Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଲିସର ଅପରେସନ୍ ହାଇଦର : ଚଢାଉ ଜୋରଦାର, ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଲା ପୋଷ୍ଟର
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାରଠୁ ଲଗାତାର ୬ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ: ସୋମବାର ସାରି ଦିଅନ୍ତୁ ବ୍ୟାଙ୍କ କାମ
  • ||
  • SCBରୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟାର ହାଇଦର୍‌ ଫେରାର ଘଟଣା, ୬ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବସକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଜୀବନ ହାରିଲେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ, ଝିଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ମାନିଲେନି କଟକଣା : ଭୁବନେଶ୍ୱର ୪ ନମ୍ୱର ମାର୍କେଟରେ ପୋଲିସର ଚଢାଉ, ଫାଇନ ଦେଲେ ଦୋକାନୀ
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ୪ଟି ଦୋକାନ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ପାଉଁଶ
  • ||
  • ତାତିରୁ ମିଳିଛି ତ୍ରାହି, ୧୪ ଯାଏଁ କାଳବୈଶାଖି ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ସାଙ୍ଘାତିକ ସ୍ଥିତିରେ କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩୭୯ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ତାତିରୁ ମିଳିଛି ତ୍ରାହି, ୧୪ ଯାଏଁ କାଳବୈଶାଖି ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ପ୍ରେମ ମାନିଲାନି ଲକ୍ ଡାଉନ୍ : ଲଞ୍ଚ୍ ଏବଂ କଫି ସହ ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ସୀମାରେ ଭେଟୁଛନ୍ତି ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ

1/04/2020 at 1:47 PM

ବର୍ଲିନ୍ ୧।୪: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଏବଂ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ବିଶ୍ବର ଅଧା ଜନସଂଖ୍ୟାକୁ ଘରେ ବନ୍ଦ କରି ରଖିଛି । ଏହି କାରଣରୁ, ଲୋକମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଜ ପ୍ରିୟ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ମିଟିଂ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ଅଟନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ଜର୍ମାନୀ ଏବଂ ଡେନମାର୍କ ସୀମାରୁ ପ୍ରେମର ଏକ ନିଆରା ଖବବ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏହି ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ହେଉଛି ୮୯ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ କାର୍ଷ୍ଟେନ୍ ଏବଂ ୮୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଇନଗା ରାସମୁସେନଙ୍କର । କାର୍ଷ୍ଟେନ୍ ଜର୍ମାନୀରେ ଏବଂ ଇନଗା ରୁହନ୍ତି ଡେନମାର୍କରେ । କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଏବଂ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ପୂର୍ବରୁ ଉଭୟ ପ୍ରତିଦିନ ଘରେ ପରସ୍ପରଙ୍କୁ ଭେଟୁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାହା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ତେଣୁ କାର୍ଷ୍ଟେନ୍ ସାଇକେଲରେ ଜର୍ମାନୀ-ଡେନମାର୍କ ସୀମା ଆଡକୁ ବାହାରିପଡିଥାନ୍ତି । ସେ ତାଙ୍କର ୮୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ଇନଗାଙ୍କୁ ସୀମାରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । ଏଠାରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ତ ଅଛି, କିନ୍ତୁ ଏହା ସେମାନଙ୍କ ‘ପ୍ରେମ’କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରେ ନାହିଁ ।

