Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ଏମ୍.କେ.ଷ୍ଟାଲିନ୍ ଡିଏମକେ ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା ମନୋନୀତ

4/05/2021 at 10:01 PM

ଚେନ୍ନାଇ ୪।୫: ଏମ.କେ. ଷ୍ଟାଲିନଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦ୍ରାବିଡ ମୁନିତ୍ର କଜଗମ (ଡିଏମକେ) ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି।  ସେ ମେ ୭ ତାରିଖ ଦିନ ରାଜ୍ୟର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଡିଏମକେ ଅଧିକାରିକ ଟ୍ୱିଟ୍‌ ହ୍ୟାଣ୍ଡଲରେ ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଦଳର ସର୍ବସମ୍ମତି ନିଷ୍ପତ୍ତିକ୍ରମେ ଷ୍ଟାଲିନଙ୍କୁ ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା ମନୋନୀତ କରାଯାଇଥିବା ସୂଚିତ କରାଯାଇଛି। ଷ୍ଟାଲିନ ଡିଏମକେ ଦଳରସଭାପତି ମଧ୍ୟ।

ବିଧାୟକ ଦଳର ନେତା ମନୋନୟନ ଲାଗି ପାର୍ଟି ମୁଖ୍ୟାଳୟ ‘ଆନ୍ନା ଆରିଭଲୟମ’ରେ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ୧୩୩ ଜଣ ନବ ନିର୍ବାଚିତ ବିଧାୟକ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏଥିରେ ସହଯୋଗୀ କଂଗ୍ରେସର ମଧ୍ୟ ୮ ଜଣ ବିଧାୟକ  ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଡିଏମକେ ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ ପରେ ପରେ ସରକାର ମେ ୭ ତାରିଖ ଦିନ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବ ଲାଗି ଦିନ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଷ୍ଟାଲିନ୍‌ ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ ପରିସ୍ଥିତି ଯୋଗୁ ଶରଳ ଓ ନିରାଡମ୍ବର ଶପଥଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବ ହେବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।

ଉଲ୍ଲେଖ ଯୋଗ୍ୟଯେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଡିଏମକେ ଓ କଂଗ୍ରେସ ମେଣ୍ଟକୁ ୧୫୬ ଆଶନର ପୂର୍ଣ୍ଣ ବହୁମତ ମିଳିଛି। ତେବେ ଏଆଇଡିଏମକେ ମେଣ୍ଟକୁ ମାତ୍ର ୭୬ଟି ଆସନ ମିଳିଥିବା ବେଳେ ସହଯୋଗୀ ଦଳକୁ ମାତ୍ର ୪ଟି ଆସନମିଳିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ସରକାର ଗଢିବାକୁ ୧୧୮ ମ୍ୟାଜିକ୍‌ ନମ୍ବର । ହେଲେ ଏଆଇଡିଏମକେ ଓ ମେଣ୍ଟ ପାଖାପାଖି ଆସନ ମଧ୍ୟ ପାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇ ନାହାନ୍ତି।

   Related Posts