Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଜାରି, ୮ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ମହାଭାରତରୁ ମିଳିଥିବା ଶିକ୍ଷା ଅନୁଯାୟୀ ନିଜ କାମ ପାଇଁ କେବେ କାହା ଉପରେ ଅଧିକ ନିର୍ଭରଶୀଳ ହେବା ଅନୁଚିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ହୋଇଥିଲା ମହାଭାରତରେ

3/01/2019 at 12:39 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୩/୧ : ମହାଭାରତ ଅନୁସାରେ କେବେ କାହା ଉପରେ ନିର୍ଭରଶୀଳ ହେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ | ନିର୍ଭରଶୀଳ ହେବା ଦ୍ୱାରା ନିଜ ବୁଦ୍ଧି କାମ କରିନଥାଏ ଏବଂ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ମଧ୍ୟ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥାଏ | ଏମିତି ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ବୁଦ୍ଧିରେ କିଛି ହେଲେ କାମ କରନ୍ତିନାହିଁ | ସବୁ କାମ ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିଥାନ୍ତି | ଯାହାଫଳରେ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥାଏ ଏବଂ ନିଜର କ୍ଷତି ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ | ମହାଭାରତରେ ଦୁର୍ଯ୍ୟୋଧନ ଏବଂ ମାମୁ ଶକୁନି ଏହାର ଜ୍ୱଳନ୍ତ ଉଦାହରଣ | ମହାଭାରତରେ ଏମିତି ଅନେକ କଥା ବା ତଥ୍ୟ ରହିଛି ଯାହା ମନୁଷ୍ୟ ଜୀବନରେ ଅନେକ ମହତ୍ୱ ରଖିଥାଏ | ଏହାସହ ଅନେକ ଜାଗାରେ କାମ ମଧ୍ୟ କରିଥାଏ | ମହାଭାରତର ଏହି ଜ୍ଞାନ ଆହରଣ ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ଉନ୍ନତି ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ |

ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଉପଦେଶ ବେଳେ ବେଳେ ସାହାଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇଥାଏ | କିନ୍ତୁ ସବୁ କାମରେ ଅନ୍ୟର ଉପଦେଶ ଲୋଡିଲେ ନିଜର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥାଏ | ଅନ୍ୟକୁ ପଚାରି କାମ କରିବା ଦ୍ୱାରା ନିଜ ଲକ୍ଷ୍ୟ ପ୍ରତି ସବୁବେଳେ ସନ୍ଦେହ ଜାଗ୍ରତ ହୋଇଥାଏ | ଯାହାଫଳରେ ମନରେ ସବୁବେଳେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଙ୍କି ମାରୁଥାଏ ଯେ, ଏହି କାମ କରିବା ଦ୍ୱାରା ସଫଳତା ମିଳିବ ନାଁ ନାହିଁ | ଆମେ ଯାହା କରୁଛି ତାହା ଠିକ ହେବ ନା ନାହିଁ | ଏହି ଆଶଙ୍କା କାରଣରୁ କୌଣସି କାମ ସଠିକ ଭାବେ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇନଥାଏ | ନିଜ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେଜେ ନେଲେ ସବୁ କାମ ସହଜ ହୋଇଯାଇଥାଏ |

ମହାଭାରତରେ ଦୁର୍ଯ୍ୟୋଧନ ସବୁ କାମ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଶକୁନି ମାମୁଙ୍କ ଠାରୁ ଉପଦେଶ ମାଗୁଥିଲେ | ଯାହାଫଳରେ ଦୁର୍ଯ୍ୟୋଧନଙ୍କ ବୁଦ୍ଧି ଧୀରେ ଧୀରେ କାମ କରିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲା | ଧୀରେ ଧୀରେ ସେ ଶକୁନିଙ୍କ ଇସାରାରେ ଚଳିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ | ଏହାର ଫାଇଦା ଉଠେଇଥିଲେ ଶକୁନି | ସେ ଦୁର୍ଯ୍ୟୋଧନଙ୍କ ଜରିଆରେ ନିଜର ସବୁ କାମ କରୁଥିଲେ ଯାହା ସେ ନିଜେ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରୁଥିଲେ | ଶକୁନି କୁରୁ ବଂଶଙ୍କୁ ନାଶ କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଥିଲେ | ଆଉ ସେଇଥିପାଇଁ ସେ ଗାଂଧାର ଦେଶରୁ ହସ୍ତୀନାପୁର ଆସିଥିଲେ |

   Related Posts