କରୋନା ଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ଜର୍ମାନୀ ଏବଂ ଡେନମାର୍କର ସୀମା ବନ୍ଦ ଥିବାରୁ ଇନଗା ଏବଂ କାର୍ଷ୍ଟେନ୍ ସୀମାରେ ପ୍ରତିଦିନ ଏହିଭଳି ଭାବରେ ସାକ୍ଷାତ କରନ୍ତି । ଇନଗା ଉଭୟଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତି । ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ସହିତ, ଥର୍ମସରେ କଫି ଏବଂ ଏକ ଚେୟାର ନେଇ ସୀମା ଆଡକୁ ବାହାରିପଡିଥାନ୍ତି । ଇନଗା କାରରେ ଆସିଥିବା ବେଳେ କାର୍ଷ୍ଟେନ୍ ତାଙ୍କ ବ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ସାଇକେଲରେ ଆସିଥାନ୍ତି । ଏହାପରେ ବ୍ୟାରିୟର ଦ୍ବାରା ବନ୍ଦ ସୀମାନ ନିକଟରେ ଉଭୟ ବସିଥାନ୍ତି । ଏଠାରେ ଉଭୟ ଖାଇବା ପିଇବା ସହ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥାନ୍ତି । ଉଭୟ କଫି କପ୍ ହାତରେ ନେଇ ଚିୟର୍ସ ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି । ପରସ୍ପରକୁ ପ୍ରେମ ନିବେଦନ ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି ।

ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ପୂର୍ବରୁ ଯେତେବେଳେ ଜର୍ମାନୀ-ଡେନମାର୍କ ସୀମା ବନ୍ଦ ନଥିଲା, ବେଳେବେଳେ ଦୁହେଁ ଏଭେନଟାଫ୍ଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ଆସିଥାନ୍ତି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେମାନେ ପରସ୍ପରକୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଚୁମ୍ବନ ଆଦାନପ୍ରଦାନ ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ୧୪ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଡେନମାର୍କ ଜର୍ମାନୀ ସହିତ ଏହାର ସୀମା ବନ୍ଦ କରିଦେଲା । ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ଜର୍ମାନୀ ମଧ୍ୟ ସୀମା ବନ୍ଦ କରିଦେଲା । ସେବେଠାରୁ ଇନଗା ଏବଂ କାର୍ଷ୍ଟେନ୍ ସୀମାରେ ଭେଟୁଛନ୍ତି । କରୋନା ଭୟ ହେତୁ ଉଭୟ ପରସ୍ପରକୁ ଆଲିଙ୍ଗନ ମଧ୍ୟ କରୁନାହାଁନ୍ତି । ସୀମା ବନ୍ଦ ହେବା ଦିନଠୁ ଉଭୟ ଫୋନରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ।

ଇନଗା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହା ଦୁଃଖଦାୟକ, କିନ୍ତୁ ଆମେ ଏହାକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରିବୁନାହିଁ । କାର୍ଷ୍ଟେନ୍ ଙ୍କ ସହ ଭେଟିବା ଯୋଗୁଁ ସମୟ କେତେ ଶୀଘ୍ର ଶେଷ ହୋଇଯାଏ ତାହା ଜଣାପଡେନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଏକୁଟିଆ ଥିବାବେଳେ ଏହା ଏକ ଭଲ ବିକଳ୍ପ ହୋଇପାରେ । ଇଗନା ଏବଂ କାର୍ଷ୍ଟେନ୍ ଆଶା କରନ୍ତି ଯେ ଇଷ୍ଟର ବେଳକୁ ସୀମା ଖୋଲିଯାଇଥିବ ଏବଂ ସେମାନେ ପରସ୍ପର ସହିତ ବୁଲିପାରିବେ ।
ଇନଗା ଏବଂ କାର୍ଷ୍ଟେନ୍ ଙ୍କର ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଭେଟ ହୋଇଥିଲା । ବାସ୍ତବରେ, ଇନଗାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି ଏବଂ କାର୍ଷ୍ଟେନ୍ ଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମଧ୍ୟ ଦୁନିଆରୁ ବିଦାୟ ନେଇ ସାରିଛନ୍ତି । ଏକୁଟିଆ ଥିବାବେଳେ ଉଭୟ ପରସ୍ପର ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ଦିନେ କାର୍ଷ୍ଟେନ୍ ଇନଗାଙ୍କୁ ଏକ ଫୁଲତୋଡା ଦେଇଥିଲେ, ତା’ପରେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସାକ୍ଷାତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts