Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରୁ ଡେଇଁ ଜଣେ ନିଖୋଜ, ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଅଛି ଗାଡି ଓ ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଯୁବକକୁ ଖୋଜି ଆଣିବା ଦାବିରେ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ, ରବିବାରଠୁ ଗାଈ ଚରେଇବାକୁ ଯାଇ ଅଛନ୍ତି ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଗଲେ ଦେଢ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଘଟଣାରେ ରାଜଧାନୀ ହୁଲସ୍ତୁଲ, ଡିସିପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ ବେଳେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଓ ପୋଲିସ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଗୁଣିଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା : ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଡୋଡା ଘାଟିରେ ଖସିପଡିଲା ମାଟାଡୋର, ୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଆହତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ନିକଟରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା ୩ୟ ଦିନରେ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ନଦେଲେ ତୀବ୍ର ହେବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ ମୁଖ୍ୟ କେନାଲରେ ଘାଇ, ଶହ ଶହ ହେକ୍ଟର ଧାନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶୌଚ ହୋଇ ଫେରିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ କଚାଡିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ଯେତେବେଳେ କାର୍ଗିଲ୍ ଯୁଦ୍ଧରେ ଶୁଭୁଥିଲା ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତଙ୍କ ନାମ, ଭାରତୀୟ ସୈନିକ ଦେଇଥିଲେ ଏପରି ଜବାବ

15/05/2021 at 12:37 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୦୫:  ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ଦିବାନା । ୯୦ ଦଶକରେ ସେ ନିଜର ସର୍ବୋତ୍ତମ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟର ଚର୍ଚ୍ଚା ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁହଁରେ ରହିଆସୁଥିଲା । ମାଧୁରୀ ୧୫ ମେ ୧୯୬୭ ରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ସେ ଆଜି ତାଙ୍କର ୫୪ ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି।

ମାଧୁରୀଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କେବଳ ଭାରତରେ ନୁହେଁ ବିଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା। ଏପରିକି ପାକିସ୍ତାନରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ଅଭାବ ନାହିଁ। ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ମାଧୁରୀଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ କାର୍ଗିଲ୍ ଯୁଦ୍ଧ ସହିତ ଜଡିତ | ବାସ୍ତବରେ, ୧୯୯୯ ମସିହାରେ ମେ ମାସର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ କାର୍ଗିଲ ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା, ଯାହାକି ୨୬ ଜୁଲାଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିଲା ​​।

ଏହି ଯୁଦ୍ଧରେ ଅନେକ ସୈନିକ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରି ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା। ଏହି ଯୁଦ୍ଧ ସମୟରେ, ଅନେକ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ଯାହା ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି । ଏହିପରି ଏକ କଥା ମଧ୍ୟ ମାଧୁରୀଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ । ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଯୁଦ୍ଧରେ ଭାରତୀୟ ସୈନିକମାନେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଖଲ କରିଥିବା ବେସକୁ ଗୋଡ଼ାଇ ଆଗକୁ ବଢୁଥିଲେ।

ସେତେବେଳେ ଭାରତୀୟ ସୈନିକମାନଙ୍କର, ଉତ୍ସାହ ଅଧିକ ଥିଲା। ସେ ପାକିସ୍ତାନୀ ବଙ୍କରକୁ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଦୁଇ ଦେଶର ସୈନିକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ। ତା’ପରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସୈନିକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଏକ ସ୍ୱର ଆସୁଥିଲା, “ଆମକୁ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ଦିଅ, ଆମେ ଚାଲିଯିବୁ।” ସେତେବେଳେ ଭାରତୀୟ ସୈନିକମାନେ ପାକ୍ ସେନାକୁ ଏହାର ଜବାବ ଦେଇଥିଲେ।

ସେହି ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ଥିବା ବାଟାଲିୟନର କ୍ୟାପଟେନ ବିକ୍ରମ ବତ୍ରା ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତଙ୍କୁ ଦେବାର ଜବାବ ତାଙ୍କ AK-47 ରୁ ଗୁଳି ଚଳାଇ ଦେଇଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ, ‘ୱିଥ୍ ଲଭ୍ ଫ୍ରମ୍ ମାଧୁରୀ’ । ସେହି ଦିନ, ଏହି ଘଟଣା ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଆସିଥିଲା। କ୍ୟାପଟେନ ବିକ୍ରମ ବତ୍ରା ଭାରତୀୟ ସେନାର ଜଣେ ଏପରି ସୈନିକ ଥିଲେ, ଯାହାଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା। ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ତାଙ୍କୁ ଶେର ଶାହା ବୋଲି କହୁଥିଲା ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଜଣେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଫ୍ୟାନ କହିଥିଲେ ଯେ ତୁମେ ଆମକୁ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ଦିଅ, ଆମେ କାଶ୍ମୀର ଛାଡିଦେବୁ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ତାଙ୍କର ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଫ୍ୟାନ ମଧ୍ୟ ମାଧୁରୀଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନକୁ ସର୍ବସାଧାରଣ ଛୁଟିଦିନ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କୁ ଦାବି କରିଥିଲେ।

ମାଧୁରୀଙ୍କ ପ୍ରିୟ ବ୍ୟକ୍ତି କେବଳ ସାଧାରଣ ଲୋକ ନୁହଁନ୍ତି, ଅନେକ ସେଲିବ୍ରିଟି ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ଜଣାଶୁଣା ଚିତ୍ରକାର ଏମ୍.ଏଫ୍ ହୁସେନ୍ ମାଧୁରୀଙ୍କର ଏତେ ବଡ ପ୍ରଶଂସକ ଥିଲେ ଯେ ସେ ଫିଲ୍ମ ‘ହମ୍ ଆପକେ ହୈ  କୌନ୍’ ୬୭ ଥର ଦେଖିଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ, ଯେତେବେଳେ ମାଧୁରୀ ଫିଲ୍ମ ‘ଆଜା ନାଚଲେ’ରୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ଫେରି ଆସିଥିଲେ, ହୁସେନ୍ ଏହି ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବା ପାଇଁ ପୁରା ଥିଏଟର ବୁକ୍ କରିନେଇଥିଲେ |

   Related Posts