Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପିରେ ବଡ ଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣା, ଖେରୀ ଘାଘରା ନଦୀରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦୦ ଭାସିଗଲେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

‘ମ୍ୟାଗି ମିଲ୍କଶେକ୍’ ଦେଖିକି ରାଗି ଗଲେ ୟୁଜର୍ସ :କହିଲେ କେଉଁଠୁ ଆସନ୍ତି ଏହି ଲୋକମାନେ…

15/09/2021 at 2:59 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୦୯: ସାଧାରଣତଃ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତେ ଫାଷ୍ଟ ଫୁଡ୍ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଛୋଟରୁ ଅରମ୍ଭ କରି ବଡ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ବାହାରେ ହଉ କିମ୍ବା ହୋଟେଲରେ ଖାଇବାକୁ ଯାଆନ୍ତି । ଯଦି କିଛି ନୂଆ ଖାଇବା ଦେଖନ୍ତି ତାହାଲେ ସେ ତାହାର ଟ୍ରାଏ କରିବାକୁ ଖାଦ୍ୟଟିକୁ ଖାଇବାକୁ ମଗାଇଥାନ୍ତି । ଭାରତରେ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରିୟ ଲୋକ ଅଧିକାଂଶ ଅଛନ୍ତି । ପ୍ରାୟତଃ ଫୁଡ୍‌ ଲଭର ଖାଦ୍ୟ ସହିତ ଏକ୍ସପେରିମେଣ୍ଟ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାଆନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଅନେକ ସମୟରେ ସେମାନେ ଏମିତି କିଛି କରି ବସନ୍ତି, ଯାହାକୁ ଦେଖିଲା ପରେ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ରାଗ ଆସିଯାଇଥାଏ।

ସାଧାରଣତଃ ମ୍ୟାଗି ଖାଇବାକୁ ସମସ୍ତେ ପସନ୍ଦ କରିଥାଆନ୍ତି। ଭୋକ ଲାଗୁଥିଲେ ଲୋକେ ଫଟାଫଟ ୨ ମିନିଟ୍‌ ରେ ମ୍ୟାଗି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଖାଇ ନିଅନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ, ଲୋକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ମ୍ୟାଗି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି । ଏହାର ଥାଳିରେ ଅନେକ ଭିନ୍ନତା ଅଛି । ସାଧା ସିଧା ମ୍ୟାଗି ବ୍ୟତୀତ ଲୋକମାନେ ଭେଜ୍ ମ୍ୟାଗି, ପନିର ମ୍ୟାଗି, ଅଣ୍ଡା ମ୍ୟାଗି ସହିତ ଅନେକ ଉପାୟରେ ଡିସ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥା’ନ୍ତି । ମ୍ୟାଗି ପ୍ରେମୀମାନେ ଏହା ସହିତ ପରୀକ୍ଷଣ କରିବାକୁ କେବେ ବି ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଯେଉଁ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି, ତାହାକୁ ଦେଖିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚୟ ଘୃଣା ଲାଗିବ। କିନ୍ତୁ ଏହି ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିବା ଫଟୋରେ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ​​ଏବଂ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ପରିହାସ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ ।

ଗତ କିଛିଦିନ ପୂର୍ବେ ଲୋକେ ମ୍ୟାଗି ଲଡୁ ଏବଂ ଓରିୟୋ ମ୍ୟାଗି ବନାଇ ତାହାକୁ ଭାଇରାଲ କରିଥିଲେ, ଯାହାକି ନେଟିଜନ୍ସଙ୍କୁ ଘୃଣା ଅନୁଭବ କରେଇଥିଲା। ଆଉ ଏବେ ମ୍ୟାଗି ମିଲ୍କଶେକ କେତେକ ଲୋକଙ୍କୁ କ୍ରୋଧିତ କରିଛି। ଲୋକେ ମ୍ୟାଗି ସହିତ ଏମିତି ଏକ ଏକ୍ସପେରିମେଣ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ତାହାକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଯାଇଛି। ତେବେ ଏହି ଭାଇରାଲ ଫଟୋରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି କି, କେହି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ମିଲ୍କଶେକରେ ମ୍ୟାଗି ପକାଇ ‘ମ୍ୟାଗି ମିଲ୍କଶେକ’ ବନାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

ତେବେ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିବା ଫଟୋରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଦୁଇଟି ଛୋଟ ଗ୍ଲାସ୍ ଏକାଠି ରଖାଯାଏ । ସେଥିରେ କ୍ଷୀର ପରି କିଛି ଦେଖାଯାଏ ଏବଂ ଏଥିରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ମ୍ୟାଗି ଦେଖାଯାଏ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହା ପାଖରେ ଥିବା ଏକ ପାତ୍ରରେ ଆଉ କିଛି କ୍ଷୀର ଦୃଶ୍ୟମାନ ହୁଏ । ଏଥିରୁ ଜଣାପଡେ ଯେ କ୍ଷୀର କେବଳ ଏହି ମ୍ୟାଗି ଡିସ୍ ତିଆରି ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଛି । ସେଥିପାଇଁ ଏହି ଖାଦ୍ୟର ନାମ ମ୍ୟାଗି ମିଲ୍କଶେକ୍ ଭାବରେ ଦିଆଯାଇଛି ।ଏହା ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରାଯିବା ପରେ ଦୁଇ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲାଇକ୍‌ ମିଳି ସାରିଲାଣି। ଏହାକୁ ନେଇ କିଛି ଲୋକ ରାଗିକି ଏହା ଉପରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର କମେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଦେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି।

   Related Posts