Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ରେ ଉଡିଲା ଚେନ୍ନାଇର ବିଜୟ ବାନା, କେକେଆରକୁ ୨୭ ରନରେ ହରାଇ ଚତୁର୍ଥ ଥର ଚାମ୍ପିଅନ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧିନାୟକ ରହିବେ ସିଦ୍ଧୁ, ରାହୁଲଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ଫେରାଇ ନେଲେ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର
  • ||
  • ସିଙ୍ଘୁ ବର୍ଡରରେ ଜଣେ ନିହଙ୍ଗଙ୍କ ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ, ଯୁବକଙ୍କ ହତ୍ୟାର ୧୫ ଘଣ୍ଟା ପରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ପ୍ରଥମ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ପଣ୍ଡାଲ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ମଧ୍ୟରେ ବାଂଲାଦେଶ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାରତକୁ ଦେଲେ ଏହି ପରାମର୍ଶ
  • ||
  • ପୁଞ୍ଛରେ ଯବାନ-ଆତଙ୍କବାଦୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ୫ଦିନରେ ୭ ଯବାନ ସହିଦ: ରାଜପଥ ବନ୍ଦ, ଅପରେସନ୍ ଜାରି
  • ||
  • ଅକ୍ଟୋବର ୨୧ରୁ ଏକାଦଶ, ୨୫ରୁ ଖୋଲିବ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ: ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ୨୫୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା: ଯୁବକଙ୍କ ଗଳା କାଟି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ : ଘଉଡାଇଲା ବେଳେ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ସାଇକେଲରେ ଯାଉଥିଲେ କକା-ପୁତୁରା, ଟାଣି ଆଣି ଦଳିଦେଲା ହାତୀ
  • ||

ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇଲେନ୍ସ ପାଇଁ ଆରଟିଓ ଅଫିସରେ ଲାଗିଛି ଲମ୍ବା ଲାଇନ୍, ରାଜ ରାସ୍ତାରେ ଟ୍ରାଫିକ ସଚେତନତା କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ନର..

13/09/2019 at 5:46 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୩|୯: ଆଜି ମଧ୍ୟ ଭୁବନେଶ୍ବର ଆରଟିଓ ଅଫିସରେ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରବଳ ଭିଡ଼ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସୁବିଧାରେ ସେବା ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ମଧ୍ୟ ଅପଡେଟ୍‌ କରାଯାଇଛି । ସେପଟେ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟମ ସମ୍ପର୍କରେ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଆହୁରି ତ୍ବରାନ୍ବିତ କରାଯିବ ବୋଲି ଭୁବନେଶ୍ବର ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଏସପି କହିଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ଆଜି ଏଜି ଛକରେ ଏଭଳି କିଛି ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରିଥିଲେ କିନ୍ନର ସଂଘ । …

ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇଁ ଆରଟିଓ ଅଫିସରେ ଲାଗିଛି ଭିଡ଼ । ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧ ତାରିଖରେ ମୋଟର ଭେଇକିଲ୍‌ ଆକ୍ଟ କଡ଼ାକଡ଼ି ହେବା ପରେ ହେଭି ଫାଇନ୍‌କୁ ଦେଖି ଡିଏଲ୍‌ ପାଇଁ ଆରଟିଓରେ ଲାଗିଛି ଲୋକଙ୍କ ଗହଳି ।ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ ହେବା ପରଠୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୭ହଜାର ୩୩ଜଣ ଡିଏଲ ପାଇଁ ନିଜର ନାମ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିସାରିଲେଣି ।

ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ଼କୁ ଦେଖି ରାଜଧାନୀର ଦୁଇ ଆରଟିଓରେ ସେବା ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ମଧ୍ୟ ଅପଡେଟ୍‌  କରାଯାଇଛି । ସେପଟେ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ରୁଲ୍‌ସ୍‌ ବାବଦରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବାକୁ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ ଯେଉଁ ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହାତକୁ ନେଇଛି ତାହା ଜାରି ରହିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଏସପି ।

ଆଜି ରାଜଧାନୀର ଏଜି ଛକରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟମ ସମ୍ପର୍କରେ ସଚେତନ କରିଥିଲା କିନ୍ନର ମହାସଂଘ । ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ପ୍ଲା-କାର୍ଡ଼ ଧରି ସ୍ଲୋଗାନ୍‌ ଦେଇ ସଚେତନତାର ବାର୍ତ୍ତା ବାଣ୍ଟିଥିଲା ।

ଗାଡ଼ିର କାଗଜପତ୍ର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ୩ମାସ ସମୟ ଦେଇଛନ୍ତି ସରକାର । ଏହି ସମୟ ଭିତରେ ଜଲଦି ଜଲଦି କାମ ସାରିବାକୁ ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ତତ୍ପର ହେଉଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବାକୁ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ ସହ ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ ମଧ୍ୟ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି ।

   Related Posts