Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୦୧୭ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ଖୋଳତାଡ କରିବ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ, ୪ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ମିଚିଗାନ ସ୍କୁଲରେ ୧୫ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରର ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ, ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ ବରପଦା ନିକଟରେ ଦୁଇ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର
  • ||

ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ୪.୦: ବାଇକ୍‌ରେ ଦୁଇ ଜଣ, କାରରେ ଡ୍ରାଇଭର ସହ ଯାଇ ପାରିବେ ୨ ଜଣ, ଜାଣନ୍ତୁ ସବିଶେଷ କେଉଁ ଜୋନ୍‌ରେ କ’ଣ ମିଳିଛି କୋହଳ

17/05/2020 at 10:17 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭।୦୫: ଦେଶରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ୪ର ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଦେଶରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ର ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମେ ୧୮ରୁ ମେ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅର୍ଥାତ ୧୪ ଦିନ ହେବ। ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ର ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଦେଶର ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ, କଲେଜ, ମଲ୍ ଓ  ଜିମ୍ ବନ୍ଦ ରହିବ। ଏହା ସହିତ ମେ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମେଟ୍ରୋ ଓ ବିମାନ ସେବା ସଞ୍ଚାଳନ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ରହିବ। କିନ୍ତୁ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍‌ ସବୁ ଜୋନରେ ଚଳାଚଳ କରି ପାରିବ।

ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍‌ ଅନୁଯାୟୀ  ଗ୍ରୀନ ଓ ଅରେଞ୍ଜ ଜୋନ୍‌ରେ ବାଇକ୍‌ରେ ଦୁଇ ଜଣ ଯାଇ ପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ରେଡ୍‌ ଜୋନ୍‌ରେ କେବଳ ଜଣେ ବାଇକ୍‌ରେ ଯାତ୍ରା କରି ପାରିବେ। ସେହି ପରି ରେଡ୍, ଗ୍ରୀନ, ଅରେଞ୍ଜ ଜୋନ୍‌ରେ କାରରେ ଡ୍ରାଇଭର ସହ ପଛ ସିଟ୍‌ରେ ୨ ଜଣ ବସି ଯାଇ ପାରିବେ। ସବୁ ଜୋନ୍‌ରେ ଅଟୋ ଓ ଟ୍ୟାକ୍ସିରେ ଚାଳକ ସହ କେବଳ ଜଣେ ଯାତ୍ରୀ ଯାଇ ପାରିବେ।

ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ୪.୦ରେ ମଧ୍ୟ ତିନୋଟି  ଜୋନ୍‌ରେ ମଦ, ପାନ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଦୋକାନ ଖୋଲିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଛଡା ଯାଇଛି।

ସେଲୁନ ଖୋଲିବ କି ନାହିଁ ତାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେବେ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ୪.୦ରେ କଣ ଖୋଲିବ ଏବଂ କଣ ବନ୍ଦ ରହିବ।

   Related Posts