Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ଖେଳୁଥିବା ସମୟରେ ଦେଢ଼ ବର୍ଷର ଶିଶୁକୁ ମା ସାମ୍ନାରୁ ଉଠାଇ ନେଲା ଚିତାବାଘ

26/03/2020 at 12:55 PM

ସୁଲତାନପୁର ୨୬/୦୩ : ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ସୁଲତାନପୁରର ରାଇସେନ୍ ଜିଲ୍ଲାର ସେଓନି ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ଚିତାବାଘ ଏକ ଦେଢ଼ ବର୍ଷର ଶିଶୁକୁ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲେ | ଶିଶୁକୁ ଚାଷ ଜମିରେ ନିଜ ମା’ଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଖେଳୁଥିଲା। ଶିଶୁଟିକୁ ଚିତାବାଘ ଉଠେଇ ନେବାପରେ ମହିଳା ଜଣକ ମଧ୍ୟ କିଛି ଦୂରରେ ଚିତାବାଘ ପଛରେ ଦୌଡ଼ି ଯାଇ ପାଟି କରି ଗାଁର ଲୋକଙ୍କୁ ଏକାଠି କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଚିତାବାଘ ପିଲାଟିକୁ ନେଇ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଦୌଡ଼ି ଯାଇଥିଲା। ଗାଁ ଲୋକେ ଏବଂ ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀମାନେ ରାତିସାରା ଖୋଜାଖୋଜି ଜାରି ରଖିଥିଲେ। ବୁଧବାର ସକାଳେ ଘଟଣାସ୍ଥଳଠାରୁ ମାତ୍ର ଦୁଇ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଶିଶୁଟିର ମୁଣ୍ଡ ମିଳିଥିଲା।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ମୁନ୍ସିଲାଲ ଭିଲଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୁମୋବାଇ ନିଜ ପୁଅ ସୋମେଶଙ୍କ ସହ ନିଜ ଚାଷଜମି ଥିଲେ | ସେତେବେଳେ ସେ କାମ ସାରି ଖାଉଥିଲେ | ତାଙ୍କ ପୁଅ ସୋମେଶ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ବସିଥିଲେ। ଅଚାନକ ଏକ ଚିତାବାଘ ଆସି ପିଲାଟିକୁ ମାଆଙ୍କ ଆଗରେ ନେଇଗଲା। ପିଲାଟିକୁ ଉଠାଇବା ପରେ ମା ପାଟି କରି ଚିତାବାଘକୁ କିଛି ଦୂର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୋଡ଼ାଇ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଚିତାବାଘ ପିଲାଟିକୁ ନେଇ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରକୁ ପଶିଗଲା । ମହିଳାଙ୍କ ପାଟି ଶୁଣି କିଛି ଗାଁ ଲୋକ ସେଠାରେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଥିଲେ | ଗାଁଲୋକେ ମିଶି ଶିଶୁଟିକୁ ବହୁତ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପାଇନଥିଲେ | ବନବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ରାତି ସାରା ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଶିଶୁର କୌଣସି ପତା ମିଳିନଥିଲା | ସକାଳେ ଚାଷଠାରୁ ଦୁଇ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ପିଲାଟିର ମୁଣ୍ଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ | ବନ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଶିଶୁର ମୁଣ୍ଡକୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଆଣିଥିଲେ।

   Related Posts