Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବୁହାନରେ ସରିଲା ଲକଡାଉନ ଅବଧି : ରାସ୍ତାରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚୀନରେ ଗୋଟିଏ ବି ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ନାହିଁ

8/04/2020 at 12:16 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/୦୪ : ଯେଉଁ ଚୀନରୁ ଭୟଙ୍କର କରୋନା ଭାଇରସ ସାରା ଦୁନିଆକୁ ବ୍ୟାପିଛି ସେଠାରେ ଲକଡାଉନ ଅବଧି ଶେଷ ହୋଇଛି | ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚୀନରେ ଗୋଟିଏ ହେଲେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇନାହିଁ | ଜାନୁଆରୀ ମାସରୁ ଚୀନରେ କରୋନା ବ୍ୟାପିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ସେବେଠାରୁ ଏବେଯାଏଁ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମଥର ଚୀନରେ କୌଣସି ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇନାହିଁ | କରୋନାର ଜନ୍ମସ୍ଥଳୀ ବୁହାନରେ ମଧ୍ୟ ଲକଡାଉନ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି | ଜାନୁଆରୀ ୨୩ ତାରିଖରୁ ବୁହାନରେ ଲକଡାଉନ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା | ଲକଡାଉନ ହଟିବା ଆରେ ରାସ୍ତାରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା | ବୁହାନରେ ଗତ ୧୪ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୨ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା | 

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଚୀନର ନ୍ୟାସନାଲ ହେଲ୍ଥ କମିଶନ କହିଥିଲେ ଯେ, ସୋମବାର ଦିନ ମୋଟ ୩୨ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା | ଏ ସମସ୍ତେ ବିଦେଶରୁ ଆସିଥିଲେ | ଚୀନରେ ଜାନୁଆରୀ ମାସରୁ କରୋନା ପ୍ରକୋପ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ଫେବୃଆରୀ ମାସରେ ଏହା ଚରମ ସୀମାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା | କିନ୍ତୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ଆରମ୍ଭରୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା କମିବାରେ ଲାଗିଥିଲା | ଏପ୍ରିଲ ମାସରେ କରୋନା ପ୍ରାୟତଃ ଶେଷ ହେବାକୁ ବସିଛି | ତେବେ ବିଦେଶୀଙ୍କ ପାଇଁ ଚୀନରେ ପୁଣି ବିପଦ ଦେଖା ଦେଇପାରେ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରିଛନ୍ତି | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ୯୯ ପ୍ରତିଶତ ସଂକ୍ରମଣ ଲୋକ ବିଦେଶରୁ ଚୀନକୁ ଫେରିବା ପରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା | ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ଚୀନ ନାଗରିକ ଅଛନ୍ତି |

କରୋନା ବିଷୟରେ କହିଲେ ଏସିମ୍ପ୍ଟମେଟିକ ରୋଗୀ ବି ରହିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଭିତରେ କୌଣସି ଲକ୍ଷଣ ଦେଖା ଦେଇନଥାଏ | ଏମାନଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଧିକ ନଜର ରଖ ଯାଉଛି | ସୋମବାର ଦିନ ଏହିଭଳି ୩୦ଟି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା | ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୋଟ ୧୦୩୩ ଏହିଭଳି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଏହା ଦୁନିଆର ମୋଟ ଏସିମ୍ପ୍ଟମେଟିକ ମାମଲାର ଏକ ତୃତୀୟାଂଶ | ବିଦେଶରୁ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ନାଗରିକଙ୍କ ସଂକ୍ରମଣ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଉଛି | ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଚୀନରେ ଏବେ ଯାଏଁ ୮୧ ହଜାର ୭୪୦ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ଓ ୩ ହଜାର ୩୩୧ ଜନ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି |

   Related Posts