Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଭୁବନେଶ୍ବର ଦୁର୍ଗାପୂଜା : ପଦ୍ମଫୁଲ ମାଳର ଦାମ୍ ୨ହଜାର ଟଙ୍କା

18/10/2018 at 3:21 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୮|୧୦: ଦୁର୍ଗା ମାଙ୍କୁ କିଏ କଣ କେତେ କଥା ଯାଚୁଛି ଓ ମନାସୁଛି । କିନ୍ତୁ ଯିଏ ଜାଣିଛି ସିଏ ପଦ୍ମଫୁଲର ହାରଟିଏ ଦେଇ ଶରଣ ପଶୁଛି । ବି​ଶେଷ କରି ଦଶହରା ଆସିଲେ ମା ମଣ୍ଡପରେ ପୂଜା ପାଉଥିବା ବେଳେ ପଦ୍ନଫୁଲର ହାର ଦେଲେ ମାନସିକ ପୂରଣ ହେ।ଇଥାଏ ବେ।ଲି ବିଶ୍ବାସ ରହିଛି । ତେବେ ଏଥର ତିତଲି ଯେ।ଗୁଁ ପଦ୍ମଫୁଲ ପୂରା କମ୍ ଆସିଛି ଫୁଲ ବଜାରକୁ । ତେଣୁ ଗେ।ଟିଏ ହାରକୁ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ବେଳେ ଗେ।ଟା କେ।ଡ଼ିଏରେ କିଣୁଛନ୍ତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ।

ମାଙ୍କ ପୂଜାଲାଗି ପଦ୍ମଫୁଲ କିଣୁଛନ୍ତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ । କାରଣ ମା ଭଗବତୀ ଏହାକୁ ଭାରି ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଏମିତିରେ ପତ୍ର ପୁଷ୍ପ ଫଳ ଓ ଭକ୍ତି ଦ୍ବାରା ମାଙ୍କ କରୁଣା ପ୍ରାପ୍ତ ହେ।ଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ମାଆଙ୍କ ମଣ୍ଡପରେ ପୂଜା ପାଉଥିବା ବେଳେ ଯିଏ ୧୦୮ ପାଖୁଡ଼ା ଗେ।ଟାଏ ପଦ୍ମଫୁଲ କିମ୍ବା ୧୦୮ ଟି ପଦ୍ମରେ ତିଆରି ହାରଟିଏ ଅର୍ପଣ କଲେ ମାଙ୍କ ଖୁସି ହେ।ଇ ଆର୍ଶିବାଦ ଅଜାଡ଼ି ଦିଅନ୍ତି ବେ।ଲି ବିଶ୍ବାସ ରହିଛି । ତେଣୁ ମା ମଣ୍ଡପରେ ଥିବା ଯାଏ ମାଙ୍କୁ ପଦ୍ମଫୁଲ ଦେଇ ମନ କିଶିବାକୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ମାନେ ଚାହିଁ ବସିଥିଲେ ।

ଲିଙ୍ଗରାଜ ଫୁଲ ବଜାରରେ ପଦ୍ମଫୁଲ ମିଳିବା ଏବେ ମୁସ୍କିଲ । ଗେ।ଟିଏ ଫୁଲ କୁ ୨୦ଟଙ୍କା ରେ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି ଦେ।କାନୀ । ଆଉ ୧୦୮ ଟି ଫୁଲର ଗେ।ଟିଏ ହାରକୁ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ଚାଲିଛି । ଗତବର୍ଷ ପାଗ ଭଲ ଥିବ।ରୁ ଗେ।ଟିଏ ଫୁଲକୁ ୫ ରୁ ୬ ଟଙ୍କା ରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିଲା । କିନ୍ତୁ ତିତଲି ଏବଂ ଖରାପ ପାଣିପାଗ ପାଇଁ ଫୁଲ ନଷ୍ଟ ହେ।ଇ ଯାଇଥିବାରୁ ଫୁଲର ଦର ବଢି ଯାଇଛି । ଫୁଲ ଅଭାବ ଥିବାରୁ ବାଧ୍ୟହେ।ଇ ଅଗ୍ରୀମ ରଖୁନାହାନ୍ତି ଦେ।କାନୀ ।

   Related Posts