେ । କିଭଳି ଓଡିଶା ସ୍ବାର୍ଥ ରଖାଯାଇ ପାରିବ ସେନେଇ ଛତିଶଗଡ କଂଗ୍ରେସ ସରକାରଙ୍କୁ ଅବଗତ କରିବେ।    

   Related Posts