Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ଲୁଟ୍‌ ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ : ଅଧାରାସ୍ତାରେ ଲୁଟ୍‌ ଟଙ୍କା-ଗାଡ଼ି ଛାଡି ଲୁଟେରା ମାରୁଥିଲେ ଚମ୍ପଟ, ଧରିପଡିଗଲା ପରେ…

21/10/2021 at 9:03 AM

ଉଦଳା ୨୧।୧୦: ଲୁଟ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ । ହେଲେ ବିଚ୍‌ ମାର୍କଟେ ମଝିରେ ଲୁଟ କରି ଖସିଯିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା । ଅଧା ରାସ୍ତାରେ ଗାଡି ଏବଂ ଟଙ୍କା ଛାଡି ଖସି ଯାଇଥିଲେ ଲୁଟେରା । ପୁଣି ରାସ୍ତାରେ ଲୋକଙ୍କ ହାବୁଡରେ ପଡି ଖାଇଲେ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ।ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ଅଂଚଳରେ ଘଟିଛି ଏଭଳି ଘଟଣା। 

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ବୁଧବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ସମୟରେ ଖୁଣ୍ଟା ବଜାରରେ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଗାଡିରୁ ଟଙ୍କା ଭର୍ତି ବ୍ୟାଗ ଲୁଟି ନେଇ ଦୁଇ ଲୁଟେରା ବାଇକରେ ଖସିଯାଇଥିଲେ । ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଲୁଟେରାଙ୍କ ପିଛା କରିଥିଲେ । ହେଲେ କିଛି ବାଟ ଯିବା ପରେ ଧାନଘେରା କ୍ରସର ଛକରେ ଲୁଟେରା ମାନେ ଗାଡି ଏବଂ ଟଙ୍କା ଛାଡି ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରକୁ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲେ । ଖୁଂଟା ପୋଲିସ୍‌ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଗାଡି ଏବଂ ଟଙ୍କାକୁ ଜବତ କରିଥିଲା । ଏହା ପରେ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଖୋଜାଖୋଜି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ପୋଲିସ୍‌ ।

ତେବେ ଲୁଟେରାମାନେ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତର ରାସ୍ତା ଦେଇ ଧାନଘେରା ଗ୍ରାମର ରୁତେଇସାହି ଅଞ୍ଚଳରେ ପଶିଥିଲେ । ସେଠାରେ ସେମାନେ ଚାଲି ଚାଲି ରାସ୍ତା ପାର ହେଉଥିବା ବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ହାବୁଡରେ ପଡିଥିଲେ । ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଧରି ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ମାରିଥିଲେ । ଯିଏ ଯେମିତି ପାରିଲା, ସେମିତି ମାରି ଚାଲିଲା । ଏହାପରେ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଉଦଳା ପୋଲିସକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟଲୋକେ । ଖୁଂଟା ପୋଲିସ୍‌ ଦୁଇ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହିତ ସେମାନଙ୍କର ଡାକ୍ତରୀ ମାଇନା କରାଇଛି ।

ସେପଟେ ବାଲେଶ୍ବର ଅଞ୍ଚଳର ଯୁବକଙ୍କ ଠାରୁ ଲୁଟ ହୋଇଥିବା ୧ ଲକ୍ଷ ୫୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ପୋଲିସ୍‌ ତାଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛି । ଏହି ଲୁଟେରାମାନଙ୍କ ଘର ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ପୂର୍ବକୋଟ୍ ଅଂଚଳର ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି । ଲୁଟେରା ଦୁଇ ଜଣ ହେଲେ ଆଉଲ ଶିବା ଏବଂ ଆହୁଲା ଗଙ୍ଗା । ଏହି ଦୁଇ ଲୁଟେରା ପୂର୍ବରୁ ଉଦଳା, ବୈଶିଙ୍ଗା ଆଦି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଭିନ୍ନ ଲୁଟ ଏବଂ ଛିନତାଇରେ ସାମିଲ ଥିବା ପୋଲିସ୍‌ ସୁରାକ ପାଇଛି ।  

   Related Posts