Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟନା AIIMSର ୩୮୪ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ନର୍ସିଂ ଷ୍ଟାଫ୍‌ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବିଧାୟକ ନରସିଂହ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ କରୋନା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ଦେଲେ ସୂଚନା
  • ||
  • କରୋନାକୁ ମାତ୍‌ ଦେଲେ ୨୦୦୯ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ସୁଧୁରୁନି କରୋନା ସ୍ଥିତି, ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ଵରରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୭୬ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ସବୁ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନରେ କଟକଣା, କେବଳ ପୂଜକ ହିଁ କରିପାରିବେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଠିକା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ମୃତଦେହ ରଖି ଧାରଣା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାରେ ପୋଲିସ-ଜନତାଙ୍କ ସହଭାଗିତା ରହୁ : ଡିଜି ଅଭୟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ନାରାୟଣପୁରରେ ପୁଣି ମାଓ ହିଂସା, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଜଣେ ଯବାନ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଗଠନ ହେଲା ୭ଜଣିଆ ସେବାୟତ କମିଟି, କିଏ ଟିକା ନେଇଛି, କିଏ ନେବ, କାହାର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କିପରି ଅଛି ହେବ ତଦାରଖ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ହାଇୱା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

ଜେଲ୍‌ରେ ବନ୍ଦୀ ଥାଇ କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଡାକ୍ତର : ପଢ଼ନ୍ତୁ କ’ଣ ଲେଖିଛନ୍ତି ସେ

27/03/2020 at 12:31 PM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୨୭/୩: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ଦେଶର ପାଖାପାଖି ସମସ୍ତ ନାଗରିକ ଲକଡାଉନ୍ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ ମଥୁରା ଜିଲ୍ଲା ଜେଲରେ ବନ୍ଦୀ ଥିବା ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସରକାରଙ୍କଠୁ ନିଲମ୍ବିତ ଶିଶୁ ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡାକ୍ତର କଫିଲ ଖାନ୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି।  ଏହି ଚିଠିରେ ଡା. କଫିଲ ଖାନ୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ କରୋନା ଭଳି ମହାମାରୀଠୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ  Corona Stage-3 ବିରୋଧରେ ଏକ ରୋଡ ମ୍ୟାପ୍ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି।

ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଚିଠିରେ ଲେଖିଛନ୍ତି,‘ ୨୦ବର୍ଷ ଅନୁଭବ ଆଧାରରେ Corona Stage-3 ବିରୋଧରେ କିପରି ଲଢ଼ାଯାଇପାରିବ,ଏହାର ରୋଡ ମ୍ୟାପ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ଯାହା ଫଳରେ ଏହି ମହାମାରୀ ବ୍ୟାପିବାରେ ଅଙ୍କୁଶ ଲଗାଯାଇପାରିବ।’

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୟୁପି ସ୍ପେଶାଲ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ କଫିଲ ଖାନଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ଏୟାରପୋର୍ଟରୁ ଜାନୁୟାରୀ ୨୯ତାରିଖରେ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ସଂଶୋଧିତ ନାଗରିକତା ଆଇନ୍ ବିରୋଧରେ ଅଲିଗଡ଼ ମୁସଲିମ୍ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିବାଦୀୟ ଭାଷଣ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ମଥୁରା ଜିଲ୍ଲା ଜେଲରେ ବନ୍ଦୀ ଥିବା ଡା.କଫିଲ ଖାନଙ୍କ ମୁକ୍ତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନ୍ ଲଗା ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଏଏମୟୁରେ ସିଏଏ ବିରୋଧୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସମୟରେ ଗତ ବର୍ଷ ହିସେମ୍ବର ୧୨ତାରିଖରେ ବିବାଦୀୟ ଭାଷଣ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ଡାକ୍ତର କଫିଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଲିଗଢ଼ର ସିଭିଲ୍ ଲାଇନ୍ ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିଲା।

ଡା.କଫିଲ ଖାନଙ୍କୁ ୨୦୧୭ମସିହା ଅଗଷ୍ଟ ମାସରେ ଗୋରଖପୁର ମେଡିକାଲ୍ କଲେଜରେ ଅକ୍ସିଜେନ ଅଭାବ ଯୋଗୁଁ ୬୦ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ମାମଲାରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ପାଖାପାଖି ୨ବର୍ଷ ପରେ ଯାଞ୍ଚ ପରେ ତାଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts