Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ, ନୂଆ ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ପୁରୁଣା ଟ୍ରାକ୍‌କୁ ପାସ୍ ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପାଖେଇ ଆସୁଛି ‘ଜଓ୍ବାଦ’, ଡଙ୍ଗା ଓ ଜାଲ ନଷ୍ଟ ହେବା ଆଶଙ୍କାରେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ
  • ||

‘ଭୋକରେ ଥିଲି, ତେଣୁ ଚୋରି ପନ୍ଥା ଆପଣେଇଲି’ ; ଦୋକାନରୁ ଲୁଟିବା ପରେ ଚୋର ଲେଖିଗଲା ଚିଠି…

13/10/2020 at 12:42 PM

ମଦୁରାଇ ୧୩।୧୦: ପ୍ରଥମେ ଲୁଟିଲା, ପରେ ଦୋକାନୀ ମାଲିକଙ୍କୁ ଲେଖିଗଲା ଚିଠି । ମଦୁରାଇରେ ଜଣେ ଚୋରର ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ନେଇ ଏବେ ବେଶ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚା । ଚୋର ଜଣକ ଚେନ୍ନାଇର ଉସିଲମ୍‌ପଟ୍ଟି ସ୍ଥିତ ଏକ ସୁପର୍‌ମାର୍କେଟରୁ ୬୫ ହଜାର ଟଙ୍କାର ସାମଗ୍ରୀ ସମେତ ନଗଦ ୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଚୋରି କରିନେଇଛି । ଦୋକାନୀରୁ ଲୁଟ୍‌ ବଦଳରେ ମାଲିକଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଛି, ଏବଂ ସେ ଚୋରି କରିଥିବାରୁ କ୍ଷମା ମାଗିଛି । ସେତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ଅପରାଧର କାରଣ ମଧ୍ୟ ସେ ଚିଠିରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛି ।

ଦୋକାନ ମାଲିକଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗି ଚୋର ଚିଠିରେ ଲେଖିଛି ଯେ, ସେ ଭୋକରେ ଥିଲା, ତେଣୁ ଚୋରି ପନ୍ଥା ଆପଣେଇଲା । ସେ ଆହୁରି ଲେଖିଛି ‘ଆପଣ ଦିନକର ଆୟ ହରାଇଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ମୋର ୩ ମାସର ଆୟ ସହ ସମାନ। ଆଉ ଥରେ ମୁଁ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛି ।’

ତାମିଲନାଡୁର ଉସିଲମ୍‌ପଟ୍ଟି-ମଦୁରାଇ ରୋଡ୍‌ରେ ଥିବା ଏକସୁପର୍‌ମାର୍କେଟର ମାଲିକ ହେଉଛନ୍ତି ୩୦ ବର୍ଷୀୟ ଏମ୍‌ ରାମପ୍ରକାଶ । ପ୍ରତିଦିନ ପରେ ସେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ସକାଳ ସମୟରେ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ ଆସିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଦୋକାନ ଖୋଲିବା ପରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ, ତାଙ୍କର ୨ କମ୍ପ୍ୟୁଟର, ୧ ଟିଭି ଓ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦୋକାନରେ ନ ଥିଲା । ଏହା ପରେ ସେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ । ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ପୋଲିସ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌ର ସାହାଯ୍ୟ ନେଇଛି । ଫିଙ୍ଗରପ୍ରିଣ୍ଟ ବିଶେଷଜ୍ଞ ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ ଚଳାଇଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଚୋରି ପରେ ଚିଠି ଲେଖି କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବାର ଏହି ତରିକା ପ୍ରଥମ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଗତ ଫେବ୍ରୁଆରୀରେ କେରଳର ଏର୍ନାକୁଲମ୍‌ର ଜଣେ ଚୋର ୫ ଦୋକାନରୁ ଚୋରି କରିବା ପରେ ୬ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନକୁ ଚୋରି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଯାଇଥିଲା । ସେଇଟି ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ସୈନ୍ୟଙ୍କ ଘର ଥିଲା । ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଚୋରର ହୃଦୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଲା । ସେ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ପୂର୍ବତନ ସୈନ୍ୟଙ୍କ ଘର କାନ୍ଥରେ ଲଗାଇଲା । ତାଙ୍କ ବାର୍‌ରୁ ମଦ୍ୟପାନ କରିବା ସହିତ ଚୋରି ନ କରି ଚାଲିଗଲା ।

   Related Posts