Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଘଟଗାଁରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ଘଉଡାଇବାକୁ ବନ ବିଭାଗର କସରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୬୪ ମୃତ
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ ବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବ : ମଙ୍ଗଳବାର ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୫୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ନୀଳଗିରିରେ ଭାଲୁ ଆତଙ୍କ, ସାଇକେଲରୁ ଟାଣିନେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଘାଇଲା କଲେ
  • ||
  • ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଅଟକ
  • ||

ଜୁନ୍ ୨୮ ରୁ ଖୋଲିବ ମହାକାଳେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର: ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ମିଳିବ ନାହିଁ ଗର୍ଭଗୃହରେ ପ୍ରବେଶ ଅନୁମତି

26/06/2021 at 7:12 AM

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ୨୬/୦୬: ଜୁନ୍ ୨୮ ରୁ ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମହାକଳେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ଖୋଲିବାକୁ ଯାଉଛି । ଭକ୍ତମାନେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଦେଶ ବିଦେଶରୁ ସୂଚନା ନେଉଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ଅବଧିରେ ବାବାଙ୍କୁ କିପରି ଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ । ମନ୍ଦିର ଖୋଲିବାକୁ ମାତ୍ର ଦୁଇ ଦିନ ବାକି ଅଛି। ତେଣୁ ଆଜି ଉଜୈନ କଲେକ୍ଟର ଆଶିଷ ସିଂ, ଏସପି ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଶୁକ୍ଲାଙ୍କ ସମେତ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ମହାକାଳ ମନ୍ଦିରରେ ପହଞ୍ଚି ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି ।

ମହାକଳେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରରେ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି ତେଣୁ ମନ୍ଦିରର ଉଭୟ ପ୍ରବେଶ ଓ ପ୍ରସ୍ଥାନ ଫାଟକ ବନ୍ଦ ରହିଛି। କଲେକ୍ଟର ଏବଂ ମହାକାଳ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନର ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ନୂତନ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଭକ୍ତମାନେ ଚତୁର୍ଥ ନମ୍ବର ଗେଟ୍ ରୁ ପ୍ରବେଶ କରି ସଭା ମଣ୍ଡପକୁ ଆସିବେ ଏବଂ ସେଠାରେ ବ୍ୟାରିକେଡ୍ ପଛରୁ ଦର୍ଶନ ପାଇବେ । ତା’ପରେ ତୁମେ ଗେଟ୍ ନମ୍ବର ଚତୁର୍ଥର ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାଗ ଦେଇ ବାହାରକୁ ଯିବେ ।

ମହାକାଳ ମନ୍ଦିରକୁ ଆସୁଥିବା ଭକ୍ତଙ୍କ ଉତ୍ସାହ ଏହି କଥାରୁ ବୁଝାପଡଛି ଯେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଅନଲାଇନ୍ ବୁକିଂ ଲିଙ୍କ୍ ଖୋଲିବା ମାତ୍ରେ ଚାରି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ବୁକିଂ ହୋଇଯାଇଥିଲା। କରୋନା କାରଣରୁ, ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ୩୫୦୦ ଲୋକ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ । ଜୁନ୍ ୨୮ ରୁ ମହାକାଳେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରକୁ ଆସୁଥିବା ଭକ୍ତମାନେ ମଧ୍ୟ ୨୫୦ ଟଙ୍କା ରସିଦ ସହିତ ଦର୍ଶନ ପାଇପାରିବେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ କରୁଥିବା କୌଣସି ଭିଆଇପି ଏବଂ ସାଧାରଣ ଭକ୍ତମାନେ ନନ୍ଦୀ ହଲ୍ ଏବଂ ଗର୍ଭଗୃହରେ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଭିଆଇପି ଭକ୍ତମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର କୋଭିଡ ରିପୋର୍ଟ କିମ୍ବା ଟିକା ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଖାଇବା ପରେ ହିଁ ମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ।

ujjain mahakal mandir 1 km long queue for mahakal darshan after Covid  restrictions Mahakaleshwar Jyotirlinga - उज्जैन: महाकाल दर्शन के लिए एक  किमी लंबी कतार, अग्रिम बुकिंग भी फुल

ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିବ:

-ଭଗବାନ ଶ୍ରୀ ମହାକାଳାଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରରେ ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦର୍ଶନ ଜୁନ୍ ୨୮ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ।

-ଟୀକାକରଣ ପ୍ରମାଣପତ୍ର କିମ୍ବା ୨୪ ରୁ ୪୮ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ନକାରାତ୍ମକ ରିପୋର୍ଟ ଦେଖାଇବା ପରେ ଅନଲାଇନ୍ ବୁକିଂ କରିବା ପରେ ପରିଦର୍ଶକଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ।

-ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଅବସ୍ଥିତ ସମସ୍ତ ମନ୍ଦିର ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଖୋଲା ରହିବ । କଲେକ୍ଟର ଆଶିଷ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ କାମ ଚାଲିଥିବାରୁ ମହାକାଳ ମନ୍ଦିରର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରବେଶ ଦ୍ୱାର ସମ୍ମୁଖରେ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ତେଣୁ ଭକ୍ତମାନେ ଚତୁର୍ଥ ନମ୍ବର ଗେଟ୍ ରୁ ପ୍ରବେଶ କରିବେ ।

-ଜୁନ୍ ୨୮ ରୁ ସକାଳ ୬ ଟାରୁ ରାତି ୮ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାତୋଟି ସ୍ଲଟରେ ଅନ୍ଲାଇନ୍ ଟିକେଟ୍ ପରେ ଭକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପ୍ରବେଶ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ।

-ଗର୍ଭଗୃହ, ନନ୍ଦି ହଲ୍ ରେ ଭିଭିଆଇପି ସମେତ ସାଧାରଣ ଭକ୍ତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯିବ । ମନ୍ଦିରରେ ସେଲଫି ନେବାକୁ ବାରଣ କରାଯିବ।

-ଭକ୍ତମାନେ ଭସ୍ମ ଏବଂ ଶୟନ ଆରତୀରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ ନାହିଁ । ନିଷେଧ ହେବ ।

-ପ୍ରତ୍ୟେକ ସ୍ଲଟରେ ୫୦୦ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଅନୁମତି ।

-ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୩୫୦୦ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରବେଶ ।

   Related Posts