Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁରୀ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଲୁଟ୍ : ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଲଗାଇ ଡକାୟତି କରାଇଥିଲା IIFL କର୍ମଚାରୀ ଲାଲା ଅମ୍ରିତ ରାୟ
  • ||
  • ଅଭିନେତା ଆଶିଷ ରାୟଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’ ପ୍ରଭାବରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ବର୍ଷା
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା ବାଇକ୍, ୨ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୪୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୫୨୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’: ୨୫ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

କୋଡ ଓ୍ୱାର୍ଡରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର- ଧଳାଜହର କବଳରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା

25/09/2019 at 8:23 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୨୫।୦୯ – ଏକଦା ମାଫିଆ ଡନ୍‌ ଙ୍କ ଆଡ୍ଡା ସ୍ଥଳ, ରାଜ୍ୟର ଅପରାଧ ରାଜଧାନୀ ଭାବେ ନାଁ କରିଥିବା କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ଏବେ ଧଳାଜହର କବଳରେ । ରାସ୍ତାକଡରୁ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଠାରୁ ୨୫ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନ୍‌ ସୁଗାର ଜବତ ପରେ ଏନେଇ ପୋଲିସର ଚିନ୍ତା ବଢିଯାଇଛି । କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ବ୍ରାଉନ୍ ସୁଗାରର ନେଟୱର୍କ ସମ୍ପର୍କରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅବାକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ହାତରେ ଲାଗିଛି ଏମିତି ଏକ ବଡ ତଥ୍ୟ….

କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରୁ ଧଳା ଜହର ଜବତ । ରାସ୍ତା କଡରେ ବସି ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଜାହିଦ୍ ଖାଁ ନାମଙ୍କ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ ଠାରୁ ୨୫ ଗ୍ରାମରୁ ଅଧିକ ପରିମାଣର ଧଳା ଜହର ଜବତ କରିଛି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ । ଯାହାର ଆନୁମାନିକ ମୁଲ୍ୟ ୨ଲକ୍ଷ ୫୦ହଜାରରୁ ଅଧିକ । ବଡକଥା ହେଉଛି ଜଳେଶ୍ବରର ଜଣେ ହୋଲସେଲ୍ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଠାରୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡାର ଏକ ୫ଜଣିଆ ବ୍ୟବସାୟୀ ଟିମ୍ ପ୍ରାୟ ୪କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନ୍‌ ସୁଗାର ଆଣିଥିବା ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଖବର ପାଇଛି ।  ବ୍ୟବସାୟୀ ମାନେ ଟ୍ରେନ୍‌ , ବସ୍‌ ଓ କାର୍‌ ମଧ୍ୟମରେ ଏସବୁ ଜିଲ୍ଲା ଭିତରକୁ ଆଣୁଛନ୍ତି ।

  କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ବ୍ରାଉନ୍ ସୁଗାର ପହଁଚିବା ପରେ ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଚଳକୁ ଏହା ସପ୍ଲାଇ ହେଉଛି । ଏସବୁକୁ ୩ ଶହ କିମ୍ବା ୪ଶହ ଟଙ୍କିଆ ପୁଡିଆ କରି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି। 

 ଜାହିଦ୍ ଖାଁକୁ ଧରିବାକୁ ବେଶ୍ ଚତୁରତାର ସହ ଜାଲ ବିଛାଇଥିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ। ୨୨ ତାରିଖ ରାତିରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡାକୁ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର ଆସିଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ପାଇଥିଲା ବିଭାଗ।  ଆଉ ୨୩ ତାରିଖ ଦିନ ପ୍ରାୟ୧୧ଟାରେ ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗର ଜଣେ କନେଷ୍ଟବଳ ନିଶା ଖାଇବାର ଅଭିନୟ କରି ଜାହିଦ୍ ଖାନ୍ ପାଖରେ ପହଁଚିଥିଲେ।  ତେବେ ଅପରିଚିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦେଖି ପ୍ରଥମେ ମାଲ୍ ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲା ଜାହିଦ୍। ପରେ କନେଷ୍ଟବଳ ଜଣଙ୍କ କୋର୍ଡ ୱାର୍ଡ ‘ଚିଟି’ ଓ ‘ପାଉ’ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ।  ଆଉ କୋର୍ଡ ୱାର୍ଡ ‘ଚିଟି’ ଶୁଣିବା ପରେ ଜାହିଦ୍ ଖାନ୍ ମୁଣାରୁ ବାହାରି ଥିଲା ଏହି ଧଳା ଜହର । ପୂର୍ବରୁ ଦୂରରେ ଛକି ରହିଥିବା ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ଜାହିଦ୍ କୁ ବ୍ରାଉନ୍ ସୁଗାର ସହିତ କାବୁ କରି କରିଥିଲେ ….  

   Related Posts