Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚାକିରୀଆଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଖବର: ୮ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ହୋଇପାରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ସିଫ୍ଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭ଶହ ଅତିକ୍ରମ କଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୬୪୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ : ୨୬/୧୧ ମୁମ୍ବାଇ ଆକ୍ରମଣକୁ ପୁରିଲା ୧୨ବର୍ଷ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରୁ ପୁଣି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ : ଧରାପଡିଲା ୮୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||

ମଦ ପାଇଁ ଠେଲାପେଲା: ଶେଷରେ ଅସମ୍ଭାଳ ଗହଳି ଦେଖି ସବୁ ମଦ ଦୋକାନକୁ ବନ୍ଦ କଲା ପୋଲିସ

4/05/2020 at 6:34 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୪/୫: ଲିକର ପାଇଁ ଲମ୍ବା ଲାଇନ୍ ।  ମଦ କିଣିବାକୁ କିଲୋମିଟର ବ୍ୟାପି ଲାଇନ୍ ରେ ଲୋକେ । କାରଣ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୪ରୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା ଦୋକାନ। ୪୦ ଦିନ ପରେ କାଉଣ୍ଟର ଖୋଲିବା ପରେ ନିଜକୁ ଆଉ କଣ୍ଟେ୍ରଲ କରିପାରି ନାହଁନ୍ତି ଗ୍ରାହକ । ଦୋକାନ ଖୋଲିବାର ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ଧାଡି ଲାଗି ଯାଇଥିଲେ। ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀ ବସନ୍ତ ବିହାର ଅଞ୍ଚଳର । ଏଠି କିଲୋମିଟର ବ୍ୟାପି ଧାଡି ଲମ୍ବିଛି ।  ମଦ କିଣିବାକୁ ଚାଲିଛି ପ୍ରତିଯୋଗିତା । ସମାନ ଦୃଶ୍ୟ କରୋଲ ବାଗ, ଆରକେ ପୁରମ, କ୍ରିଷ୍ଣାନଗର, ମାଲବ୍ୟନଗର । ସବୁଠି ଶହ ଶହ ଲୋକଙ୍କ ଲାଇନ୍ ।  କିଛି ଲୋକ ତ ସୁବିଧା ଦେଖି ପେଟି ମଦ କିଣି ନେଇଥିଲେ ।  

ଏହାରି ଭିତରେ କିନ୍ତୁ ଅଳ୍ପ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ଲୋକେ ସାମାଜିକ ଦ୍ବରତ୍ବକୁ ମାନିଥିଲେ ।  ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଏହାକୁ ଫୁ କରିଦେଇଥିଲେ ଲୋକେ । ମଦ କିଣିବାର ଲଢେଇ ଭିତରେ ଯେମିତି କରୋନା ପଳାଇଥିବା ଏମାନେ ଧରି ନେଇଥିଲେ । ସ୍ଥିତି ଏମିତି ହେଲା ଯେ ଦିଲ୍ଲୀର କିଛି ସ୍ଥାନରେ ପୋଲିକୁ ମୃଦୁ ଲାଠି ଚଳାଇବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଶେଷରେ ଅସମ୍ଭାଳ ଗହଳିକୁ ଦେଖି ଦିଲ୍ଲୀର ୪ ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ସବୁ ମଦ ଦୋକାନକୁ ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଛି ପୋଲିସ । 

କେବଳ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମଦ ପାଇଁ ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଥିଲା ତାହା ନୁହେଁ । ଯେଉଁ ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିଥିଲା ଉଣା ଅଧିକେ ସବୁଠି ଲାଗିଥିଲା ଗହଳି । କର୍ଣ୍ଣାଟକର ହୁବଳି ହେଉ କି ବେଙ୍ଗାଳୁର, ପୁନେ ହେଉ କି ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସବୁଠି ଧାଡି ବାନ୍ଧିଥିଲେ ଲୋକେ ସୋସିଆଡିସଣ୍ଟାନ୍ସ ମେଣ୍ଟନ୍ ପାଇଁ ମଦ ଦୋକାନ ନିକଟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅପିଲ କରୁଛି ପୋଲିସ କାନ ଖୋଲିନିକିନ୍ତୁ ଧାଡି ଲମ୍ବି ଲାଗି ଯାଉଛି କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଦୋକାନ ଆଗରେ ଲୋକେ ଫୁଲ, ନଡିଆ ଧରି ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା

ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ସମୟରେ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ରାଜ୍ୟ ସରକାରମାନଙ୍କୁ ସର୍ତ୍ତ ମୂଳକ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି । ଅନେକ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିବା ବେଳେ କିଛି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏଥିପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇନାହାନ୍ତି ।

   Related Posts