Friday, August 23, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ରସୁଲଗଡ଼ କେନାଲ ବନ୍ଧରେ ମହିଳାଙ୍କ ବେକରୁ ସୁନାହାର ଛିଣ୍ଡାଇ ନେଇଯାଉଥିଲେ ଲୁଟେରା, ମାଡିବସି ନିସ୍ତୁକ ଛେଚିଲେ ଲୋକେ

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୪|୮: ଲୁଟେରାକୁ ମାଡି ବସିଲେ ,  ନିସ୍ତୁକ ଛେଚିଲେ ଲୋକେ । ରାଜଧାନୀର ରସୁଲଗଡ଼ କେନାଲ ବନ୍ଧରେ ଏକ ଚେନା ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଏପରି ଘଟିଛି । ବାଇକ୍ ଆରୋହୀ ତିନି ଜଣ ଯୁବକ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ବେକରୁ ସୁନାଚେନ୍ ଛିଡାଇ ନେଇ ଚମ୍ପଟ ମାରିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଧରିଥିଲେ ମହିଳାଙ୍କ ପୁଅ । ତାପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଜମାହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ଦୁଇ ଲୁଟେରା ନିର୍ଘାତ ଛେଚା ଖାଇଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଜଣେ ଲୁଟେରା ଖସିଯାଇଛି । ତେବେ ଲୁଚେରାଙ୍କୁ ସାହସର ଧରି ଥିବାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ପୁଅକୁ ସମସ୍ତେ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଶଂସା । 

ସ୍ପିଡ୍ ବାଇକ୍‌ ରେ ଆସିଲେ, କିନ୍ତୁ ଖସିପାରିଲାନି । ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ନିର୍ଘାତ ଛେଚିଲେ ଲୋକେ । ରସୁଲଗଡ଼ କେନାଲ ବନ୍ଧରେ ବୁଧବାର  ଦିନ ୧୧ ଟା ବେଳେ ଘଟିଥିବା ଏହି ଘଟଣା ଆଲୋଚନାର ଖୋରାକ ହୋଇଛି । ପୁରୀଜିଲ୍ଲା କାକଟପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ପରିବାର ରସୁଲଗଡ ଛକରେ ବସରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଏକ ଅଟୋରେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଉଥିଲେ । ଭାଗବତ ସନ୍ଧାନ ରାସ୍ତାରେ ଅଟୋ ପଛରୁ ଏକ ସ୍ପିଡ୍‌ ବାଇକ୍‌ରେ  ଆସି ତିନିଜଣ ଯୁବକ ହଠାତ୍ ଅଟୋ ଆରୋହୀ ମହିଳାଙ୍କ ବେକରୁ ସୁନା ଚେନ୍ ଛିଡାଇ ନେଇ ପଳାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ ।

ତେବେ ସେହି ଅଟୋରେ ଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ପୁଅ ଲୁଟେରାଙ୍କ ସ୍ପିଡ ବାଇକକୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ ପଛପଟୁ ଧରିବା ବେଳେ ଲୁଟେରା ମାନେ ଘୋସାଡି ହୋଇ ବାଇକରୁ ପଡିଯାଇଥିଲେ । ଏପଟେ ମହିଳାଙ୍କ ପାଟି ଶୁଣି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ମାଡିବସିଥିଲେ । ଦୁଇଜଣ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଲୋକେ କାବୁ କରିନେଇଥିଲା ବେଳେ , ତୃତୀୟ ଲୁଟେରା ଘଟଣା ସ୍ଥଳରୁ ଛୁ ମାରିଥିଲା । ଲୁଟେରାଙ୍କ ନିକଟରୁ ମହିଳାଙ୍କ ବେକରୁ ଲୁଟ ହାର ସହିତ ଆହୁରି କିଛି ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ବି ବାହାରିଥିଲା । ଏହାପରେ ଲୋଲେ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ବେଶ୍ ଉତ୍ତମମଧ୍ୟମ ଦେବାପରେ ପୋଲିସ ଜିମା ଦେଇଥିଲେ ।

ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ପାଟ୍ରୋଲିଂ ପରେ ବି ଥମୁନି ଲୁଟ୍ ରାହାଜାନୀ । ଗତ  ପ୍ରାୟ ମାସେ ମଧ୍ୟରେ ମଞ୍ଚେଶ୍ବର ଥାନା ଅଧିନରେ ସିରିଜ ଲୁଟ ଘଟଣା ପୋଲିସ ଆଖିରୁ ନିଦ ହଜାଇ ଦେଇଥିଲା । କମିସନରେଟ ପୋଲିସ ଏହା ଭିତରେ ତିନିଟି ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୧୪ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିସାରିଛି । ପାଞ୍ଚଜଣ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରିଛି କମିସନରେଟ ପୋଲିସ । ତଥାପି ଲୁଟେରାଙ୍କ ଦୌରାତ୍ମ୍ୟରେ ବ୍ରେକ୍ ନଲାଗିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଆତଙ୍କିତ କରିଛି ।

ଗତ କିଛିଦିନ ତଳେ ଏକ କେଟିଏମ ସ୍ପିଡ ବାଇକ ଆରୋହୀ  ଲୁଟେରା ପୁରୀ କେନାଲ ରାସ୍ତାରେ ଏକ ପୁରୁଣା ଗାଡି ଶୋରୁମ ମାଲିକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ଲୁଟପାଟ କରିଥିଲେ ।ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମଧ୍ୟ ଏହି ରାସ୍ତାରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ବେକରୁ ସୁନାଚେନ ଚିଣ୍ଡାଇନେଇଥିଲେ । ତେଣୁ ଆଜି ଗିରଫ ଲୁଟେରାଙ୍କର ସେଥି ସହ ସଂପୃକ୍ତି ଥିବା ସନ୍ଦେହରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଜେରା କରୁଛି ପୋଲିସ ।  

882 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର