Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ନେବାକୁ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ୍ ଦେଇଥିଲେ ବିରୋଧୀ ନେତା, କୋଭାକ୍ସିନ୍ ନେଇ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁହଁ ବନ୍ଦ କରିଦେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଯୁବକଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲେ ! ଥାନାଠୁ ୨୦୦ ମିଟର ଦୂରରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ସକାଳୁଆ ସ୍କୁଲ, ଦିନ ୧ଟା ଯାଏଁ ପାଠ ପଢିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜି ଅର୍ଚ୍ଚିତାଙ୍କ ହାତ ଧରିବେ ଅଭିନେତା ସବ୍ୟସାଚୀ, ରାଜସ୍ଥାନର ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଟେଲରେ ପଡିବ ହାତଗଣ୍ଠି
  • ||
  • କରୋନା ଟିକା ନେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କଲେ ଫଟୋ
  • ||
  • କଟକ ବଦଳରେ ବାଲେଶ୍ୱର ପଳାଉଥିଲା ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ଗାଡିରୁ ଡେଇଁ ପଡିଲେ ରୋଗୀଙ୍କ ମାଆ
  • ||

ବ୍ରିଜ୍ ଉପରୁ ମହାନଦୀକୁ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ ଖସିପଡିବା ଘଟଣା: NHAI ଦାୟୀ !

22/11/2018 at 6:26 PM

କଟକ ୨୨/୧୧ :ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରୁ ମହାନଦୀକୁ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ ଖସିପଡିବା ଘଟଣାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଛାନଭିନ୍ । ଦୁର୍ଘଟଣା ପାଇଁ କିଏ ଦାୟୀ, କେଉଁଠି ରହିଲା ତ୍ରୁଟି, ସବୁ ଦିଗକୁ ନେଇ ଚାଲିଛି ତଦନ୍ତ । ଏମ୍‌ଭିଆଇ, NHAI ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଜଗତପୁର ଥାନା ଆଇଆଇସି ଓ ରୋଡ ସେପ୍ଟି ସୋସାଇଟି ସଦସ୍ୟ ଓ ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ର ବୈଷୟିକ ଅଧିକାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ବସରେ କୌଣସି ଯାନ୍ତ୍ରୀକ ତ୍ରୁଟି ନଥିବା ଏମଭିଆ କହିଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା ପାଇଁ NHAIକୁ ଦାୟୀ କରିଛି ରୋଡ ସେଫଟି ସୋସାଇଟି । ଗତକାଲି ବସ ମାଲିକ ସଂଘ ମଧ୍ୟ NHAI କୁ ଦାୟୀ କରିଥିଲା…

ମହାନଦୀ ବସ ଦୁର୍ଘଟଣାର କାରଣ ଖୋଜୁଛି ତଦନ୍ତକାରୀ ଟିମ୍ । ମଇଁଷି ପାଇଁ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଲା ନା ବସରେ ଯାନ୍ତ୍ରୀକ ତ୍ରୁଟି ଥିଲା ?  ଏହାର ଛାନଭିନ୍ ଚାଲିଛି ତଦନ୍ତକାରୀ ଟିମ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାସ୍ଥଳ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି ଡଙ୍ଗା ଯୋଗେ ଟିମ୍ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ବସ୍ ନିକଟରେ । ସାଙ୍ଗରେ ଥିଲେ ଜଗନ୍ନାଥ ବସ୍ ମାଲିକ । ତେବେ ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ବସରେ କୌଣସି ଯାନ୍ତ୍ରୀକ ତ୍ରୁଟି ନଥିବା ଏମଭିଆଇ କହିଛନ୍ତି । ବସଟି ୨୦୧୬ ମସିହାର । ଏଥିରେ ସ୍ପିଡ୍ କଂଟ୍ରୋଲର ଲଗାଯାଇଥିଲା । ତେଣୁ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି ୮୦ କିମିରୁ ଅଧିକ ବେଗରେ ଏହି ଗାଡିକୁ ଚାଳକ ଚଳାଇପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ତଦନ୍ତକାରୀ କହିଛନ୍ତି । ମଇଁଷିକୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଯାଇ ବସ୍ ମହାନଦୀ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସି ପଡିଥାଇପାରେ ବୋଲି ତଦନ୍ତକାରୀ ଦଳ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଦୁର୍ଘଟଣା ପାଇଁ କିନ୍ତୁ ସିଧାସଳଖ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପ୍ରାଧିକରଣ ବା NHAIକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି ରୋଡ ସେଫଟି ସୋସାଇଟି ସଦସ୍ୟ ତାଙ୍କ କହିବା କଥା, ମଇଁଷି ରାସ୍ତାରେ ବହୁ ସମୟ ଧରି ଶୋଇ ରହିଥିଲାଅନ୍ଧାରରେ ଡ୍ରାଇଭର ଶୋଇଥିବା ମଇଁଷିକୁ ଦେଖିପାରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ଅନ୍ୟପଟେ ବ୍ରିଜ୍ର ଯେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି ସେଠାରେ ଲାଇଟ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ । ତେଣୁ ଏହି ସବୁ କାରଣ ପାଇଁ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପ୍ରାଧିକରଣ ହିଁ ଦାୟୀ ।

ରୋଡ୍ ସେଫ୍ଟି ସେଲର ଯୁଗ୍ମ କମିସନରଙ୍କ ନିକଟରେ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିବ ତଦନ୍ତକାରୀ ଟିମ୍ ।  ରିପୋର୍ଟର ଏକ ନକଲ ବଡ ବଡ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଅନୁଧ୍ୟାନ ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଗଠିତ ରାଧାକ୍ରିଷ୍ଣନ୍ କମିଟିକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ।

   Related Posts