Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର: ୧୯ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠନ ହେଲା କମିଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୯୬୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନାର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଆୟୁଷ-୬୪, ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳୁଛି ମାଗଣାରେ
  • ||
  • ଶାମଲୀ : ଲଜ୍ଜାଜନକ ଦୃଶ୍ୟ, ଅଳିଆ ବୁହା ଗାଡିରେ ଶ୍ମଶାନଘାଟ ଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଟିକା ପାଇଁ ହେବ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାହୁଲ ଭୋରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପତ୍ନୀ ସେୟାର କଲେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଭିଡିଓ… କେମିତି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟିକିଏ ପାଇଁ ହେଉଥିଲେ ଛଟପଟ
  • ||
  • ମଥୁରା : କରୋନାରେ ହେମାମାଳିନୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି
  • ||
  • ଭୁବନ : ଦୀର୍ଘ ୭ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ଘରେ ପଡିରହିଲା ମୃତଦେହ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ପରିବାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ରୋଗୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, SDMOଙ୍କୁ ସୋ-କଜ୍ ନୋଟିସ୍ ପରେ ପଠାଗଲା ଡେପୁଟେସନରେ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭର ଭୁଲିଗଲା ହସ୍ପିଟାଲ ରାସ୍ତା, ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବରୁ ଚାଲିଗଲା ୭ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

୫ ହଜାର ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ କରିଥିବା ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ସତ୍ୟ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି ; ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ

3/02/2019 at 2:27 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୩/୨ : ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ହେଲେ ମହାଭାରତ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ହେବ ସୁନିଶ୍ଚିତ | ଯେଉଁଠି ମହାଭାରତ କଥା ଉଠେ ସେଠାରେ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ କଥା ନିଶ୍ଚୟ ଉଠିଥାଏ | ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଧର୍ମ ତାଙ୍କ ବାଣୀ ଲୋକଙ୍କୁ ଆଜି ମଧ୍ୟ ବହୁତ ପସନ୍ଦ | ଏମିତି କିଛି କଥା ରହିଛି ଯାହା ଶ୍ରୀକୃଷ୍ନ ହଜାର ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ କହିଥିଲେ ଯାହା ଆଜି ସତ୍ୟ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି | ଲୋକେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ବାଣୀ ଶୁଣିବାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି | କଳିଯୁଗ ସମ୍ପର୍କରେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଅନେକ କଥା ବର୍ଣନା କରି କହିଥିଲେ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି କିଛି କଥା ସମ୍ପର୍କରେ କହିବୁ ଯାହା ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ହଜାର ବର୍ଷ ତଳେ କହିଥିଲେ |


ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ କହିଥିଲେ ଯେ, ଭବିଷ୍ୟତରେ ମନୁଷ୍ୟକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ସୁସ୍ଥ ଜୀବନ ମିଳିବନାହିଁ | ଭବିଷ୍ୟତରେ ଅନେକ ପ୍ରକାର ରୋଗ ବୈରାଗ ମନୁଷ୍ୟକୁ ଗ୍ରାସ କରିବା | ଯାହାଫଳରେ ମନୁଷ୍ୟ ୫୦ ବର୍ଷ ବୟସରୁ ଉପରକୁ ଯିବା ସମ୍ଭବ ହେବନାହିଁ | ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଏହି ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ସତ୍ୟ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି | ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଦେଖିଥିବେ ଆଜିକାଲି ଲୋକଙ୍କ ଅନେକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଉଛି | ବୟସ ସୀମା ଧୀରେ ଧୀରେ କମି ୫୦ ବର୍ଷ ହୋଇଗଲାଣି |


ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଆହୁରି କହିଥିଲେ ଯେ, ଭବିଷ୍ୟତରେ ମଣିଷର ପରିଚୟ ତାର ଗୁଣରୁ ନୁହେଁ ତାର ଧନ ସମ୍ପତ୍ତିରୁ ହେବ | ଧନୀ ଏବଂ ଅଧର୍ମୀ ଲୋକେ ସମାଜର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ବ କରିବେ | ସେହି ଅଧର୍ମୀ ଲୋକେ ସମାଜକୁ ଗର୍ତ୍ତ ମଧ୍ୟକୁ ନେଇଯିବେ ଏବଂ ସମାଜ ଧୀରେ ଧୀରେ ଦୁର୍ନୀତି ଆଡକୁ ଗତି କରିବା | ଏହି ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ମଧ୍ୟ ସତ୍ୟ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି | ଅନେକ ଜାଗାରେ କର୍ମ କିମ୍ବା ଗୁଣ ନଦେଖି ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତିନିଧି ଭାବେ ଚୟନ କରାଯାଉଛି |


ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ କହିଥିଲେ ଯେ, ଭବିଷ୍ୟତରେ ପାରିବାରିକ ମୂଲ୍ୟର ପତନ ଘଟିବ | ସ୍ତ୍ରୀ ପୁରୁଷ କେବଳ ଉପଭୋଗ ପାଇଁ ପରସ୍ପରକୁ ବିବାହ କରିବେ | ଏହାଛଡା ନିଜ ଗୁରୁଜନଙ୍କ ଉପଦେଶକୁ ମଧ୍ୟ ଅବମାନନା କରିବେ | ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ରହିବ ନାହିଁ | ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଏହି ଉକ୍ତି ମଧ୍ୟ ସତ୍ୟ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି |

   Related Posts