Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରୋଧ ପରେ ବାଟକୁ ଆସିଲା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଆଡହକ୍ କମିଟିର ଚେୟାରମାନେ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ଦ୍ଵିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଯୁକ୍ତ ୨ ରେଜଲ୍ଟ, ଦଶମ ମାର୍କ ଆଧାରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ବରମୁଣ୍ଡା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଚାଲିଗଲା ନାରାୟଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୫୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୮୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କଟକ : ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଅଚାନକ ଚଢାଉ, ୧୧ଜଣ ଜୁଆଡି ଗିରଫ
  • ||

ସାବଧାନ! ଖଣ୍ଡଗିରି ଅଞ୍ଚଳରେ ମାତିଛନ୍ତି ଲୁଟେରା, ମୁହଁରେ ମୁଖା ପିନ୍ଧି ହାତରେ ଗନ, ଲୁହା ରଡ ସାଙ୍ଗକୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଧରି ଘୁରି ବୁଲୁଛନ୍ତି : ଟାର୍ଗେଟରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ

20/01/2019 at 7:36 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୦|୧:ଖଣ୍ଡଗିରିରେ ଳୁଟେରାଙ୍କ ଆତଙ୍କରାଜ । ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଛାଡୁ ନାହାନ୍ତି ଳୁଟେରା । କି ଦିନ କି ରାତି । ମୁହଁରେ ମୁଖା ପିନ୍ଧି ବାଇକ ଚଢି ଆସୁଛନ୍ତି । ମୁଣ୍ଡରେ ଗନ ଲାଗାଇ ଳୁଟି ନେଉଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଖଣ୍ଡଗିରି ଅଞ୍ଚଳରେ କକୁଆ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।

ବରମୁଣ୍ଡା, ଖଣ୍ଡଗିରି ଛକ, ଘାଟିକିଆ, କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟୁଡିଓ ଛକ, ପାତ୍ରପଡା, ଯାଗମରା ଖଣ୍ଡଗିରି – ଉଦୟଗିରି ମୁଣ୍ଡିଆ ଆଦି ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୁଟେରାଙ୍କ ଚାଲିଛି ଆତଙ୍କରାଜ । ଏମାନଙ୍କ ପ୍ରାଦୁର୍ଭାବ ଦିନକୁ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ସଞ୍ଜ ନଇଲେ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଧରି ବାଇକ ବାହାରି ପଡୁଛନ୍ତି ଏମାନେ । ଲୁଟେରାଙ୍କ ଆତଙ୍କରେ ତ୍ରାହି ତ୍ରାହି ଡାକିଲେଣି ଲୋକେ । ଏମିତିକି ଖଣ୍ଡଗିରି – ଉଦୟଗିରି ବୁଲିବା ପାଇଁ ଆସୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ବି ଛାଡୁ ନାହାନ୍ତି । ଗଲା କିଛି ଦିନର ଟ୍ରାକ ରେକର୍ଡକୁ ଦେଖିଲେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣା ପଡିଯାଉଛି । ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ଜଣେ ବାହାର ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ବେକରୁ ସୁନା ଚେନ ଲୁଟି ନେଇଥିଲେ ଲୁଟେରା । ଚବିଷ ଘଣ୍ଟା ନ ପରୁଣୁ ଆଉ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଠାରୁ ଳୁଟିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲେ ଲୁଟେରା । ଏ ସମସ୍ତ ଘଟଣାକୁ ଦେଖିଲେ ସ୍ପଷ୍ଟ ବୁଝାପଡିଯାଉଛି ଖଣ୍ଡଗିରି ଏବେ ଳୁଟେରାଙ୍କ କବଜାରେ । ସେପଟେ ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ମଧ୍ୟ ଖଣ୍ଡିଗିରିକୁ ଆସିବାକୁ ଧିରେ ଧିରେ ଭୟ କଲେଣି ।

ଅପରପକ୍ଷରେ ଏହାକୁ ନେଇ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ଏବେ କଡା ଅଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଛି । ଖଣ୍ଡଗିରି ଅଞ୍ଚଳରେ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡାକଡି ହେବ । ଏ ନେଇ ସ୍ବତନ୍ତ୍ରଭାବେ ପିସିଆର ଭ୍ୟାନ ବୁଲିବ । ଲୁଟେରାଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଖୁବଶିଘ୍ର କାବୁ କରାଯିବ ବୋଲି ଭୁବନେଶ୍ବର ଡିସିପି କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts