Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ଖସୁନି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଆଉ ୬ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ସରିଲା ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ପ୍ରଜ୍ଞାଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ରିଙ୍ଗ୍ ସେରିମନି ଫଟୋ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ଗାଡି ପାର୍ଟସ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍, ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ନେଇଗଲେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଅଜଗରକୁ ଗିଳିଲା ଅହିରାଜ, ସାତକୋଶିଆରେ ବିରଳ ଘଟଣା !
  • ||
  • ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୦ରୁ ହଜିଯିବ ଶୀତ, ୨୩ରୁ ବର୍ଷା !
  • ||

ଭୁବନେଶ୍ବର ଦୁର୍ଗାପୂଜା : ପଦ୍ମଫୁଲ ମାଳର ଦାମ୍ ୨ହଜାର ଟଙ୍କା

18/10/2018 at 3:21 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୮|୧୦: ଦୁର୍ଗା ମାଙ୍କୁ କିଏ କଣ କେତେ କଥା ଯାଚୁଛି ଓ ମନାସୁଛି । କିନ୍ତୁ ଯିଏ ଜାଣିଛି ସିଏ ପଦ୍ମଫୁଲର ହାରଟିଏ ଦେଇ ଶରଣ ପଶୁଛି । ବି​ଶେଷ କରି ଦଶହରା ଆସିଲେ ମା ମଣ୍ଡପରେ ପୂଜା ପାଉଥିବା ବେଳେ ପଦ୍ନଫୁଲର ହାର ଦେଲେ ମାନସିକ ପୂରଣ ହେ।ଇଥାଏ ବେ।ଲି ବିଶ୍ବାସ ରହିଛି । ତେବେ ଏଥର ତିତଲି ଯେ।ଗୁଁ ପଦ୍ମଫୁଲ ପୂରା କମ୍ ଆସିଛି ଫୁଲ ବଜାରକୁ । ତେଣୁ ଗେ।ଟିଏ ହାରକୁ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ବେଳେ ଗେ।ଟା କେ।ଡ଼ିଏରେ କିଣୁଛନ୍ତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ।

ମାଙ୍କ ପୂଜାଲାଗି ପଦ୍ମଫୁଲ କିଣୁଛନ୍ତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ । କାରଣ ମା ଭଗବତୀ ଏହାକୁ ଭାରି ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଏମିତିରେ ପତ୍ର ପୁଷ୍ପ ଫଳ ଓ ଭକ୍ତି ଦ୍ବାରା ମାଙ୍କ କରୁଣା ପ୍ରାପ୍ତ ହେ।ଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ମାଆଙ୍କ ମଣ୍ଡପରେ ପୂଜା ପାଉଥିବା ବେଳେ ଯିଏ ୧୦୮ ପାଖୁଡ଼ା ଗେ।ଟାଏ ପଦ୍ମଫୁଲ କିମ୍ବା ୧୦୮ ଟି ପଦ୍ମରେ ତିଆରି ହାରଟିଏ ଅର୍ପଣ କଲେ ମାଙ୍କ ଖୁସି ହେ।ଇ ଆର୍ଶିବାଦ ଅଜାଡ଼ି ଦିଅନ୍ତି ବେ।ଲି ବିଶ୍ବାସ ରହିଛି । ତେଣୁ ମା ମଣ୍ଡପରେ ଥିବା ଯାଏ ମାଙ୍କୁ ପଦ୍ମଫୁଲ ଦେଇ ମନ କିଶିବାକୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ମାନେ ଚାହିଁ ବସିଥିଲେ ।

ଲିଙ୍ଗରାଜ ଫୁଲ ବଜାରରେ ପଦ୍ମଫୁଲ ମିଳିବା ଏବେ ମୁସ୍କିଲ । ଗେ।ଟିଏ ଫୁଲ କୁ ୨୦ଟଙ୍କା ରେ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି ଦେ।କାନୀ । ଆଉ ୧୦୮ ଟି ଫୁଲର ଗେ।ଟିଏ ହାରକୁ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ଚାଲିଛି । ଗତବର୍ଷ ପାଗ ଭଲ ଥିବ।ରୁ ଗେ।ଟିଏ ଫୁଲକୁ ୫ ରୁ ୬ ଟଙ୍କା ରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିଲା । କିନ୍ତୁ ତିତଲି ଏବଂ ଖରାପ ପାଣିପାଗ ପାଇଁ ଫୁଲ ନଷ୍ଟ ହେ।ଇ ଯାଇଥିବାରୁ ଫୁଲର ଦର ବଢି ଯାଇଛି । ଫୁଲ ଅଭାବ ଥିବାରୁ ବାଧ୍ୟହେ।ଇ ଅଗ୍ରୀମ ରଖୁନାହାନ୍ତି ଦେ।କାନୀ ।

   Related Posts