Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପ୍ରତିରକ୍ଷା ରପ୍ତାନୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମାଇଲ ଖୁଣ୍ଟ : ଫିଲିପାଇନ୍ସକୁ ଧୃବ ହେଲିକପ୍ଟର ବିକ୍ରି କରିବ ଭାରତ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୫୯ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୯୫୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବାୟୁସେନା ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍‌ରେ ଓଡିଆ ଯବାନ ମୃତ, ତାଳଚେରରେ ରାଣା ପ୍ରତାପ ଦାସଙ୍କ ଘର
  • ||
  • ମାତିଲେ ମାଓବାଦୀ : ଜାଳିଲେ ଗାଡ଼ି, ସୁପରଭାଇଜରଙ୍କୁ କଲେ ଅପହରଣ
  • ||
  • ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଶାସକ-ବିରୋଧି : ମମିତା ମେହେର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଧାନସଭା ଘେରିବ ବିଜେପି
  • ||

ସାଉଥ୍ ସୁପରଷ୍ଟାର ବିଜୟଙ୍କ ଉପରେ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କାର ଜରିମାନା ଲଗାଇଲେ ମାଡ୍ରାସ ହାଇକୋର୍ଟ, ୨୦୧୨ରେ ଲଗଜ୍ୟୁରି କାର କିଣାରେ ଫାଙ୍କିଥିଲେ ଟ୍ୟାକ୍ସ

13/07/2021 at 5:33 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩/୦୭: ସାଉଥ ସୁପରଷ୍ଟାର ବିଜୟଙ୍କୁ ମାଡ୍ରାସ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ତରଫରୁ ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ଲାଗିଛି। ଅଭିନେତା ବିଜୟଙ୍କ ଉପରେ କୋର୍ଟ ଏକ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରିଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ ବିଜୟ ତାଙ୍କର ଏକ ଆମଦାନୀ ହୋଇଥିବା କାର ଉପରେ ଟ୍ୟାକ୍ସ ନଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ୨୦୧୨ ମସିହାରେ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କିଣାଯାଇଥିବା କାର ସହିତ ଏହି ପୂରା ମାମଲା ସମ୍ବନ୍ଧିତ । ମାଡ୍ରାସ ହାଇକୋର୍ଟ ଅଭିନେତା ବିଜୟଙ୍କ ଉପରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରିଏଲ ଲାଇଫ ହିରୋ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଦେବାକୁ ଦ୍ୱିଧା କରୁଛନ୍ତି ।

୨୦୧୨ ମସିହାରେ ସୁପରଷ୍ଟାର ବିଜୟ ଇଂଲଣ୍ଡରୁ ନିଜ ପାଇଁ ରୋଲ୍ସ ରୋଏସ୍ ଘୋଷ୍ଟ କାର୍ ଆମଦାନୀ କରିଥିଲେ । ତାପରେ ବିଜୟ ଏକ ପିଟିସନ୍ ଦାୟର କରି ଗାଡି ଆମଦାନୀ ଉପରେ ଲାଗୁଥିବା ଏଣ୍ଟ୍ରି ଟ୍ୟାକ୍ସରେ ରିଲିଫ୍ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। କୋର୍ଟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବିଜୟଙ୍କ ଉପରେ ଟ୍ୟାକ୍ସ ନଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରିଛନ୍ତି। ବାଣିଜ୍ୟିକ ଟ୍ୟାକ୍ସ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ଟ୍ୟାକ୍ସ ବିରୋଧରେ ଅଭିନେତା କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଟଙ୍କା କୋଭିଡ -୧୯ ବିରୋଧରେ ଲଢିବା ପାଇଁ ତାମିଲନାଡୁର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିରେ ଜମା ହେବ।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଆବେଦନକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ତାଙ୍କର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ପ୍ରଶଂସକ ଅଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ ପ୍ରଶଂସକ ଫିଲ୍ମ ଷ୍ଟାରଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତ ହିରୋ ପରି ଦେଖନ୍ତି । ତାମିଲନାଡୁ ପରି ଏକ ରାଜ୍ୟରେ, ଯେଉଁଠାରେ ଫିଲ୍ମ ଷ୍ଟାରମାନଙ୍କର ରାଜ୍ୟ ପରିଚାଳନା କରିବାର କ୍ଷମତା ରହିଛି, ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଏହା ଆଶା କରାଯାଇ ନପାରେ । ଟ୍ୟାକ୍ସ ଚୋରି କରିବା ଅସାମ୍ବିଧାନିକ ଅଟେ।’

   Related Posts